Eesti uudised

NOORED, JAGAGE: Liina Kersna pani kirja ohumärgid, mis viitavad vägivaldsele suhtele (79)

Ohtuleht.ee, 16. aprill 2018, 17:02
Liina KersnaFoto: ALDO LUUD
Riigikogulane Liina Kersna jagab seoses Kohtla-Järvel aset leidnud noore neiu mõrvaga sotsiaalmeedias soovitusi noortele, kuidas ära tunda vägivaldset suhet.

"Loen uudiseid noore neiu mõrvast, mille sooritamises kahtlustab politsei tüdruku väidetavalt vägivaldset ekskallimat. Süda tilgub verd. Koolides noorte inimestega lähisuhtevägivallast rääkides olen toonud välja valdkonna ekspertide poolt koostatud ohumärgid, mis võivad viidata vägivaldse suhte loomisele," kirjutab Kersna.

Nendeks ohumärkideks on:

- Partner on ülimalt armukade. Armukadedus ei ole suunatud mitte ainult sinu vastassoost tuttavate, vaid ka sinu sõprade ja sugulaste vastu.

- Ta räägib sulle, kui eriline sa oled ja halvustab sinu ees oma endisi partnereid.

- Ta tunnistab, et ta ei suuda elada ilma sinuta ja ainult sina suudad ta õnnelikuks teha. Ta soovib, et sa pühenduksid ainult temale.

- Ta uurib pidevalt, kus sa käid ja kellega suhtled. Ta tahab, et sa tuleksid koolist või töölt täpselt õigel ajal. Ta küsib su suhtlusvõrgustike kasutajakonto ja meiliaadresside paroole.

- Ta paneb sind tihti tundma, et oled süüdi või eksinud ja pead talt millegi pärast andeks paluma. Temaga olles sa tunned, et ei tee midagi õigesti.

- Ta ei arvesta sinu soovide, arvamuste ega tunnetega. Talle ei meeldi sinu teistsugune arvamus. Ta usub, et ainult temal on õigus. Sa kardad tema kuuldes oma arvamust avaldada.

- Ta süüdistab alati teisi või sind, kui ilmneb mõni probleem. Sul on hirm, kui ta vihastub.

- Ta kohtleb sind jämedalt. Ta solvab ja alandab sind. Ta kasutab sinu suhtes füüsilist jõudu või ähvardab sind sellega. Ta lõhub vihahoos esemeid.

Kui nii, siis jookse – võimalikult kohe ja võimalikult kiiresti. Iseseisvus on kallim vara, mida kaitsta. Seda on lihtne kaotada, kuid raske taastada.

Samal teemal

23. aprill 2018, 10:47
Mõrvatud neiu sõbrannad: poiss-sõber lubas teda korduvalt tappa
17. aprill 2018, 16:53
Kohus võttis 15aastase Nastja mõrvas kahtlustatava noormehe vahi alla
16. aprill 2018, 10:10
Politsei pidas Kohtla-Järve neiu mõrvaga seoses kinni noormehe
15. aprill 2018, 15:26
FOTOD SÜNDMUSKOHALT | Kohtla-Järvel mõrvatud neiu leidja: „Uskumatu, et teda varem ei nähtud!“

79 KOMMENTAARI

e
Ei saa aru, ... 17. aprill 2018, 18:03
... kas kahel kolmandikul siin kommenteerijatest on hirm, et poksikott libiseb peost? Millega küll muidu sellist vahkviha seletada?
t
teine naine 17. aprill 2018, 12:08
[Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele.]
Loe kõiki (79)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee