Eesti uudised

KUU ÜLDKOGUNI: Vabaerakonda imbunud kriminaal visati välja (29)

Marvel Riik, 16. aprill 2018, 17:20
Vabaerakond. Martin Ahven
12. aprillil võttis Vabaerakonna Ida-Virumaa piirkond oma ridadesse Heikki Lättemaa, keda on varem kohtulikult karistatud omastamise ja võltsitud dokumentide kasutamise pärast. Lättemaa on avalikkusele rohkem tuntud kui Narva Aleksandri kirikus sekeldaja, kes kandis enda pangakontole koguduse raha ja kirjutas välja fiktiivseid arveid. „See oli väga halb üllatus,“ nendib Vabaerakonna tegevjuht Märt Meesak.

„Lättemaa on süüdi mõistetud omastamises ja võltsitud dokumendi kasutamises, tema karistus on kehtiv,“ toob Meesak välja Vabaerakonna Ida-Virumaa piirkonda tabanud halva üllatuse, et erakonna liikmeks võetud Heikki Lättemaal on kriminaalkaristus. „Ida-Viru piirkonna juht tegi inimliku vea, mille Vabaerakonna büroo täna parandas.“

Meesaki sõnul heideti Lättemaa neli päeva hiljem ehk 16. aprillil erakonnast välja. „Vabaerakond ei luba endale kriminaalide, kontrollimatu tausta ja tegevusega isikute vastuvõtmist. Selles osas valitseb meil nulltolerants,“ ütleb Meesak. „Selliste tegelaste jaoks on mõni teine erakond sobivam. Kontrollime iga uue liikme tausta edaspidi veelgi põhjalikumalt, kasutades selleks avalikke allikaid. Karistusregister on Eestis kõigile avalikult kättesaadav.“

Vabaerakonna tegevjuht Märt Meesak Tiit Blaat / Ekspress Meedia

Vabaerakonna tegevjuht ei salga, et partei üldkogu lähenemise tõttu on kasvanud liitumisavalduste hulk. Nimelt valitakse 12. mail toimuval üldkogul parteile esimees, kes viib erakonna riigikogu valimistele. Juhil on ühtlasi ligipääs rahavarudele, mida Vabaerakonnal on omajagu. Erakondade rahastamise järelevalve komisjoni 2016. aasta majandusaruande järgi oli parteil pangas ligi pool miljonit eurot.

„Jah, ei saa salata, et oleme märganud liitumisavalduste arvu tavapäratut kasvu. Aga nagu öeldud, kontrollime nende isikute tausta põhjalikult,“ räägib Meesak.

Lättemaa kuulus kuni 12. aprillini IRLi ridadesse. Samal päeval, kui ta sealt välja astus, liituski ta Vabaerakonnaga. Lättemaa ei soostunud Õhtulehele olukorda lähemalt kommenteerima. „Ma ei ole kursis, et keegi on mind välja visanud,“ ütleb Lättemaa uudist kuuldes. Siiski ütleb ta nii palju, et ei liitunud seetõttu, et peaks üldkogul kindla juhikandidaadi poolt hääletama. „Ei, ma ei oska seda küll eeldada.“

Õhtulehe andmetel on viimastel nädalatel Vabaerakonnale esitatud üle kümne liitumisavalduse, mida aga pole veel vastu võetud.

29 KOMMENTAARI

d
dr. Mõngel 17. aprill 2018, 09:14
Kes Vabaerakonnast nüüd välja visati? Kas tõesti Artur Talvik?!
k
Kommentaar. 16. aprill 2018, 22:17
Ise saavad lollusega hakkama ja siis soovitavad teistel seda varast oma parteidesse võtta. See on nüüd küll üks häbematus ja alatus ühe poliitussikeste partei poolt. Edu neile ussitamisel.
Loe kõiki (29)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee