Macron väidab, et pidi Trumpi lausa tagasi hoidma (Reuters/Scanpix)

Prantsusmaa president Emmanuel Macron ütles, et just tänu temale otsustas president Trump USA sõdurid Süüriasse jätta ning nõustus liitlasvägede õhurünnakuga.

Prantsuse riigipea näib olevat leidnud Ameerika presidendiga ühise keele, või vähemalt nii kinnitab ta ise, vahendab BBC. Kui kuu alguse poole kinnitas Ühendriikide president, et viib õige pea sõdurid Süüriast välja, siis 14. aprillil osalesid ameeriklased koos brittide ja prantslastega õhurünnakus Süüria keemiarelvaladude pihta.

Macron ja Trump pidasid õhurünnakule eelnenud päevadel maha mitu sõbralikku telefonivestlust. Samuti tundub, et president Trump soovis, et rünnak oleks olnud veelgi ulatuslikum ja hävitavam. Sellest ideest veenis Macron oma sõnul ametivenda siiski loobuma.

Ehkki Trump on sõnumit muutnud ning USA jääb esialgu Süürias aktiivseks osapooleks, pole USA presidendi sõnul tegemist siiski määramatu pikkusega missiooniga. Hetkel viibib Ameerika sõdureid Süürias umbes 2000 ringis.

Jaga artiklit

7 kommentaari

Ä
ätt.  /   07:45, 17. apr 2018
Püüdke kokku lugeda riike kus ei ole mingit USA väekontingenti,või mingit sõjaväega seotud esindust?Neid on maailmas suht kesiselt st.amide siirded on tugevalt üle maailma ja seda ikka rahu,demokraatia,võrdõiguslikuse nimel.Kes on meie vastu neile paneme ....
A
Anvelt  /   06:17, 17. apr 2018
Prantsusmaa on labi imbunud islamist,see makroon ei tee sittagi.Prantsusmaa on islamiriik ,surnud moslem on koige parem moslem ,tapke moslemeid.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis