Saksa majandusteadlane Hans-Werner Sinn.  (Reuters/Scanpix)

Saksamaa ühe mainekama majandusuuringute instituudi, Müncheni Ifo endine juht Hans-Werner Sinn (70) nahutab värskelt avaldatud autobiograafias „Auf der Suche nach der Wahrheit“ (“Tõe otsingul“) Saksamaa valitsuse vigu. 

Muu hulgas väidab Hans-Werner Sinn, et alates 2015. aastast riiki lubatud umbes 1,5 miljonit migranti pole hambaarstid, advokaadid ega tuumateadlased, vaid suuremas osas alakvalifitseeritud sisserändajad, kes teavad, et elavad Saksamaal ka ilma tööd tegemata paremini kui varem kodumaal. 

Sinn rõhutab, et migrandid ei suuda kunagi tagasi maksta Saksa riigilt saadavaid sotsiaaltoetusi ning seega lähevad nad maksumaksjatele maksma kuni üks triljon eurot. Seetõttu oleks õigem Euroopasse jõudnud pagulased kodumaale tagasi toimetada. Paraku pelgavad paljud poliitikud sedavõrd radikaalset sammu.    

Jaga artiklit

30 kommentaari

K
Kui saksamaal oleksid suletud piirid,tehku mis tahavad.  /   10:15, 18. apr 2018
Kuid elame ju ühendatud anumate süsteemis nii et kogu see illegaalide kogum jaguneb üle euroopa ühtlase kihina.Tallinn on juba mustvalge.Itakeskus Helsinkis väga Mogadishu moodi,igal pool moslemikirjad poodidel ja tundub et sellest seltskonnast ei armasta keegi tööd,kuid meeldib ilus elu.Soome tuldi ju maju saama nagu peaminister lubas kellelegi,kuid aru saadi nagu soomeunelm täituks kõigile kes jala maha panevad.Kui vaadata paljunemistempot soome tänavapildis siis soome on kaotatud juba.
M
mangela perkel  /   18:20, 17. apr 2018
Ei tasu kiirustada. Ootame ära, projekt on alles algfaasis.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis