Eesti uudised

Sangar teatas 65 inimese koondamisest (41)

Ohtuleht.ee, 16. aprill 2018, 17:39
Sangari õmblejadFoto: ALDO LUUD
Maailma üks juhtivaid triiksärgimüüjaid Eton AB lõpetab alates 1. augustist allhanke tellimused oma pikaajaliselt koostööpartnerilt ASilt Sangar, mistõttu koondab ettevõte oma Tartu tehasest 65 töökoha.

Sangar infomeeris ettevõtte töötajaid optimeerimise ja restruktureerimise plaanidest esmaspäeva õhtul toimunud töötajate üldkoosolekul. Pikaajalise allhanketellimuse lõppemine sunnib Sangarit tootmise töökorraldust restruktureerima alates 1. augustist 2018.

ASi Sangar juhatuse esimees Vahur Kraft selgitas, et Sangar on olnud Etoni üks püsivatest allhankijatest alates 1992. aastast ja tootis aastas umbes kümme protsenti Etoni särkidest. Sangari müügist moodustab allhangete tootmine täna kokku 32 protsenti, Etoni tellimused 16 protsenti.

Initsiatiiv koostöö lõpetamiseks tuli Etonilt, kes teeb muudatusi oma globaalses allhankijate võrgustikus. „Koostöö lõpetamise laiem põhjus on Eesti üldise majanduskeskkonna muutumine: nii nagu muudes tööstusharudes, on ka rõivatööstuses Eesti sunnitud väljuma allhankemaa staatusest. Näeme, et muudatused on pöördumatud ja sellele aitavad kaasa Eesti üleüldine palgatõus ja tööjõunappus, eriti tootmisettevõtetes,“ selgitas Kraft.

Tema sõnul teeb Sangar omalt poolt jõupingutusi, et aidata lahkuvatel töötajatel tööjõuturul hakkama saada. „Tegu on kogenud ja heade töötajatega. Kui Tartus või Eestis on ettevõtteid, kes otsivad rõivatööstuse kogemustega inimesi, siis Sangar palub ühendust võtta ja on valmis vahendama kontakte,“ lausus Kraft.

Sangari kontserni kaubamärgi all müüdavate triiksärkide tootmine jätkub Tartus ka pärast 1. augusti. Sangarile kuuluva Oscar of Sweden kaubamärgi särke toodetakse jätkuvalt nii Tartus kui allhanke korras koostööpartnerite juures Ukrainas ja Poolas.

„Oleme Etonile pikaajalise koostöö eest väga tänulikud. See, et Sangar on saanud toota 25 aastat särke maailma absoluutsele tippbrändile, näitab Sangari töötajate ja ettevõtte kõrget professionaalsust ja kvaliteeti, mida pakume nüüdsest edasi Sangarile kuuluvate kaubamärkide alt,“ lausus Kraft.

„Samas oleme ettevõtte tulevikustrateegiates ette näinud, et majanduskeskkonna muutuste tulemusena ei suuda Eesti rõivatööstuse ettevõtted keskpikas perspektiivis konkureerida suurte Aasia ja Ida-Euroopa riikide tootjatega, kus sarnaste spetsialistide palgatase on kordades Eestist madalam. Seetõttu suurendame edaspidi kõrgema lisandväärtusega toodete ja tegevuste osatähtsust. Näiteks oleme panustanud kontserni kaubamärkide ja müügivõrgu arendamisse ning omandasime 2015. aastal Rootsi kaubamärgi Oscar of Sweden, millega oleme kanda kinnitanud Skandinaavia turul,“ lisas Kraft.

1956. aastal alguse saanud AS Sangar on Eesti üks juhtivaid rõivatööstusettevõtteid, mis annab Tartus asuvas tootmisüksuses ja üle-eestilises müügivõrgus tööd kokku ligi 200 inimesele. Ettevõte on spetsialiseerinud meeste ja naiste triiksärkide tootmisele ja müügile. AS Sangar teenis 2017. aastal 6,4 miljoni eurose käibe juures 260 000 eurot kasumit. 2015. aasta jaanuaris ostis Sangar Rootsi ettevõtte ja kaubamärgi Oscar of Sweden. 85 protsenti ASist Sangar kuulub Eesti erakapitalile.

41 KOMMENTAARI

e
17. aprill 2018, 18:29
Eton pole kunagi olnud eesti ettevõtte,Sangar õmbles Etoni särke 25 aastat ja neid ei müüdud Eestis
s
samas, miks 17. aprill 2018, 14:08
ei ole meil võimalik müügilt leida Sargari normaalset tervislikust materjalist pluusi, ikka ainult lääne plastmass
Loe kõiki (41)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee