Liina Kersna (ALDO LUUD)

Riigikogulane Liina Kersna jagab seoses Kohtla-Järvel aset leidnud noore neiu mõrvaga sotsiaalmeedias soovitusi noortele, kuidas ära tunda vägivaldset suhet.

"Loen uudiseid noore neiu mõrvast, mille sooritamises kahtlustab politsei tüdruku väidetavalt vägivaldset ekskallimat. Süda tilgub verd. Koolides noorte inimestega lähisuhtevägivallast rääkides olen toonud välja valdkonna ekspertide poolt koostatud ohumärgid, mis võivad viidata vägivaldse suhte loomisele," kirjutab Kersna.

Nendeks ohumärkideks on:

- Partner on ülimalt armukade. Armukadedus ei ole suunatud mitte ainult sinu vastassoost tuttavate, vaid ka sinu sõprade ja sugulaste vastu.

- Ta räägib sulle, kui eriline sa oled ja halvustab sinu ees oma endisi partnereid.

- Ta tunnistab, et ta ei suuda elada ilma sinuta ja ainult sina suudad ta õnnelikuks teha. Ta soovib, et sa pühenduksid ainult temale.

- Ta uurib pidevalt, kus sa käid ja kellega suhtled. Ta tahab, et sa tuleksid koolist või töölt täpselt õigel ajal. Ta küsib su suhtlusvõrgustike kasutajakonto ja meiliaadresside paroole.

- Ta paneb sind tihti tundma, et oled süüdi või eksinud ja pead talt millegi pärast andeks paluma. Temaga olles sa tunned, et ei tee midagi õigesti.

- Ta ei arvesta sinu soovide, arvamuste ega tunnetega. Talle ei meeldi sinu teistsugune arvamus. Ta usub, et ainult temal on õigus. Sa kardad tema kuuldes oma arvamust avaldada.

- Ta süüdistab alati teisi või sind, kui ilmneb mõni probleem. Sul on hirm, kui ta vihastub.

- Ta kohtleb sind jämedalt. Ta solvab ja alandab sind. Ta kasutab sinu suhtes füüsilist jõudu või ähvardab sind sellega. Ta lõhub vihahoos esemeid.

Kui nii, siis jookse – võimalikult kohe ja võimalikult kiiresti. Iseseisvus on kallim vara, mida kaitsta. Seda on lihtne kaotada, kuid raske taastada.

Jaga artiklit

79 kommentaari

E
Ei saa aru, ...  /   18:03, 17. apr 2018
... kas kahel kolmandikul siin kommenteerijatest on hirm, et poksikott libiseb peost? Millega küll muidu sellist vahkviha seletada?

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis