Eesti uudised

Kas õpilane võib karistamatult õpetaja kallal vägivallatseda?

Käte väänamine ja tooliga vastu selga ehk Kui õpilane ründab õpetajat

Liis Vaksmann, 17. aprill 2018, 00:01

175 KOMMENTAARI

m
mikk/ 17. aprill 2018, 21:31
"Kui öpilane ründab öpetajat" - iga sellise juhtumi kohta tuleb 100 juhtumit, et öpetaja ründab öpilast.
k
kuup/ 17. aprill 2018, 22:45
Jah - õpetajaid kes õpilasi füüsiliselt või verbaalselt ründavad leidub vist igas koolis. Mõnes on sellised juba põlvkondi tööl. Laste kallal hakatakse võtma juba lasteaias. Ja siis imestavad, miks lapsed vastu hakkavad. Ikka nii nagu õpsid ees.
m
mortale/ 18. aprill 2018, 11:46
te, kaks t.biili, minge parem õigel ajal tuttu.
t
tean/ 17. aprill 2018, 17:49
Mujal maailmas on raskesti kasvatavate poiste rangerežiimiga asutus mis ei ole vangla aga seal koolides on valvurid mereväelased, jalaväelased, jne teisi. Seal saavad koju jõuludeks, muudes riiklikud vabad päevad enamjaol on nad ka pühapäeviti ja laupäeviti seal asutustes.
n
N32/ 17. aprill 2018, 17:07
Kui mina veel õpilane olin, tegid sama asja paljud õpetajad ja mitte kedagi ei huvitanud. Enamik neist on siiani ametis. Oli ntüks õpetaja, kellele meeldis tooliga vastu selga äsada. Need vanad raudkonstruktsioonidele toolid. Vastu näppe lööjaid oli muidugi rohkem ja vaimsest terrorist ei räägigi. Konkreetselt mõnitati ja ilguti mõne õpilase kallal. Nüüd saavad ise. Kurb ainult kui normaalsed õpetajad ka kannatavad.
v
Väärastunud tatikrantsid/ 17. aprill 2018, 16:27
Mis te sinna kooli üldse lähete, kui õpetajad kiusavad ja teie nutilabidaid varastada tahavad??? Tüüplised ära mämmerdatud tatairämps
m
milline kool/ 17. aprill 2018, 16:27
Pärnu linnas on väikekool?
k
kool kus/ 17. aprill 2018, 17:06
käivad alla 16 a vanused
o
omal/ 17. aprill 2018, 16:20
ajal oli selline ütlemine,et last tuleb kasvatad siis kui ta mahub veel pingile ristipidi.kui pikkupidi,siis olevat kasvatusega juba hiljaks jäädud.kodus ei tohi lapsed vanemate peale karjuda,peavad sõna kuulama,siis hakatakse ka vanemaid austama ja õpetajatesse suhtuma normaalse
l
lapsevanem/ 17. aprill 2018, 15:55
Ise käisin vene ajal koolis, kõike juhtus aga päris õelust ei olnud. See selleks, vapusatuse sain kui poeg teatas, et temast saab matem. õps.Kujutasin juba ette, kuidas mu 2meetrine,väga sportlik ja üpriski kena välimusega poeg on õpetaja. Katsu mõnele tibile kehv hinne panna, saad sellise ahistamise kaela, olen lugenud juhustest. Õnneks läks see hoog üle.Pääsesin vaid kerge vapustusega. Sai pojast firma omanik ja seal läheb vaja nii matem. kui õpetamist.
k
kah lapsevanem/ 17. aprill 2018, 14:58
Olen ka koolis käinud aga sellist käitumist õpilaste poolt ei ole näinud. Klass oli suur, u 33 õpilast ja kui tund algas siis tõusid õpilased püsti ja kuni õpetaja lubas istuda ja tunnis enamasti ikka kuulati õpetajat. Soovitus lapsevanematele. Ärge ostke oma võsukestele telefone. Ma ikka mõtlen et kuidas nõuka ajal saadi hakkama. Siis ju polnud mingeid nutitelosid ja kui oli õpilasega koolis mingi mure siis helistati või kirjutati õpilasele päevikusse õpetaja poolt kiri. Lastele antakse liiga palju võimu kodus ja ei pöörata neile tähelepanu. See on karistamatuse tunne kui õpilane võib teha mida tahab. Kui laps kasvab ülekäte siis enamasti on ikka süü vanematel mitte õpetajatel. Õpetaja ei pea õpilase eest vastutama 100 prossa, selleks on lapsevanem. Kui oma võsukese kooli saadate siis tuleks telo hoopis koju jätta. See on ainult kiusatus lapsele ja ta ei teegi tunnis kaasa sest nutimaailm on ju põnevam. Tasub proovida seda. Lapsel pole vaja mingit telefoni. See pole mänguasi vaid on mõeldud helistamiseks ja sõnumite saatmiseks aga paraku unustavad lapsevanemad oma lapsed nutimaailma, mõeldes et ah siis ei pea ju lapse eest hoolitsema, saab kaelast ära jms. Ja nii tulevadki kooli lapsed kes janunevad tähelepanu järele ja teevad mida iganes et seda tähelepanu saada. Maast madalast tuleb last harjutada mõttega et koolis ei mängita vaid õpitakse. Mitte midagi ei juhtu kui see telefon ka koju jääb. Pange oma ajunatuke tööle lapsevanemad, olge vastutustundlikud ja kasvatage oma lastest need keda te tahaksite tulevikus näha- tublid inimesed.
e
Emmeliine/ 17. aprill 2018, 15:18
Olen kõiges sinuga nõus v.a soovitusega mitte osta lapsele telefone. Algklassilapsele, kes omapead kooli -trenni-huviringi iseseisvalt läheb ja tuleb on telefon vajalik, et vanematele märku anda, et nüüd jõudis sinna ja nüüd on ilusti kodus- see ongi kõik, mida tegelikult vaja on! vajadusel saab lapsevanem helistada või vastupidi, aga nutitelefone pole algklassilastel tõepoolest vaja! See on täielik mõttetus ja vanemate mugavus, ei muud! laps nuiab: osta, no osta, ostaaaa mulle nutitelefon- need vanemad, kes oma lapsest jagu ei saa ja pole kasvatanud ostavadki, et rahu saaks! Isegi om alapse turvalisuse peale ei mõelda..., et vabalt võib kõndida nina telefonimängus auto alla jne! Ja see jutt, et kõigil teistel JU on ja kuidas siis minu lapsel ei ole, hakatakse ju narrima jne- kuulge, normaalset, toredat last ei hakka mitte keegi narrima seetõttu, et tal pole nutitelefoni! Narrima hakatakse neid, kellel nutitelefon on, kuid riided on räpased ja juuksed sorakil, kes oma telefonihulluse tõttu ei oska teiste lastega verbaalselt suhelda, ega tekkinud konflikte lahendada!
e
Emmeliine / 15:18, 17. apr 2018/ 17. aprill 2018, 15:33
s
see ka veel/ 18. aprill 2018, 03:14
Et ei tekiks koolis riiete pärast narrimist siis peaks olema ühesugune koolivorm, siis on kõik yhtemoodi ja keegi ei saa iriseda.

a
AITÄH/ 17. aprill 2018, 13:51
PSÜHHOLOOGIDELE! Nad laseid 90-ndatel kõik käest. Kõikide õpetajate poolt tänud! Mis te arvate et nende vanemadki nendega hakkama saavad.
k
Karina/ 17. aprill 2018, 13:19
Kuulge, kas aitab kui võtta vastu kooli seadus - vanemate / emme ja issi / kooli teavitus nende töökohtadesse. Raha pidi ju õigust tegema.
a
Aili/ 17. aprill 2018, 13:31
Muidugi aitaks absoluutselt igasugune nime avalikustamine ja rahatrahvid, kuid meie riigis ei tohi ju pättide ja seaduserikkujate nimesid avaldada, me ei tohi inimõigusi rikkuda jne. See kõik on karistamatus, mis vohab lasteaiast kuni täiskasvanu eani välja ja sealt ka edasi :( Jah, vanemad vastutavad ju oma lapse eest s.h tema pahategude ja vastuvõetamatu käitumise eest! Koolid võiksid ja peaksid vastu võtma korra, kus lapse pahale käitumisele järgnevad tagajärjed, olenemata sellest, kas laps on 8 või 15 aastane. Kui ikka sama märkus halva käitumise eest on korduv, s.t märkus ju kirjutatakse vanematele infoks, et nad kodus siis lapsega midagi ette võtaksid! Kui midagi ei muutu, siis läheb lapse pilt autahvlile vastupidiselt häbipildiks- kogu koolile vaatamiseks! Kui käitumien muutub, võetakse pilt ära...kui ka see ei distsiplineeri ja vanemad ikka midagi ette ei suuda võtta, määratakse vanematele lapse halva käitumise, korrarikkumise ja õpetajate solvamise eest kopsakas trahv, ikka 3-nulliga, mis paneb ühe keskmise sissetulekuga pere kõvasti mõtlema ja lööb pere eelarvesse augu! Kui ikka emme soojamaareisi ja kunstküünte, kunstripsmete hooldusraha ära kaob, paneb see mõtlema! Ja see raha läheks koolifondi ning kannatanute vahel jagamiseks. Aus ja õiglane.
n
No/ 17. aprill 2018, 14:57
ja kas vanematele määratud trahv kasvatab lapse kohe ümber. Ja kui pole seda maksta - jääb õhku jne., jne. Trahvidega ei kasvata inimest. Varem tõmbas õpetaja õpilasel üle turja ja paar kurja ähvardust otsa. Kogu lugu. Nüüd ei või ta end isegi kaitsta. Kurjuse vastu saab ikka vaid suurem kurjus. Need suurimad peksjad jmt. on tegelikult hinges arad.
m
mida Juku ei õpi/ 17. aprill 2018, 15:22
Vastus sulle: Jah, kasvatab küll! See saaks olema niisuguste vanemate jaoks vast esimene kord elus, kui oma last karistavad või taguotsa kuumaks kütavad! Raha teeb silmad lahti, alati! Kui pole raha maksta, on selleks kohtutäitur, kellel on õigus lapse vanemate palgast see trahv otse sisse nõuda! Päris nii ikka ei lähe, et pole rah amaksta ja siis jääb õhku- midagi ei jää sul õhku! Enda tegemata töö eest tulebki maksta ja korralikult! Kui sa ikka enda võsukese huligaanitsemise tõttu 3 palka järjest ära annad ja iga kuu sõna otseses mõttes kogu perega kartulikoori ja makarone naudid ja arved maksmata jäävad- usu, see õpetab!
e
Emme/ 17. aprill 2018, 16:08
Tuleb udupeened nutikad maha müüa, sealt ja kuumaksust koguneb trahviraha!
j
Ja / 17. aprill 2018, 16:30
kui raha palju ning ära maksab, ikka sama seis. Egas siis lapse rahakotist võeta - tal ju pole. Ja, et vanemad hädas, ei morjenda küll. Ning peksu pole mina küll iial pooldanud. Kui juba vaid ihuline karistus appi tuleb, siis on lapsevanem nõrk
e
Ei/ 17. aprill 2018, 16:47
Vaata, selles asi ongi, et enamikul s.t enamusel peredest seda raha ei ole nii palju midagi. Kõige hullemad pätipoisid on pärit just tavalistest, keskmistest peredest, kus vanemad on lahku läinud ja pere sissetulek pole nii suur midagi! See sissetulek, mis emmekesel on, läheb jõledate küüniste j akunstripsmete hooldusele ning reisimisele ja endale hilpude ostmiseks! Pätipojale ostetakse healjuhul kasutatud riiete poest paar riidetükki selga. Igasugune trahv on niisuguse "pere" jaoks mõtlemapanev! Ja ka need, kellel seda raha on, loevad vaat, et hoolsaminigi, kui need, kel raha pole! Ükski rikas ei loobi kinnisilmi trahve siia-sinna!
t
17. aprill 2018, 12:52
Täitsa huvitavkohe, kuidas kommentaarid kaovad. Kommentaar kus üks suvaline inimene süüdistab Viljandi koolitulistamises õpetejat, et ju ta ikka süüdi oli , ilutseb täies hiilguses aga viisakalt väljendatud vastus sellele on kadunud kui tina tuhka. Tahaks moderaatori valikusüsteemi kohe lähemalt teada.
j
juku/ 17. aprill 2018, 12:42
Tore vähemalt, et see õpilane ise aru sai, et ta d ebiilik´(vastavad ikka küll ja pole mõtet keerutada, see ei ole mingi ropp ega halb sõna) on ja ausalt ütles, millised mõtted tal enne rünnakut peas olid.
j
Juhan./ 17. aprill 2018, 12:30
Need on alles õiekesed viljad veel tulevad kui õpetajatele veidi suuremaid õigusi ei anta siis varsti pole ka õpetajaid.
m
mikk/ 17. aprill 2018, 21:33
Öpetajaid on praegugi mitu tuhat rohkem kui vaja.
i
igal ajal on lapsed üles kasvanud. kuid/ 17. aprill 2018, 12:21
selliseid nagu tänapäeval , pole varem olnud. ka siis õpetajad ei löönud lapsi(ehk mõni tutistas) kuid asi oli paigas. Õpetaja sõna ja käsk jäid enamuses peale, ka keegi ei olnud lugupidamatu. Siis oli asi selge kellele mis on lubatud.
v
vanakoolimees/ 17. aprill 2018, 12:14
No tõesti--TAHAKS TEADA, KES ON SELLISE LAPSE VANEMAD!!!?
j
Ja / 17. aprill 2018, 14:58
a
annab seda, et/ 17. aprill 2018, 15:23
...need vastutustundetud vanemad vähemaltki häbi tunneksid!
n
no / 17. aprill 2018, 16:31
häbiga saab läbi. Ja ei tunne me tervet Eestit. Ei lähe Valgast Tapale näpuga kehvale lapsevanemale osutama
v
Veel üks mõtteke/ 17. aprill 2018, 12:00
kodus ei tohiks laste ees õpetajaid kritiseerida,nende pereelu arutada jne. Kui lapsevanemale on pedagoog autoriteet,siis on ta seda ka lastele.
j
Julia/ 17. aprill 2018, 12:35
Aga kritiseeritakse, olen ise kuulnud ja imestanud. Mu endine kolleeg oli sellise klassikalise pätipoisi ema...2 aastat tagasi see naisterahvas lahkus meie meeskonnast ja ma tean, et selle lahkumise pani talle südamele meie ülemus! Miks? Sest tema "vahva" pojake, kes käis siis 2 klassis (alles!) tuli tihtipeale peale kooli ema töö juurde, kus ta valju häälega lobises, naeris, lollitas ja häiris täiesti kohutavalt teiste tööd ning süvenemist. Ei mingit viisakust, ei tere, ega nägemist! Riided olid tal räpased, juuksed mustad, kammimata, jalanõud lääpa tallatud, küünealused mustad...Imestasin, kas ta emal häbi ei ole, et laps selline välja näeb? Ema kurtiski alatasa meile, kaastöötajatele, kui raske ikka koolis on lastel (2 klass, tuletan meelde!), kui pahad ja vastikud on õpetajad jne. Kui küsisime, et kuidas teised kõik hakkama saavad, aga sinu laps ei saa, selle peale ta vihastas :D Ühesõnaga ükskord kuulsin, kuidas see emme oma pojule ütles, et ah, no see õpetaja on ju teada närvihaige, mida ta sinult jälle nõuab. Ta ju kiusab sind! Oi, sellest piisab sellisele kaagile eluks ajaks- oma ema ütleb, et õpetaja on vastik ja kiusab, jess, mulle on antud õigustus nõmedale käitumisele, ma olen võitja- vot nii arvab selline laps! Ma usun, et meil kõigil on olnud koolis mõni omamoodi, karmim või kummalisem õpetaja- ja siis? Normaalne lapsevanem õpetaks siinkohal, et pole midagi parata ja see õpetaja seal lihtsalt on- inimesed ongi erinevad ja me puutume elu jooksul palju kokku ka nendega, kes meile mingil põhjusel ei meeldi! Sina pead oma aine ja kodutööd lihtsalt nii hästi ära tegema, kui saad ja vaatama, et kõik vajalik tema tunnis tehtud oleks- siis ei tule ka sekeldusi. Miks peaks? Aga see õpetajate maha tegemine lapse ees, on enda vastutuse ära veeretamine kaelast...väga madal!

m
muide/ 17. aprill 2018, 11:40
mis siin kooliõpilastest rääkida, kui lasteaialapsed tulevad kasvatajale kallale ja ikka väga tugeva jõuga, tean, kui lõi silma ikka täiesti kinni kasvatajal, tuli õmmeldagi. kasvataja muidugi vaikis maha, et kogemata, tegelikult teavad teised, et see ei olnud kogemata. seega kasvatajad ise süüdi ka, et maha vaikivad, ilmselt õpetajad samuti.
h
heh/ 17. aprill 2018, 11:38
kirjutasin rootsi koolist ja mode korjas ära, ei sobinud. aga meil on see kõik alles ees, mis seal täna toimub.
ja sellest ma ka aru ei saa, miks ei ole reeglit koolides, et tunni algul tuleb mobiil ukse juurde kasti panna, enne tund ei algagi? see ju direktori teha? isegi õpetaja võib kohe ju septembris teada anda, et tema tundides on nii ja punkt?
x
xpl/ 17. aprill 2018, 14:15
ja siis need telefonid seal kastis piuksuvad ja laulavad. Üks ropem laul kui teine. Väga lõbus tund ;)
k
Kristiina / 17. aprill 2018, 11:24
Samuti tuleks lõpetada see kaakide anonüümseks tegemine. Siin oli ka eesnimi muudetud kuigi kaak on 14 täis.
h
hea,/ 17. aprill 2018, 11:14
et minu lapsed õpetaja-ametit ei valinud. Ei mingit austust, õpetaja kallal haugutakse, mõnitatakse, keegi ei karista. Olen ise kaua aega koolis töötanud, no siis küll nii polnud. Ükskord panin ühele kaagile litaka ära, austab siiamaani, teadis, et asja eest. Seda komm-i ei avaldata, tean juba ette.
n
näed, eksid/ 17. aprill 2018, 13:49
t
Tolbert Sirakas/ 17. aprill 2018, 11:07
Õige ja õiglane ning mingil määral ennetav oleks koolide kohustus küsida iga 1 klassi astuja kohta lasteaiaõpetajatelt iseloomustus! Kas laps oskab käituda, tunneb ta elementaarset viisakust, suudab paigal püsida ja kaasa teha, on ta kuri ja vägivaldne, on ta valetaja? Selliseid lapsi, kes tulevad lasteaiast kehva iseloomustusega lihtsalt kooli ei võet aja kõik! Niisugusele lapsele peaksid vanemad võtma koju eraõpetaja ja tegema ISE ära oma tegemata jäänud töö- õpetada laps teisi austama, kaasa tegema, viisakas olema jne. Selleks ongi lapsevanematel aega lasteaiaealise lapsega 2-7 aastast kasvatada, õpetada, kooliks ette valmistada! Kooli peab tulema selline laps, kes on sõbralik ja viisakas, kes austab õpetajat ja kaasõpilasi. See on tõesti kasvav probleem, kuidas selliseid pisikesi pätte nende kavalad vanemad poetavad tasakesi normaalsete laste sekka ja koolidesse :(
h
Hah/ 17. aprill 2018, 15:21
Seaduse järgi peab elukohajärgsesse kooli vastu võtma ka praktiliselt pooldebiilikud. Mis iseloomustus?
n
nõustun/ 18. aprill 2018, 15:06
Tolbertiga 100%! Laps, kes tuleb kooli ehk siis kooliküps laps, 7 aastane peab oskama käituda (elementaarne viisakus, austus õpetajate ja kaasõpilaste vastu), rahulikult istuda ja süveneda tunnis (45 min) ning kaasa teha, kaasa mõelda (mitte niheleda ja lollitada, nagu oleksid sipelgad püksis), koostööd teha kaasõpilastega, koolis orienteeruda ning kodune õppimine üles kirjutada ja iseseisvalt õppida (nii vähe, kui 1 klassis antakse)! 1 klass ei ole kindlasti enam see koht, kus laps hakkab alles ÕPPIMA ja harjuma paigal püsimist, kaasatöötamist ja kaasõpilastega arvestamist- ta peab selleks kõigeks juba valmis olema ning see ongi 90% vanemate kohustuslik töö, õpetada oma laps püsima ja käituma, 10% õpib aastatega lasteaias, omaealiste kollektiivis- ehk siis kuidas kollektiivis olla, käituda ja koostööd teha, mitte segada õpetaj ajutule vahele jne. Laps, kes on eelnevalt kodus kasvatuse saanud, suudab selle kõigega kaasa minna ja ongi 7 aastaselt kooliküps. Nüüd NEED lapsed, kelle kodudes on vanematel jäänud see 90% tegemata ja selline laps läheb kooli...mõelge nüüd ise.
l
leo/ 17. aprill 2018, 11:06
On kindlaks tehtud, et KÕIK lapsed sünnivad vägivaldsetena. Edasine sõltub kodustest oludest ja kodusest kasvatusest lapse esimeste eluaastate jooksul
m
Mendel/ 17. aprill 2018, 11:23
päris ka nii ei ole, geenid kah loevad
i
Igal / 17. aprill 2018, 15:05
inimesel on kriminaalne geen ja vähigeen. Kellel aga välja lööb, kellel mitte. Laps ei sünni vägivaldsena. Lapse teeme me vägivaldseks ise - mitte sugugi vaid vanemad - kogu ümbritsev elu - no palju on häid uudiseid päevas kuulda. Ja palju halbu. Lõpuks kasvades ongi laps arvamusel, et vaid jõud viib edasi. Aga kuhu jääb süda - see osa läheb kõrvust mööda. Samas mõtlen ka, et küll on hea kividega loopida selliste laste vanemaid ja üldse igasuguse voosteri vanemaid, kui enda saatus ei anna selliseid lapsi. Siis on hea rinnale peksta, vat minu kasvatus mõjub. Tegelikult on tegureid palju rohkem kui vaid vanema kasvatus. Mis te arvate, et selliste laste vanemad laulavad rõõmust, et ei ole osanud-jõudnud istutada lapsesse headust. Samas meie ühiskonnas jäävad tänapäeval tõesti head hätta
k
kle Leo/ 17. aprill 2018, 15:09
Mis juttu sa ajad? Lapsed ei sünni ilma vägivaldsetena. Su jutus puudub point. Kõik oleneb sellest millisesse perre see laps tuleb ja millised on tema vanemad. Kui lapsevanemad on halvad eeskujud siis ei saa laps kuskilt seda kui vanematelt. Vanemad peavad olema lapsele eeskujuks ja lapsele tähelepanu pöörama juba imikust peale. Kui seda pole siis tunneb laps end hüljatuna ja otsib tähelepanu mujalt. Kõik oleneb kasvatusest. Mõtle kah mida sa räägid.
n
Nugis/ 17. aprill 2018, 10:44
Millal muudetakse kooliseadus õpetaja sõbralikumaks? Ma ei imestaks üldse, kui peagi enam koolidesse pedagooge lihtsalt ei lähe! Kui kaua veel selline arulagedus kestab? Õpilased oskavad oma õigusi vägagi ärakasutada ja paljud lapsevanemad on neile selles õuduses tuulelipuks. Need pole enam koolid, vaid hullumajad!
l
lihtne lahendus.../ 17. aprill 2018, 11:15
tuleb korraldada klassi lastevanemate koosolek,kus antakse teada,et tunni alguses toovad lapsed telefonid õpetaja lauale ja vanemad teavitagu sellest ka oma lapsukesi. Kui mõni sellele ei reageeri,jätta telefon lapse kätte,minna tunniga edasi ja hiljem võtta ühendus vanematega.Kannatab kogu pere,kui tunnihinne on 2. Aga igal probleemil on kaks otsa.Ei ole probleemiks ainult füüsiline vägivald,vaid ka vaimne,mis rõhub asjaosalist kuni koolistressini välja! Ma ei kaitse seda last ega ka õpetajat,sest teguviisi tagamaad on teadmata.Aga k eda kaevata siis kohtusse,kui õpetaja kutsub õpilase klassi ette ja kui ta sõna otseses mõttes hakkab last teiste ees mõnitama? Õpetajad püüelgu selle poole,et neil oleks laste silmis autoriteet! Paharette on kõikidel aegadel koolis olnud,aga õpetaja peab oskama neid oma tarkusega paika panna. Soovitan läbi lugeda "Tunne last",jätkem pisarad kurvemate sündmuste tarvis.
n
NNC/ 17. aprill 2018, 11:41
Kuule sina, 11:15, mida ma just loen? Õpetaja püüelgu selle poole, et olla õpilaste silmis autoriteet??? Hahaaa! Sellise olevuse silmis (keel ei paindugi õpilaseks, ega lapseks nimetama), kes ka oma vanemaid, ega üldse mitte kedagi ei austa ja autoriteediks ei pea- mis hea pärast peaks ta õpetajat autoriteediks pidama? Võtame sellise õpetaja, kes on olnud aastakümneid autoriteet, oma ala professionaal, kelle tundides on alati kord olnud , aga viimased 5 aastat ei ole. Miks see nii on? Aga seetõttu, et õpetajal on keelatud tundi häiriv õpilane klassist välja saata, mida vanasti võis. Praegu ei või, sest vaesekesel jääb ju tunnimaterjal kuulmata (mida ta nii ehk naa ei pane tähele!). Varemalt võis halvasti käituva õpilase peale häält tõsta või joonlauaga vastu näppe virutada ja sellest 1 korrast piisas kogu ülejäänud kooliajaks kusjuures- jällegi, nüüd ju ei või! Selliste kaakidega muudmoodi autoritaarsust ei saavuta, võta teadmiseks! Ja sinu jutt, et paharette on olnud kõikidel aegadel koolis- jah, on olnud nõuka ajal, ka minu kooliajal mõni üksik! Reeglina joodikute lapsed...aga need jäid juba kusagil 4 klassis istuma...Kas praegu üldse istuma jäetakse? Halb käitumine ehk mitterahuldav ei ole ju põhjus järgmisesse klassi üleviimiseks...Praegu on neid paharette kordades enam, sest kulutulena leviv kärgperendus soodustab seda! Igast suhtest sünnitatakse selline olend, keda tegelikult kumbki vanem ei soovi...
k
kulla inimene/ 17. aprill 2018, 11:43
lastevanemate koosolekule selliste laste vanemad ei tule või teine variant kui tulevad, siis õigustavad oma võsukesi või kolmas variant neid lihtsalt polegi Eestis vaid rabavad mujal tööd teha. Ja veel, autoriteedist ja paharettidest. Tänapäeval üritatakse kõikvõimalikud paharetid integreerida normaalsesse klassiühiskonda, et nad ümber kasvatada, Tulemus on aga hoopis vastupidine, kui enne paharett tegi lihtsalt koerustükke, siis kamraadi lisandudes lähevad asjad hoopis hullemaks ja need, kes varem hoidsid madalat profiili löövad ka õitsele ja mitte heas mõttes. Kannatavad need, kes tahaksid õppida aga keegi midagi öelda ka ei julge, kartes tagajärgi ja me võime mida iganes rääkida kiusuvabast koolist. Kui tegudele ei järgne vastutama panekut siis ei muutu midagi. Sellega olen muidugi nõus, et ükski õpetaja ei tohi last teiste ees mõnitada.
n
17. aprill 2018, 12:58
No endisaegsete paharettide ja tänapäeva paharettide vahe on ikka väga suur. Sellest, kuidas tänapäeva paharett käitub, ei osanud endisaegne undki näha.
a
Aga / 17. aprill 2018, 15:08
vot just hoidun 11..41 poole. Igasuguseid kaake on olnud ka varemalt. Aga on olnud ka õpetajaid, kelle tunnis sellinnegi on vait ja vaga. Nin ükskord hiljem peale kooli läheb ja surub sellise range õpetaja kätt - aitäh, et selline olite. Autoritaarsus ei ole joonlauaga vehkimine, vaid mingi sisemine miski, mis ühel on ja teisel pole
õ
õpetaja/ 17. aprill 2018, 15:22
tunni pikkus on 45 min. Kui selle alguse ja lõpu kulutada telefonide jagamisele, kui palju jääb õppimiseks? Ega õpetaja varahoidja pole.
1
11:41-le/ 17. aprill 2018, 22:33
Kas Teiesugune on õpetaja?Loen ja imestan...võimukus,füüsiline vägivald...poon,käsin,lasen,see on õige,et mida külvad,seda saad saagiks.Selline "olend"kujuneb välja halvast kohtlemisest
t
to õpetaja/ 18. aprill 2018, 10:57
tuleb välja,et ei oska probleemi asjalikult lahendada!
p
pilleke/ 18. aprill 2018, 15:10
Kas tõesti 10.57? Äkki tuleb välja, et sinu lapsuke on kõlbmatu praak, et lasta kollektiivi ja kooli üleüldse? Tule ja lahenda ise asjalikult see probleem, kus klassis on 36 õpilast ja nende vanemate 36 erinevat "arvamust"! Tõesti loodad, et kõigi 36 lapse vanemad nii lihtsalt on nõus tunni algul telefon ära anda? hahaa! Kõige hullemate laste vanemad hakkavad kindlalt kaagutama: Mis õigusega te seda teete? See ju lapse oma jne. Täpselt samamoodi ei allu kooli korrale, nagu nende pätilaps! Mis see asjalik lahendus siis oleks? Kuulan suure huviga!
j
just/ 17. aprill 2018, 11:20
täiesti kohutav, millise vabakasvatuse põlvkonna oleme loonud, vä.rdpõlvkonna. lastel pole mingeid kohustusi, ainult õigused, õudne. aga meil on veel hästi, rootsis saavad õpetajad iga päev õpilaste käest lausa peksa, kohe tõsiselt räägin. ja öelda ei tohi mdagi, kui on tume, siis ei tohi isegi otsa vaadata kurja pilguga. imestan alati, et seal veel mõni massohist õpetajaks üldse läheb. aga neil on õpetajaid jubedasti puud ka.
y
Ylle/ 17. aprill 2018, 11:50
justile: Mitte vabakasvatus, vaid kasvatamatus on see! Laps lihtsalt sünnitatakse mingist lühiajalisest suhtest, minnakse lahku ja siis see "vili" kasvab kuidagi omasoodu. Keegi tema vastu huvi ei tunne, keegi ei suuna, ei õpeta. Lasteaias ja koolis on niisuguse lapsega suured käitumisprobleemid, vanemad peidavad pead liiva alla, peidavad end õpetajate eest, ei julge koosolekutel nägu näidata...aga selle peale ei mõelda, et see kõik tegemata töö maksab neile endile peagi väga kurjalt kätte! Selline pätt otsib täisealisena, võimalik, et ka varem...üles oma pärisisa, hakkab raha pommima, varastab kodu tühjaks ja ütleb:"Vait vanamees!" Emmeke saab tõenäoliselt iga päev peksa, see armas pojuke on jätnud kooli juba 6 klassis pooleli, kusagil ei tööta, ega õpi (sest ta ei oska inimestega suhelda, ega käituda), elab ema kulul ja pinnal, joob ja laaberdab ja laamendab. Ühel päeval peksab ema kasti kah! Üsna reaalne tulevik, kullakesed! karma teeb oma töö! Nii ikka ei lähe, et sünnitad lapse kogu ühiskonnale terroriks ja koormaks ja pääsed ise õnnelikult...see kõik tuleb, te ei pea kaua ootama, pätilaste emmed-issid!
l
lepi/ 17. aprill 2018, 10:41
Kraaklejatele oma kool kus saavad piitsa ja präänikut-neist saavad veel väga head militaarid.

s
sass/ 17. aprill 2018, 10:40
Nii nagu õpilasel on õigus õpetaja kohtusse kaevata, nii saab ka õpetaja õpilase kohtu alla anda ja seda tulekski teha! Jah karistused on imepisikesed, aga märk jääb külge ja teinekord mõtleb see pätt hoolega üle, et kas ikka tasub!
p
pöörduge/ 17. aprill 2018, 10:33
titemasin M poole , tema teab , kuidas häid inimesi paljundada .
t
17. aprill 2018, 10:32
tänu sallijatele on meil taolised ebardjärglased, kõik ebanormaalne on lubatud. Jossi oleks ädaste vaja !
k
Karin/ 17. aprill 2018, 10:31
Aga see ongi ju tänapäeva väikekoolide reaalsus, kus lapsekestele pakutakse õppimise asemel kõike muud toredat alates koogiküpsetamisest ja lõpetades hobuteraapiaga. Kui vahepeal raamatu peab lahti tegema ja kaks minutit vait olema, on kohe õpilase õigusi rikutud. Töötasin paar aastat tagasi kaks õppeveerandit ühes Tallinna lähedases väikekoolis. Pidin kuulama roppusi, taluma tõukamist koridoris, rääkimata suhtlemiskohustusest tibuemmedega, kes oma lapse probleemi ei tunnista. Imetlen inimesi, kes koolis suudavad töötada, mina põgenesin.
k
Karinile/ 17. aprill 2018, 11:21
kohutav on sinu hala lugeda! Ka mina töötasin aastaid koolis ja sellest on jäänud parimad mälestused. Kõike tuli ette,aga minust ei saanud küll" põgenevat õpetajat". Soovitan sul õpetaja amet maha panna,oled teinud elukutset valides vale valiku!
k
Karin/ 17. aprill 2018, 16:09
Aga loomulikult ma paningi ameti maha, teen nüüd teist tööd ja olen eluga rahul. Ja sina mine kooli tagasi, kui parimad mälestused jäid, koolides on sinusuguseid väga vaja
j
ja miks/ 17. aprill 2018, 19:03
siis enam ei tööta õpetajana? Nii tore oli ju see töö!!!!
9
999/ 17. aprill 2018, 10:26
Nagu öeldud, saab kõik alguse kodus. Sellised väikesed pätid, koolikiusajad on olnud algusest peale kasvatamatud, neid pole õpetatud viisakalt käituma, nad on väiksena löönud oma ema, manipuleerinud ja valetanud (teadlikult!). Küsige ükskõik, missuguse 10 aastase pätipoisi kohta tema endisest lasteaiast: probleemse käitumisega pahatahtlik laps oli ta juba lasteaias! Kusjuures vanemad on kõigest vägagi teadlikud ja sellegipoolest nad sokutavad oma mädaõuna vaikselt tavakooli, normaalsete laste sekka...Esimeses klassis hakkavad juba probleemid pead tõstma, siis õigustavad vanemad end sellega, et ikkagi 1 klass, laps pole veel koolikorraga harjunud, kõik poisid ju tevad koerust...hea küll, kuid kurb on see, et see läheb edasi ka 2, 3, 4 klassis...järjest hullemini ja hullemini :( See ei ole ju normaalne, et õpetajad ei saa teha oma tööd 1, 2 tõrvatilga tõttu, kes kogu klassi õppetööd häirivad, on pahatahtlikud ja tähelepanu nõuavad! Võtku vanemad oma kukununnule eraõpetaja ja finantseerigu ise- saab see "päikseke" kogu tähelepanu ja enda isikliku õpetaja, kuid miks peab terve klass kannatama? Kõigest 1 kaagist piisab, et mõnegi lapse keskendumisvõime langeks, õppimine halveneks, ta hakkaks kartma koolis käia...halvast eeskujust ma üldse ei räägi! Väga kiiresti on vaja miskit ette võtta, sest need kaagid, kes täna algklassidest peale kasvamas ei oleenam need kaagig, keda nägime 25 aastat tagasi. Tänasel päeval on suurimaks mõjutajaks vägivaldsed arvuti ja telefonimängud, mis on kättesaadavad ka 8 aastasele, kellest vanemad ei hooli, ega tunne huvi, mida laps arvutis siis mängib...Eriti "hea" kasvulava on veel selline väike pätt, kellel pole ühtegi hobi, ega trenni ja aeg suurelt käes...väga kiiresti hakatakse plaanima, kuidas paha õpetaj akõrvaldada! Ja paha on õpetaj aseetõttu, et ta ju sunnib õppima ja nõuab veel klassis korda kah!
t
to 999/ 17. aprill 2018, 11:29
millises koolis sina käisid? Kooliskäimise juurde on alati kuulunud tundide segamised ja mitmed teised koerustükid,sest laste arusaam distsipliinist on teine kui täiskasvanul. Vägivaldsete arvutite kohta niipalju,et sinu lapsed ilmselt koolis ei käi. Arvamus selline seepärast,et enamiku kodutöödest tuleb teha arvutis ja saata lingiga õpetajale. Ärge ainult halvustage ega tehke lapsi maha ja sõimake pättideks!
9
999/ 17. aprill 2018, 12:57
Selline hiromant olete? Teie ennustus ei lähe kohe üldse täppi! Mina käisin ühes Tallinna koolis ning mäletan ainult 1 paha poissi, kes tundides oli küll vait, kuid vahetunnis kippus kaklema. Tema vanemad olid joodikud ja istuma jäi ta juba 3 klassis. Edaspidi ei ole minu klassides mitte ühtegi käitumisprobleemidega, ega tunde segavaid lapsi olnud, päris tükk aega mõtlesin järele! Hakkas kohe huvitama, kus koolis Teie siis käisite, et niisugust asja nõnda tavaliseks peate? Laps on mul samuti olemas, käib 11 klassis. Enamikku kodutöödest ei tule kohe kindlasti arvutis teha! Ja mis puudutab põhikooli aega, siis mäletan algklassides vaid 1 korda, kus tuli teha internetist otsitud info põhjal kokkuvõte, see oli 3 klassis. Ma ei ole ka sõpradelt-tuttavatelt kuulnud midagi niisugust, et lausa enamik kodutöödest tuleb teha arvutis, pole vaja ikka liialdada! Tänan tähelepanu eest!
t
Tuleb / 17. aprill 2018, 15:33
välja, et e-koolist pole ka kuulnud. 11 aastat tagasi seda jah polnud. Aga nüüd on. JA mitmed faktid ja mt. tuleb tõesti otsida nii raamatust, kui internetist
s
siilike/ 17. aprill 2018, 15:50
Tuleb välja, et sa ise ka ei tea, mida suust välja ajad. E-kool ei ole e-õpe, vaid ülevaade lapse hinnetest, kodutöödest jne, info vanematele. Ja kui tulebki otsida midagi arvutist, siis otsib, milles küsimus? Selline lapsevanem peaks ikka puhta sooda olema, kes ei saa aru, kas laps teeb arvuti/telefoniga hetkel koolitööd või vahib lollakaid videosid YouTubes või mängib vägivaldset mängu...
V
.../ 17. aprill 2018, 10:20
Visake see saast koolist välja. Miks peavad normõpilased seda rämpsu kannatama!
s
Siim/ 17. aprill 2018, 10:20
Koolis väänab naisõpetajat,tulevikus kodus naist.
t
to Siim/ 17. aprill 2018, 11:30
k
17. aprill 2018, 12:30
Kus ta siis väänas, ei väänanud kindlasti, õpetajal pole ju muud teha kui tupsununnukeste kohta laimulugusid välja mõelda. ei meie paikesed midagi kurja ometi tee.
m
milles probleem?/ 17. aprill 2018, 10:09
õpetaj staatusest on lugu. või ninnu nännu lastes? ei huvita mind keegi laps, kui ta tungib kallale.

k
Kaerahelbeke/ 17. aprill 2018, 10:00
"Lapsuke" läheb uude kooli. Lapsevanem annab kaasa kirja õpetajale: "Palun suhtuge minu lapsesse taktitundeliselt ja hellalt. Koduski me lööme teda vaid enesekaitseks"
n
noo/ 17. aprill 2018, 12:09
Mitte ükski kool ei tohiks lapsi vastu võtta ilma iseloomustuseta eelmisest koolist! Isegi klassitunnistuse käitumishinded räägivad ju enda eest- mitte ühtegi "rahuldava" käitumisega õpilast ei tohiks uude kooli võtta, "mitterahuldavast" ma ei räägi üldse! Las vanemad käivad koolist kooli ja saavad vastuseid, et niisugune laps meie kooli kindlasti ei sobi! Ja viltu vaadatakse muide vanematele- nende kasvatamatuse vili ju!
p
probleem saab alguse/ 17. aprill 2018, 09:38
arvutisõltuvusest
Kalamaja koolis juhtus nii: üks poiss oli vahetunnis ninapidi arvutimängus kinni ja teine tuli üle õla vaatama mille peale mängija poiss lõi vaatajat nii kõvasti jalaga kubemesse, et purustas selle munandi, kui poiss kägaras maas oigas irvitas terve klass tema ümber - said nüüd! memmekas! jne vaid üks ainus tüdruk kutsus abi, sellisteks empaatiavõimetuteks ollusteks muudab lapsi netis olevad vägivalla mängud, pärast mätsiti sündmus kinni nagu enamus vägivalda selles koolis, jäi mulje, et kasvatatakse teadlikult kurjategijaid
p
põhjus on/ 17. aprill 2018, 09:23
seesama nutitelefon
poisi maailm on vaid need lo lla kad vägivallamängus arvutis, muu ei huvita
ta on nagu koer kellelt tahetakse tema kont ära tirida
viimane aeg on arvutites ära keelata need t o takad mängud, isegi vahetunnis ei tohiks ninapidi moblas rippuda, vastasel juhul on maailm varsti ahvilaadsete töövõimetute nutisõltlaste päralt
m
maailmas/ 18. aprill 2018, 12:06
on koole kus korjatakse telefonid välisuksest sisenedes ära.
j
Ja/ 18. aprill 2018, 14:48
lisaks õpilastele on vahetunni ajal ka õpetajad ninapidi oma nutides - mitte küll mänge mängimas, aga näiteks kohtamist kokku leppimas
j
ja siis?/ 18. aprill 2018, 15:12
Kohtamise kokkuleppimine ei õhtua mitte kuidagi vägivaldsusele!
e
Ei/ 19. aprill 2018, 14:01
aga häda oli ju telefonis. Õpetaja igal hetkel telefoni sukeldumine annab signaali, et poleks ta tunnis, istuks samamoodi seal nutis kinni
p
pff/ 17. aprill 2018, 09:21
Õpetajal peab olema mõistust, kavalust ja kannatlikkust. Lapsed ei ole "kaagid" ega "molkused", kui täiskasvanud inimesed neid selleks ei muuda. Õpetaja professionaalsed oskused ongi selleks, et "molkusest" ja "kaagist" uuesti koostöövõimeline laps teha.
Jõuga ei saavuta midagi ja vägivalla kasutamine õpetab lastele ainult seda, et vägivald on OK.
Telefoni laua pealt ära võtmine ei olnud õpetaja poolt kuigi arukas tegu, aga "päev otsa šokis nutmine" on juba selge märk, et sellele inimesele sobiks paremini mõni muu töö.
r
realist/ 17. aprill 2018, 09:37
Sa "piff" mine tööta aastake õpetajana, soovitavalt veel klassijuhatajana, ja seejärel proovi uuesti kommenteerida...
m
mine metsa/ 17. aprill 2018, 09:46
Õpetaja põhitöö on õpetada ainet ja selles peab ta olema professionaal. Tänapäeval on aineõpetaja pandud löögi alla ja seda tänu refi heakskiidetud ministeeriumi ebaprofessionaalide koostatud koolipoliitikale. Kõik need, kes varem saadeti erikoolidesse sealsete professionaalide käe alla, istuvad nüüd tavakooli klassis ja terroriseerivad. Osa neis kasvatamatud ja osad diagnoosiga. Ja ongi nii, et riik lükkab kõurikud valdade vastutada, vald kooli ja kool õpetaja kaela. Sellistega peab tegelema eripedagoog, kool ja vald peavad tagama tunnirahu, mitte tanki lükatud õpetaja.
1
100%/ 17. aprill 2018, 11:50
ja rohkem õigus. See ongi reaalsus ja siis süüdistatakse õpetajat. Vaadake, kes on klassis, lapsed kes tahavad õppida, lapsed kes veedavad aega ja saavad kõhu täis, lapsed, kes tahavad pulli saada ja erivajadusega+õpiraskustega lapsed ja kui suured on klassikomplektid? Kellele peab selle eest "aitähh" ütlema?
a
ametikoolid/ 18. aprill 2018, 12:09
on sarnase probleemi all kokku kukkumas. erinevad on segamini rühmades, pluss probleemsetest kodudest noored. mis kvaliteeti sealt siis oodata. õpetajad väsivad.
h
hmm/ 17. aprill 2018, 09:55
see on ideaalvariant kusagilt pedagoogilisest õpikust. Reaalis on olukord kahjuks teine. Õpetaja on eelkõige ka inimene. Aeg on piiratud ressurss. Seni kuniks õpetaja üritab üle kavaldadad seda ühte kaaki ( justnimelt ) siis seni ootavad teised õpilased , millal aine juurde asuda . Ja vbl saab õpetaja aastate pärast ehk tõesti linnukese kirja ning nendib: see üks inimene sai päästetud ent mis saab teistest õpilastest? Nende olevikust ja tulevikust? Kui nt kümmekond õpilast meenutavad närvilisi koolipäevi ja alandusi ning nügimisi , mida igapäevaselt taluma pidid? Nentides ka täiskasvanduna, et õpetajad lihtsalt vaatavad pealt kui tegelikkuses on koolikiusamine nende nina all? Jah, telefoni rabamine laualt ei olnud ehk õige tegu. Aga kuidas teha leebete meetoditega poisile selgeks , et üldruumis teatud käitumisnormid elementaarsed? Ma ei ole õpetaja, jumal tänatud. Aga ma ei ole ka nõus sellega, et suurem osa õpilasi koolis ning sh õpetajad peavad leppima käputäis ülbikutega ning nende karistamatu käitumisega igapäevaselt j a aastaid.
p
pff/ 17. aprill 2018, 12:13
No ja kas nüüd, kui õpetaja marssis telefoniga klassist välja ja veetis ülejäänud päeva nuttes, said õpilased "aine juurde asuda"?
Täiskasvanud inimene, professionaal, peab provokatsiooni ära tundma ja sellega mitte kaasa minema. Ülbikul on ka mingi põhjus, miks ta ülbitseb. Mingi probleem, mis teda seestpoolt närib. Lõpuks on ta ikkagi alles laps, kes vajab mõistmist, kannatlikkust, abi ja tuge, et eluga normaalselt ja konfliktideta toime tulla. On õpetajaid, kes seda suurepäraselt oskavad.
Asendamatu raamat õpetajale on Bill Rogersi "Käitumine klassiruumis".
p
Pidevalt / 17. aprill 2018, 15:38
on häda, et sellised ja tollised klassis. No pange siis oma ülihästi kasvatatud geeniused hoopis vastavasse era(I)kooli - seal ju ometi pole halbu õpilasi, kõik säravad koos vaid. Ja siis jääbki tavakool kehvakestele ja pahadele ja tulevad õpetajad sinna vaid need, kes usuvad end hakkama saavat. Ongi raskestikasvatatavate koolid
m
metsamees/ 17. aprill 2018, 16:11
sa pidevalt mine võta oma rohud ära! need kasvatamatud on tõrvatilgad meepotis, mitte normaalsed lapsed, kes muide ka vahel (vahel, mitte pidevalt, rõhutan!) mõistuse piires koerust teevad! Kas kogu ülejäänud klass, 30 õpilast peab minema heade ja kasvatatud laste kooli, et 1 või 2 tõrvatilka saaksid suures klassis ja ühkes üksinduses laiutada? tegelt ka? Siiski on normaalne, et vähemus lahkub, kasvatamatute laste erikooli! Oled ilmselgelt selliste laste lapsevanem. Täiesti haige on niisugust kommentaari isegi lugeda. Sina oledki see "kaitsev" lapsevanem, kes süüdistab kõiges kooli ja õpetajaid, et kõik just sinu last kiusavad?
a
Aitäh,/ 17. aprill 2018, 16:36
metsamees, näe oligi ports tablette võtmata jäänud :
D Ja kes määrab selle normaalsuse piiri, mille piires siis on vallatus ja mille juures algab pättus. Lugedes kommentaare, jääb mulje, et mitte pole kaks tõrvatilka, vaid kaks head tõrva sisse sattunud
k
kle piff/ 18. aprill 2018, 12:15
kõik õige, loomulikult vajavad mõistmist ja tuge. AGA! kas jõuab kohale, et see kõik toimub nö "normaalsete" arvelt, keda on klassis rõhuv enamus. Seda mõistmist saavadki jagada vastava koolitusega, vastavates koolides, vastavad õpetajad. mida sa jaurad oma mõistmisest, ega keegi seda ei eitagi?!
l
17. aprill 2018, 10:28
loodan, et saad omal nahal tunda tänapäeva noorust , kr. di. pihv !
t
to pff/ 17. aprill 2018, 11:33
väga hea tähelepanek ja nii ongi!
s
17. aprill 2018, 12:36
sa, pff, oled ikka kõvasti tuult saanud. Miks siis kodus täiskasvanu on oma lapsed kaagiks ja molkuseks muutnud ja oma kaagist uuesti inimest ei tee? Või on õpetaja kohus sinu viltukasvanud kaak sirgeks venitada? Ehk ikka tegeleksid sellega ennekõike ise. On vast imelik arusaam , kool peab lapsevanemate praagi kasutuskõlblikuks muutma. Kõik muudkui peavad, peavad, peavad.
p
pff/ 17. aprill 2018, 15:29
Jah, arstid peavad sinu tervisepraagi ära parandama. Ja kool sinu kasvatuspraagi. Või vähemalt püüdma seda teha. Nii ongi. Igas ühiskonnas on paraku lapsevanemaid, kes erinevatel põhjustel lihtsalt ei oska ega suuda oma last õigesti kasvatada. Aga õpetaja on seda kunsti kõrgkoolis mitu aastat õppinud ja harjutanud.
k
Kõik/ 17. aprill 2018, 15:40
halb, mis teed - tuleb sulle enesele tagasi. Nii halvasti käituvatele, kui sinule, kes sa teist "alandad" oma sõnavalikuga, näidates oma eriti head lastetuba
e
ei suuda naeru pidada.../ 17. aprill 2018, 15:53
...oh vaesekesed need vanemad, kes vastutustundetult paljuneda küll oskavad suurepäraselt ja elukaaslasi vahetada, ag avot last kasvatada EI oska! Õpetaja on kõrgkoolis lapsekasvatamise kunsti õppinud, tõesti? Mina tean, et õpetajad õpivad ülikoolis oma eriala süviti ja laste elementaarset psühholoogiat, kuid mitte kasvatamatute laste kasvatamist! Sina pff lihtsalt tood oma kasvatamatu päti kooli ja tõemeeli loodad, et õpetajad kasvatavad ta targaks, viisakaks ja edukaks inimeseks- sulle auks ja uhkuseks :D :D ? Loodan siiralt, et sul lapsi pole...
i
isa/ 17. aprill 2018, 16:13
Tõe rääkimine ja asjade nimetamine õiget enimedega ei ole halb ja siin pole midagi tagasi tulla. Alandavad need vastutustundetud vanemad end ise ja uskuge, oma nägu nad ei julge kooli lähedalgi näidata.
m
Mõtlik/ 17. aprill 2018, 09:18
Kahju õpetajatest. Lõngused kasvavad veel suuremateks lõngusteks ja siis pärast ühiskond lööb käsi kokku, et mis küll meie noortega juhtus...
h
HeH / 17. aprill 2018, 09:11
seaduse järgi võttes on õpetajal õigus kasutada ka õpilase vastu sellises olukorras hädakaitset ja tema rünnak kahjutuks teha kuid ei tohi seejuures ületada hädakaitse piiri. See on põhiseadusest lähtuvalt iga Eesti kodaniku üks põhiõigustest. Karistusseadustik § 28. Hädakaitse
(1) Tegu ei ole õigusvastane, kui isik tõrjub vahetut või vahetult eesseisvat õigusvastast rünnet enda või teise isiku õigushüvedele, kahjustades ründaja õigushüvesid, ületamata seejuures hädakaitse piiri.
o
oh ja/ 17. aprill 2018, 09:36
juhul kui õpetaja seda õigust kasutaks saaks ta ilmselt kriminaalsüüdistuse kuna ilmselt grupp negatiivselt õpetaja vastu meelestatud õpilasi tunnistaksid, et õpetaja kasutas jõudu ebaseaduslikult täiesti "süütü" nende kaaslase vastu
i
Inga/ 17. aprill 2018, 10:00
Esiteks saaks õpetaj akriminaalsüüdistuse, teiseks selline 12 aastane nolk, kannustatuna vägivaldsetest arvutimängudest tuleb ja kõmmutab selle "paha" õpetaja maha ühel heal päeval! Ja mõned teised ka, kes tee peale jäid...
ä
Ära / 17. aprill 2018, 15:41
nüüd üle ka pinguta. 12-aastane on murdeealine, kes alles on otsimas ja leidmas õiget teed
s
siil/ 17. aprill 2018, 16:19
Üle pingutan? Nooh, võtame selle 12 aastase kogu eelnenud elu siis ette lasteaiast peale...kui ikka halb käitumine on saatnud lasteaiast kuni 12 aastaseni välja, pole siin midagi murdeea kaela ajada, on ju nii! Uhh, kuidas ma tahaksin silmast silma kohtuda selliste vastutustundetute vanematega, kes oma tegemata töö kõige muu kaela lükkavad, küll murdeiga, küll halvad õpetajad, küll halb keskkond...Alustaks sellest, kui palju sa ise oma lapsega oled tegelenud sünnist saati? Mis põhjusel sulle laps üldse sündis? Sellest ei piisa, et oled süüa andnud ja riidesse pannud- küsimus on selles, kui palju sa oled oma parimaid teadmisi panustanud lapse arengusse, õpetades käitumist, viisakust ja edu?
k
Küll/ 17. aprill 2018, 16:39
me oleme ikka suures osas kõik targad ja head, teame täpselt, kes, kuna ja miks komistas
t
to: küll/ 17. aprill 2018, 16:56
Sinusuguste inimeste kommentaarid on täiesti mõttetud: küll me teame jne. Mis siin teada, kui piisab vaid enda ümber vaadata! Õpetajad on ülbavate tatikatega hädas ja see on fakt, siin pole isegi midagi arutada. Eks komistavad need suure armumise tuhinas rasestunud ja lapsed sünnitanud emmekesed, kelle lapse isa on enne lapse aastaseks saamist juba plehku pannud! Aga see tore ja armas lapsuke jääb- kasvata siis, ole eeskujuks, anna endast parim! Ei, suundutakse kohe portaalides uute isaste otsingutele ja kõik algab taas...Oh, eks karistus tulebki teile tei eend alapse näol, kes täisealisena teilt vaid pappi pommib ja tümitab! Kahetsete kuni surmatunnini, et OLEKS pidanud kasvatama...
v
vägivalda/ 17. aprill 2018, 09:10
kas suulist või füüsilist kogevad enamvähem kõik tundlikuma närviga õpetajad, aga nad üritavad sellest mitte välja teha, sest töökohta tuleb hoida.
m
mõtlik / 17. aprill 2018, 09:09
siinkohal on jäetud märkimata, et õpetajad on vägivaldsete õpilaste ees kaitsetud ja samamoodi on kaitsetud kaasõpilased, kes tegelikult terroriseerivate kaakide pärast samamoodi on ahistatud. Tõesti küsiks, kuskohas on seaduseloome? Miks ei käida ajaga j a vajadustega kaasas ka koolis? Need ulakad poisid - tüdrukud, kes pildusid tatikuulidega või kirjutasid tahvlile : õps on loll! ei ole enam ammu. Ja mullegi meenub kooliajast meesõpetaja, kes ülburi ukse taha " juttu puhuma " kutsus. Mis sela toimus, ei tea teised keegi . aga pärats enam selle õpetaja tunnis konkreetse kaagiga probleeme polnud. Mis ei tähenda, et teiste õpetajate tundides sama kaagiga probleeme polnud. Räägitakse koolivägivallast ja selle taunimisest...mis kasu on õpetajast, kes 6. klassi arenguvestlusel on sunnitud tunnistama, et kaasõpilase käe ukse vahele löönud poisiga on jah probleeme, sest tema vanemad ei tule vestlusele. Ja nii saadavad teised lapsevanemad oma lapsed igapäevaselt kooli teadmatuses, mis seal üldse toimub. Meil on haridusminister olemas...ehk hakkaks siiski tegelema probleemidega kohe nüüd ja praegu. Kes teab, millal teie oma laps tuuakse koju või leiad ta õhtul hoopis haiglast invaliidina, sest keegi arengupuudeline otsustas "väikest nalja teha" ?

m
minumeelest/ 17. aprill 2018, 09:07
...kui laps on vägivaldne ,siis tuleb kooli kutsuda politseinik ja las nad tegelevad temaga.
k
Kahjuks/ 17. aprill 2018, 09:35
nad ei tule üldjuhul. Ainult avalduse võid pärast esitada, kui ikka elus veel oled.
o
oh ja/ 17. aprill 2018, 09:53
ilmselt selleks, et muuta kool turvalisemaks ja ka tuleviku ühiskond turvalisemaks peaks kõik õpetajad hakkama esitama politseisse avaldusi iga õpilase poolt toime pandud õiguserikkumise kohta
o
oh ja ja ja/ 17. aprill 2018, 11:44
kui õpetaja ei suuda klassis korda hoida ja tal pole laste silmis autoriteeti,siis pole ta koht koolis.
j
17. aprill 2018, 12:40
Ja kui sina oma last ei suuda korralikuks kasvatada, mis me siis sinuga teeme? Kus sinu koht sel juhul on? Õpetaja oskad küll paika panna.
r
realist/ 17. aprill 2018, 09:39
Koolid ei julge politseid kutsuda, sest maine saab kannatada.
t
täna kutsud politsei/ 17. aprill 2018, 11:52
no viiakse ehk vestlusele aga homme on ta koolis tagasi ja mis siis , kas on muutunud?
v
Valli/ 17. aprill 2018, 09:07
Ehk pole ma pedagoogiks sündinud, aga eesti keele õpetaja diplomi sain ülikoolist ja üritasin õpetaja olla ühes linnalähedases koolis. Suhtusin lastesse headusega, kuid see maksis kurjalt kätte, Kogesin erinevat vägivalda enda suhtes. Kusjuures direktori ajalootundides istusid pätialgatised vakka. Üks poiss oli patoloogiliselt õel, õhutas klassis korralagedust.Need polnud vallatud koerused, vaid päris sihilikud ründed Pärast üht eriti räiget vahejuhtumit kutsuti minu nõudmisel kooli poisi ema ja konstaabel, mõlemad kehitasid vaid õlgu, kuna ühtegi lahendust selle 13aastase poisi ohjeldamiseks polnud. Ainult vestlused.
N
.../ 17. aprill 2018, 09:53
Nii on. Sellised juhtumid peab lahendama kooli juhtkond. Kui direktor, õppealajuhataja, sotsiaalpedagoog, psühholoog oma tööd teeks, siis oleks selliste juhtumite ohjamiseks eeskirjad koostatud ja neid ka järgitaks. Kahjuks igas koolis seda ei tehta.
v
Vallile/ 17. aprill 2018, 10:08
Need "vestlused" on üks suur aja ja ressursiraiskamine! Needsamad vestlused ja psühholoogide jutukesed neis julmades 9-14 aastastes pätipoistes ju karistamatuse tunnet kasvatavad- ta teab, et temaga midagi ei juhtu!!! Ja teeb edasi, järjest julmemalt irvitab ja mõnitab õpetajat, järjest julmemalt kohtleb kaasõpilasi jne. Kuni ühel päeval otsustab kõik, kes talle ei meeldi teelt koristada...See on tulevik! Niisuguste poiste vanemad on tavaliselt lahku läinud, oma last pole nad kunagi kasvatanud, eg ahoolinud tema tulevikust. Lastevanemate koosolekutel nad ei käi, märkustele päevikus ei reageeri. Kui õpetajad kooli vestlusele kutsuvad, siis süüdistavad need vanemad teineteist ja kehitavad õlgu: Mis me teha saame, laps ei kuula meid ka! No mis me siis teeme? Jätame selle kukununnukese tervet klassi ja õpetajaid edasi terroriseerima? Kui kaua see käte laiutamine kestab? Koolid ei kutsu politseid, sest maine saab kahjustada??? Kullakesed, maine saab kahjustada siis, kui inimesed kuulevad, missuguseid pätte koolis hoitakse ja midagi ette ei võeta, vaat sedasi! Kuidas on võimalik, et kooli juhtkond ei saa panna pätilapse vanemaid fakti ette, et teie lapskahjuks meie kooli ei sobi, sest ta ei oska käituda. Otsige palun sobiv kool või õpetaja, kuid alates tänasest palun meie koolist lahkuda!
õ
õpetaja/ 17. aprill 2018, 10:11
Küll mul on hea meel, et minu laps seda ametit ei valinud. Iga aastaga läheb asi aina hullemaks. Ei mingit austust. Õpetaja nagu koer, kelle kallal haugutakse.
k
kõik/ 17. aprill 2018, 09:03
algab kodust,kui kodus ei ole asjad paika pandud nii,et kord oleks majas,siis teised ka ei saa sinna midagi teha,lapsed peavad austama vanemaid,nii oma,kui ka võõraid,kui laps kodus ei kuula sõna ja ei tee nii nagu kodune kord nõuab,ja seda lastakse karistamatult teha,siis ei saa väljspool kodu ka temast keegi jagu.vanemaid inimesi ja õpetajaid ei pea armastama,aga peab austama.neid ei kohelda nagu omasuguseid. see on vale,et lapsi ei tohi karistada.tegelikult on vaja,kui laps heaga ei saa aru,siis äkki ikka aitab väike urvaplaaster.meil oli vits toas ja nähtaval kohal,kas teda kasutati,see on teine asi.
k
Kellele/ 17. aprill 2018, 15:45
aitab piits, kellele präänik. Kõigepealt tuleb see selgeks teha. Prääniku asemel piitsaga vehkides saad just allasurutud alanduse ja vihaga nooruki, kes siis seda kuskil näiteks koolis välja elama hakkab.
n
no nii .../ 17. aprill 2018, 08:59
Need reeglite tegijad ja lastele õiguste andjad tuleb panna kohustuslikus korras koolidesse õpetajateks/kasvatajateks jne, et nad saaksid aru kui suure lollusega on nad hakkama saanud.
k
17. aprill 2018, 08:55
kõik on lubatud. kui oled laps, siis saab kõike endale lubada. kui suur oled, siis saad rõhuda sellele, et koguaeg on tohtinud, miks nüüd ei või?
t
Teisitimotleja/ 17. aprill 2018, 08:47
Viimaste aastakümnetega on opetaja ameti prestiiž kõvasti alla käinud peale seda kui need poolearulised sallijad võimule lasti. Eks seetõttu kannatab kogu hariduse ja tulevase toojou tase. See võib olla uks põhjusi miks meil ühiskond mandub.
o
On/ 17. aprill 2018, 08:46
Eestis selline kool lastele, kes ei allu koolikorrale, TAPA ERIKOOL, ilma mõtlemata sinna saata. Tegelikult saab alguse kõik kodust, õpetaja ei ole kasvataja ja kool ei ole kasvatsasutus vaid õppeasutus. Kui ei taha ega viitsi õppida siis tuleb lastevanematel leppida, et tema võsuke peabki viibima kasvatusasutuses nii kaua kui mõistus peest pähe jõuab. Üleüldiselt peaks muutma seadust nii, et see kaitseks õpetajat.
t
Teadja/ 17. aprill 2018, 09:48
Ei tohi Tapal ega Kaagveres kaakidele midagi teha, kooli juhtkond ise kardab neid, hiilib vaikselt majas ringi,et õpilastega kokku ei puutuks, aga töötajad igapäevaselt sõjatandril ilma igasuguse kaitseta.
j
Juku/ 17. aprill 2018, 10:35
Siis tuleb koolikord karmistada ja sellesse investeerida, kuna see on väga suur aj kasvav probleem! Me istume praegu pommi otsas, kõik need koolitulistajatest julmurid on hetkel algklassides...vägivaldsed mängud suureks eeskujuks, sest seal end välja elades saab ju nii äge olla! Aga 2-3 aasta pärast miks mitte ise ja päriseus nii äge koolitulistaja või pussitaja olla? Tõesti, miks ka mitte? Mis mul sellest õpetaj atähelepanust klassis, ma tahan kogu riigi tähelepanu ja seda ma saan ju koolitulistajana- kõik lehed kirjutaksid minust...Tehke kiiremas korras üks korralik eriõppe ja valvega internaatkool, kuhu saab sundkorras suunata kasvõi 8-9 aastasest alates, kes korduvalt koolis halvasti käitub. Pange sinna igasse tundi turvamehed valvama. Välistage nutitelefonide ja arvutite võimalus. Õppimisest vabal ajal pange õpilased tavalisi täid tegema: põrandaid pesema, nõusid pesema, rohima, riisuma, peldikuid küürima, sibulat hakkima köögis...Käitumistunnid kohustuslikuks! Ma ei saa aru MIKS ei ole võimalik niisugust kooli rajada?
n
noh/ 17. aprill 2018, 11:30
ei luba seadus neid 8-9 aastasi sinna kooli panna, hiljem on aga juba mõttetu.
s
seadust tuleb muuta.../ 17. aprill 2018, 12:03
...vastavalt muutuvale keskkonnale! Meie seadused ongi 20a tagusest ajast, kus keegi ei osanud uneski näha, et mõni 9 aastane võiks õpetajaga ülbitseda, või lüüa! Siis need mõned, kes olid kaagid, olidki natsa vanemad 15 aastased ja sinnakanti. Siis ei olnud ka kulutulena levivat ja kõigile kättesaadavat internetti, kust igaüks võib leida, mida vaid soovib! Siis ei olnud ka kärgperesid, kus kogu elu on pea peale pööratud ja tegelikkuses laste jaoks aega ei ole. Täna on teine olukord ja selle põhjal tuleb seadused ümber teha! Need poliitikute kommentaarid stiilis, et igale probleemile tuleb läheneda eraldi, lapsest lähtuvalt jne, rääkida perega, kaasata psühholoogid...appikene! See ju ei tööta! Need "pered" ei taha teha koostööd! Aga kogu ülejäänud klass tahab õppida rahus, õpetaj atahab oma ainet anda jne. Las need poliitikud lähevad ja küsitlevad ükskõik, millise kooli algklassiõpetajaid- nad kukuksid pikali, kui kuuleksid reaalsest olukorrast!
o
Oleks hea/ 17. aprill 2018, 21:33
küll jah nad sinna saata, aga seal on kõik kohad juba hõivatud, arvan ma ....
m
mi-na/ 17. aprill 2018, 22:25
Seda enam, kui kohad hõivatud ja probleemseid lapsi kasvab aina peale- tuleb ehitada veel paar taolist erikooli, vajadus on kasvav ja suur! Kaua õpetajad peavad oma närve ja tunniaega kulutama tegevusele (keelamisele, manitsemisele, märkuste kirjutamisele jne), mis tegelikult mitte midagi ei lahenda- pätilaps tunneb end ikka karistamatult!
n
.../ 17. aprill 2018, 08:36
nu kõik hakkab enamasti ka ajastust, kui meil oli vana nõuka aeg, siis jh kardeti kõike, kes vale sõna ütles, sai õpetajalt nurka paneku, või raamatuga poisid vastu päid, kas see oli siis õige, see kasvatas ikka suuremat vihavaenu ja sealt tulid ka üksteise peksmised peale kooli, millest ka lapsed ei tohtimud kodudes rääkida.Võiks sellest ajast ja ka praeguseni välja kirjutada paksu raamatu.Sinna saaks palju materjali sellest ,mis on viinud ja viib ka praegusel ajal palju noori kuritegelikule teele, koolist esimesest klassist pihta õpetaja lemmikute tekkimisest ja valede süüdistusteni välja,kuidas koridorides liikudes suuremad klassid vaid ropendusriimis lauseid räägivad ja mitte üks õpetaja sellest nendega ei rääkinud, samas kõndisid ka esimeste-teiste klasside lapsed, kui me siis süüdistame kodusid, on see ikka vale, keegi ei räägi ikka kodudes nii, need vaid mõned jotade pered, neid ei ole liiga palju.Kui vanasti olid kõik ringid ,trennid jne..tasuta, siis nüüd need hiigelhindadega, kõikidele ei saa neid lubada ja siis käibki linnades just ringihängeldamine, ropendusi õpitakse ka niimoodi rohkem ja kakeldakse ka niimoodi rohkem.Eriti veel kui koolides alles lapsekingades kasvatusteema, võiksid siiski olla tunnina käitumiskasvatuses, ka õpetajate haridust peaks suunama teise valdkonda, vastavalt ajastule.
k
17. aprill 2018, 09:00
Käitumist õpetad ikka sina kodus oma lapsele.Aga sellise suhtumisega, et koolis on kõik halb, õpetajad kiusavad, kaasõpilased õpetavad ropendama ja sinu laps on tegelikult inglike, sellisest perest tulebki taoline käteväänaja, kellel on ainult kõik õigused.
o
oh ja/ 17. aprill 2018, 09:28
igal juhul oli kord nõuka ajal koolis olemas ja kellelgi isegi ei tekkinud mõtet õpetaja suhtes füüsilist vägivalda tarvitada kuna karistuseks oli kindlustatud sellisel juhul erikool või isegi noortevangla. Teatavasti algab meitel kriminaalvastutus 14 aasta vanuselt ja seega võiks kõik õpetajad kelle suhtes on õpilased tarvitanud füüsilist vägivalda teha avalduse politseile kriminaalmenetluse alustamiseks ning süüdlaste karistamiseks seadusega ettenähtud korras

d
Dks/ 17. aprill 2018, 08:31
Mul on meeles kuidas 80 ndatel yks poiss meie klassist loopis leiba, meespedagoog lausus seepeale" Eesti rahval on kaks kallist asja - leib ja vabadus , nig pani poisile sellise paugu et see oli k.assi ees sussid pysti.
Õ
.../ 17. aprill 2018, 10:13
t
to dks/ 17. aprill 2018, 11:33
ja mis sest poisist saanud on?
h
häda vanematega/ 17. aprill 2018, 08:05
Probleemid saavad alguse kodust, vanematest, kes oma lastega ei suhtle. Probleemse lapse vanemad leiavad, et elu tuleb pühendada ENDALE, mitte lastele, perele. Kui tööst aega üle jääb, tegeletakse kõige muuga, mitte lapsega. Lapse tähelepanunälg tõukab ta kuristikku.
j
ja-jah/ 17. aprill 2018, 08:44
vanemad on ise näljas - tähelepanust, armastusest ... puuduses ... sügavas vaesuses (rahast ei käi jutt).
j
ja siis meie valitsus imestab/ 17. aprill 2018, 08:01
et koolides pole õpetajaid. Kes tahab enda närve seal hävitada. Kodus nagunii lastakse võsukestel teha mida tahavad ja eks nüüd veel koolis ka kuna ei tohi ju midagi teha ega öelda. Õpilane saab alati õiguse.
v
vw/ 17. aprill 2018, 07:44
kui mina keskkoolis käisin siis ei julgenud keegi isegi tunniajal sosistada aga nüüd ....lastele õigused kätteantud ja ei austa nad kedagi
v
vw le/ 17. aprill 2018, 11:57
mis õigused on siis lastele kätte antud? Mis laste materdamise maania nüüd lahti on läinud! Tuleb kommentaaridest välja,et kõiki õpetajaid on solvatud,mõnitatud,kes jooksis koolist ära,kes enam kunagi õpetajaks ei lähe ja kes ei soovita seda ka teistele! Issand,anna kannatust! Lapsed on ikka lapsed,kes vallatum kui teine,kes targem kui teine,kes kuulekam kui teine.Kiusajaid ja tunnisegajaid on alati olnud ja kõik nad on paika pandud. Ühest juhtumist teha selline kära ja kõikide laste maha tegemine.Tihti lastega vesteldes ei kaevata mitte kaaslase üle,vaid kui ebaõiglaselt teadmisi hinnatakse. Eks igal ühel oma arvamus,aga enne selle väljendamist tuleks see hoolikalt läbi mõelda,sest need kommentaarid on tõesti nagu vihakõned!
p
päike/ 17. aprill 2018, 13:11
Kuule 11.57? Defineeri mulle oma kuldne mõiste: Lapsed on lapsed? Mis see siis tähendab? Lapseks olemisega kaasneb see, et sulle on kõik lubatud? Mina olen ka olnud laps ja mulle on vanemad õpetanud viisakust, vanemate inimeste austamist, minu kohustusi (milleks on õppimine, kodutööde iseseisev tegemine, vanemate abistamine, tänamine) ja kõige selle juures on mul olnud väga õnnelik lapsepõlv! Olen saanud õues mürada ja mängida teiste lastega, olen vanematega koos palju toredat teinud. See, mida sina kirjutad, et mõni laps on vallatum...Kulla inimene vallatus ja kalkuleeritud, pahatahtlik manipuleerimine ei ole sünonüümid! Kurjalt põrnitsev ja pilguga puuriv 8 aastane ei mõtle mitte vallatust, vaid järgmist katastroofi välja! Jah, lapsed on lapsed ja palju lihtsam ja toredam on nende lapsepõlv, kui vanemad on neile õpetanud elementaarset viisakust! ja mitte ainult lapsepõlves- kogu ülejäänud elus! Ära tule siia kasvatamatust õigustama!
t
TÄIESTI NÕUS/ 17. aprill 2018, 15:27
Rõhutan ikka ja jälle et kõik saab alguse kodust. Kui sa lapse ilma tood siis peab temaga tegelema juba imikust peale seni kui temast saab täiskasvanud inimene. See on suur vastutus ja kui laps jääb tähelepanuta siis on selge et ta otsib seda mujalt. Ja nagu siin keegi mainis et lapsed sünnivad ilma vägivaldsetena siis see on täiesti pontless jutt. Lapsed ei sünni ilma vägivaldsetena. Last tuleb suunata, õpetada, olla hea eeskuju lapsevanemana. Kõik algab kodust.
i
Ikka/ 17. aprill 2018, 16:10
vaid mina, mina, mina - olen ilus, hell ja hea.
1
1+1/ 17. aprill 2018, 16:35
Kes on hea, see on hea ja kes on halb, see muud ei oska, kui kõiki teisi ja kõike muud halvustada. Nii see paraku on. Midagi asjalikumat sul öelda polegi :)
f
Fakt/ 17. aprill 2018, 07:38
Kõige suurem koolikiusamine on tegelikult õpilase kiusamine õpetaja poolt. Paraku on see rafineeritud ja varjatud. Seda on raske tõestada koolipoolse ringkaitse tõttu. On suur viga, et ei uuritud lõpuni Viljandi koolitulistamise juhtumit, vaid mõisteti ülejala kohut ja mätsiti kinni. No ei ole reaalne, et üks õpilane võtab "igavuse tõttu" kooli kaasa isa relva ja laseb lihtsalt õpetaja klassiruumis maha. Mingi põhjus pidi ikkagi olema. Ilmselt oli noor inimene nii nurgas, et ei osanud omaenese tarkusega sealt enam välja tulla. Mitte, et miskit moodi õigustaks.
m
Meie / 17. aprill 2018, 07:35
omaaegsest kooli direktorist, Elmar Roosnalt, oleks praegustel pedagoogidel palju õppida. Temast leidub ka artikleid. Ka armas klassijuhataja Silvi Kuldmäed ei unusta ma iialgi. Rahu nende põrmule. Kõik sõltub meie enda inimlikkusest, kuidas suudame lapsi näha.
e
ei tundnud neid/ 18. aprill 2018, 12:32
küllap olid head inimesed siis. tollel ajal oli dir ja pedagoogidel tagataskus korralikud mõjutusvahendid, mis tõmbasid ulakamad kenasti trimmi. kiirelt sai selgeks, tean omast tarkuse varasalvest. ei maksaks neid aegu võrrelda praegustega. vanemad tõmmati kenasti liistule oma kasvatamatu põnni eest. näiteks läbi miilitsa latetoa ja töökohta teatamisega. pärast kuulasid koosolekul, kõrv lontis, oma suutmatuse kohta.
j
Juulius/ 17. aprill 2018, 06:08
Hea, mina ôpetajaametit ei pea. Kurb, et meie koolis on selline mentaliteet, et õpetaja on klienditeenindaja ja õpilane kuningas. Ja teadagi, et klient on kuningas. Ja kui on veel tegemist erivajadusega õpilasega ning alaealisega? Siis on kõik trumbid noore inimese käes ning suuremal osal sellistest ûlbikutest on väga kaitsvad vanemad. Lastel olevat õigused, aga kohustused on ära unustatud. Noor inimene teab väga hästi, et harva jôutakse reaalse karistuseni.
v
Vmaamiis/ 17. aprill 2018, 07:13
Ja nii nad Krabi kooli põhja lasksid,lisaks veel õpetajad politsei uurimise alla-ummbele hää ja liberaalne on see meie riik!!!!
t
Talupoeg/ 17. aprill 2018, 09:12
Klient on kuningas siis,kui ta kuninglikult käitub.
e
Ewa/ 17. aprill 2018, 16:41
Tegelikult on tänapäeval enamus õpilasi õnneks tublid ja motiveeritud ja neil teistel on kas mõni diagnoos või raske kodune seis ja tihti on nende jaoks eriklassid.
r
Rita/ 18. aprill 2018, 15:30
Enamus lapsi ongi tublid, kuid need paar manipuleerivat, vägivaldset ja ülbitsevat pätti suudavad klassis kahjuks korraliku keeristormi ja kaose tekitada :(

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee