(Aldo Luud)

Valgas raudteeületuskohas toimunud jalgratturi ja veduri kokkupõrke järel sõitis vedur peatumata edasi. Millal peab kohale kutsuma kohale politsei selgitama juhtunu asjaolusid?

Robert Kõvask, PPA Valga piirkonnavanem: Valgas juhtunud jalgratturi ja rongi kokkupõrge on väga õnnelik õnnetus, sest ükski inimene selles viga ei saanud. Taolise õnnetuse puhul on see ime, sest mitme tonnise raudruuna ja kergliiklejal kokkupõrkes on alati suurimaks kannatajaks ilma kaitsva kestata liikuv inimene. Kuivõrd raudteel toimunud kokkupõrkes keegi viga ei saanud, ei olnud osapooled kohustatud juhtunust informeerima ka politseid.

Sama reegel kehtib ka tavapärases liikluses. Kui näiteks sõiduauto juht sõidab mingil põhjusel oma masinaga teelt välja ja sellega ei tekitata kolmandatele osapooltele kahju ja keegi viga ei saa, siis õnnetusest teatamise kohustust ei olegi. Kui aga õnnetuses saab keegi viga või hukkub või on põhjustatud kellelegi kahju, siis on liiklusõnnetuse osalistel kohustus teavitada politseid ning sündmuskohalt ei tohi lahkuda enne politsei saabumist.

Kuigi politseile sellest õnnetusest vahetult teada ei antud ning selleks puudus ka osapooltel kohustus, selgitasime siiski videosalvestise põhjal välja rongile tähelepanematusest otsa sõitnud nooruki ning noorsoopolitseinik ühes piirkonnapolitseinikuga käis tema juures veendumaks, et ta on terve ning seejuures arutleti ühiselt läbi ka liiklusohutuse põhimõtted nii tavapärases liikluses osaledes kui ka raudtee lähistel liikudes ning seda ületades.

Jaga artiklit

17 kommentaari

A
Ants Rannula  /   08:45, 21. apr 2018
Aitäh tsensuurile! Sain aru ,et Põhiseaduse punktid sõna- ja kirjavabadusele minu kohta ei kehti.
A
Ants Rannula  /   08:42, 21. apr 2018
Mis siis nüüd teha? Kas tõsta raudtee kõrgemaks,et juhmardid ette ei jääks või rong peaks iga *sebra* ees peatuma ja tolguse läbi laskma?

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis