11 kommentaari

T
Tarandi poolt! - Sedakorda.  /   11:23, 17. apr 2018
Siinsiis nüüd Tarandilt midagi täiesti arukat millega saab ainult nõustuda - välja arvatud see väide, et väikeerakonnad vähese valijaskonnaga ei pääse valitsusse. Eesti praktika on näidanud, et enamasti nad sinna siiski pääsevad valimised võitnud erakonna sülekoertena - kes mõnikord on siiski üsna isekad sülekoerad, on juhtunud, et mõni neist sulest maha visatud ja teine sooja rüppe võetud.
Artikli lõpetust annab aga mõista nii, et kutsutakse koostööle, ühise osa leidmisele - mis Eestis veel tavaks pole saanud. Eestis on kaks suuremat erakonda mis valimistest valimisteni on kahepeale kokku võtnud lõviosa valijate mandaatidest. Just need kaks või kolm enamushääli saanud erakondadest peaksid kokkuleppele jõudma ja riiki juhtima. Alasti on võimalik ühistöö nimel millestki loobuda, see kindlustaks suure enamuse valijate ja koos sellega rahva teatava rahulolu. Ei saa olla nii, et valitsetakse sülekoerte abiga kes mõnikord vaevu Riigikogu künnise ületanud ja samas teise koha võtnud suure osa rahva usaldusalune tõrjutakse opositsiooni. Meil siin on juhtunud ka nii, et teise koha võitnu on sülekoerte abiga valitsuse moodustanud ja valijate enimusalduse pälvinu opositsiooni lükatud. "Demkraatia"? Minu meelset ( keda see kotib?) tuleks üldse Riigikogus alalise opositsiooni tekitamine lõpetada - õiguse seaduseloomeks ja valitsemiseks on rahvas neile kõigile mandaadi andnud ja ühel erakonnal (võitnute seast esimesel) ei tohiks olla mittemingit õigust teised erakonnad oma mandaadist praktiliselt ilma jätta. Kaotajateks saab lugeda ainult neid kes Riigikogusse ei pääsenud. Põhiline oleks ja on see, et Riigikogu töö käigus tekib iga üksiku küsimuse arutelul opositsioon niikuinii aga see oleks pidevas muutuses. Nii oleksid valijad alati esindatud, antud mandaat ka praktiliselt töös.
S
Siim Kallas ja Ansip, kõrbevad jälle ropult oma luuludega  /   10:46, 17. apr 2018
Refid maksavad selle eest ülikallilt.
K
kes  /   08:54, 17. apr 2018
Kes see nirgi näoga humonoid on ?
  /   10:36, 17. apr 2018
see nii kurtunud näoga
K
kuvand on oluline  /   23:42, 16. apr 2018
Kui meenutada refi esimehi siis tuleb meelde kaks kuvandit: Hanno Pevkur kui arukas ja tasakaalukas ning Kaja Kallas kui kuri ja rumal inimene
R
ruudi  /   21:42, 16. apr 2018
Seekord Tarandilt kümnesse Aga mis teha kui meie erakonnad on nagu pärasoolikad kuhu igasugune rämps mahub Ei ideoloogiat ega au Paljas raha santimine
H
Heldene aeg  /   20:18, 16. apr 2018
Kus see kommunist on? Kas muud sõimusõna ei oska kasutada?
Kaarel Tarandi arvamus meeldib mulle.
  /   20:42, 16. apr 2018
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
  /   12:18, 17. apr 2018
ning teine suur j.o.o.d.i.k
E
Eit  /   19:40, 16. apr 2018
Heldene aeg küll! Kui enam mõistus midagi kokku ei suuda arvata ja argumente napib, siis sobib sõimusõnana kasutada: kommunist! Kas inimesel on kunagi mingit seost olnud kommunismiga, pole üldse oluline!
Tule taevas appi!
Aga Kaarel Tarandi mõttekäik oli mõistlik.
U
Umbropsu lahmimine, poliitiline võhiklikkus!  /   13:41, 17. apr 2018
Kommunist on inimene (?) kes kannab kommunistlikku ideoloogiat, mille tees ja põhialus on "eraomanduse üldine ja täielik kaotamine" Kelle melu ja olemuse põhisihiks see ei ole, ei saa kuidagi olla kommunist. Elementaarsed asjad peaksid väga paljud "kommunismis" süüdistajad enesele teadvustama, selgeks tegema.
O
oh...  /   18:40, 16. apr 2018
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
  /   17:32, 16. apr 2018

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis