Türgi rannikult märgatud Vene sõjalaev 15. aprillil (Reuters/Scanpix)

Süüria rannikul asuva Vene mereväebaasi suunas on seilamas märgatud suuri sõjalaevu, millel lastiks tankid ja muu raskerelvastus, vahendab Metro.

14. aprillil toimus USA, Prantsusmaa ja Suurbritannia ühisrünnak Süürias asuvatele keemialaborite vastu. Vaid päev hiljem märgati Türgi rannikul Bosporuse lähedal suuri Vene sõjalaevu, mis tõenäoliselt liikusid Süürias asuva Vene mereväebaasi poole. Laevade pardal võis näha tanke.  Sõjatehnika kohaletoomine näitab, et Venemaa plaanib liitlaste õhurünnakule tõenäoliselt mingit vastureaktsiooni.

Tappev keemiarünnak Douma linna tsiviilisikute vastu kutsus esile laupäeval toimunud pommitamise, mille sihtmärgiks olid Süüria keemiarelvi tootvad hooned. Vene välisminister Sergei Lavrov eitab, et Süüria valitsuse korraldatud keemiarünnak Doumale üldse aset leidis. Moskva levitab kuulujuttu, et keemiarünnak oli brittide lavastus.

Rahvusvahelised uurijad raporteerivad, et venelased võivad olla Doumas kohapeal käinud. Kahtlustuse kohaselt võisid venelased asitõendeid rikkuda või ära koristada, et rünnaku toimumist enamgi kahtluse alla seada. Ka sellist tegevust Lavrov eitab.

Jaga artiklit

21 kommentaari

E
est  /   08:01, 18. apr 2018
Venemaa käitumist on väga kerge ette arvata ühel lihtsal põhjusel. Riiki juhib tsekist koos maffiaga. Me kõik teame kuidas Venemaa paneb vetosid ÜROs , et Kremli kuritegusid mitte uurida. Viimane veto oli hiljuti, kui taheti uurida Süüria keemiarünnaku toimepanijaid. Lõpuks siiski Kremli vargajõuk nõustus uurimisega, kuna võideti aega, võltsiti tõendeid ja ehitati isegi spetsiaalne labor, mis olevat väidetavalt opositsioonile kuulunud:)

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis