28
fotot
Leelo Tungla raamatu "Seltsimees laps" esmaesitlus (Alar Truu)

Täna toimus Viru keskuse Rahva Raamatus Leelo Tungla ülimenuka kogumikteose „Seltsimees laps“ esmaesitlus. Autoriga vestles kirjandusminister Mart Juur ja kohal olid samanimelise filmi tegijad ja osatäitjad.

Kogumikteose „Seltsimees laps“ ilmumine on kindlasti üks käesoleva aasta enim tähelepanu äratanud kirjandussündmusi. Raamat sisaldab kõiki kolme Leelo Tungla isiklikel mälestustel põhineva raamatusarja osa, mille sisuks on elu jälgimine 1950ndatel aastatel lapse vaatenurgast, kelle pere ootab tagasi alusetult vangilaagrisse saadetud ema.

Raamatusarja esimene osa kannab pealkirja „Seltsimees laps ja suured inimesed“, järgmine „Samet ja saepuru ehk Seltsimees laps ja kirjatähed“ ning viimane „Naisekäe puudutus ehk Seltsimees laps ja isa“. Kolmest osast koosnev kogumikteos „Seltsimees laps“ jõudis poelettidele märtsikuu alguses ja raamatut on sellest ajast peale saatnud tohutu müügiedu. Raamatu kujunduses on kasutatud kaadrit samanimelisest filmist, mis linastus Eesti vabariigi 100. sünnipäevaks.

Jaga artiklit

3 kommentaari

Ä
ätt.  /   07:39, 17. apr 2018
Kui Leelo oli ema vangistamise hetkel kuue aastane siis see toimus pärast Stalini surma.Ei mäleta sellest ajast küüditamisi vaid siis hakkasid küüditatud tagasi tulema.See pidi kõik toimuma mingi teo või pealekaebamise tõttu.Eestlane on alati olnud kiuslik !

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis