ÕL TV | Õhtuleht

VIDEO | ÕHTULEHE KATSE: kuidas käib perfektselt sileda fooliumpalli valmistamine? (8)

Kristjan Väli | Video: Keit Paju, Robin Roots, 16. aprill 2018, 16:03
 Keit Paju, Robin Roots
Verivärske internetisensatsioon on fooliumist valmistatud pall, mis peab olema ilus ümmargune ja mis kõige tähtsam –  täiesti sile. Jaapanist alguse saanud internetihullus on tänaseks levinud üle maailma, mistõttu ka Õhtuleht katsetab, kuidas fooliumpalli valmistamine käib.

10. märtsil postitab Jaapanist pärit mees oma Twitteri kontole lühikese video perfektselt siledaks vormitud fooliumpallist. 

Vaata videot:

Selgub, et osav meister kasutas fooliumpalli tegemisel vaid haamrit ja tohutut kannatust, mis kulus kokkusurutud fooliumi ümmarguseks toksimiseks. Jaapanlase kätetööd näinud inimesed imestavad: kuidas on see võimalik, et foolium niivõrd ümmarguseks läheb?

Paljud üritasid fooliumpalli järele teha ja tänaseks on YouTube täis videosid, kuidas inimesed õpetavad kodustes tingimustes fooliumpalli valmistamist.

Kõige tavapärasem tehnika erineb veidi jaapanlase tehnikast, nimelt paljud lihvivad fooliumpalli peenikese liivapaberiga. 

Kuidas see ikkagi käib?

Tuleb võtta mis tahes foolium (sobib nii õhem kui ka veidi paksem) ja see käte vahel õrnalt ümmarguseks palliks suruda. Seejärel tuleb kätte võtta haamer ja taguda pall tihkeks. See on vajalik selleks, et pall hiljem ära ei laguneks.

Kui on aru saada, et pall enam tihkemaks ja ümmargusemaks ei lähe, siis tuleb kätte võtta liivapaber ja anda pallile viimane lihv. Alguses kasuta jämedat liivapaberit, hiljem peenemat.

Kõige lõpuks võib appi võtta poleerimisvaha, et pall ilusti läigiks.

Vaata videost, milline pall meil tuli ja kuidas selle valmistamine käib.

 Keit Paju, Robin Roots

Kuidas saaks paremini?

Õhtulehe katse näitas, et ümmarguse ja sileda palli valmistamine on võimalik, ent see võtab väga kaua aega. Kiiremini saab pall valmis tööstusliku lihvimismasina abil. 

Hea näide sellest tehnikast:

Samal teemal

2. august 2018, 18:29
VIDEO | ÕHTULEHE KATSE: kuumas autos saabub deliirium ja meeltesegadus

8 KOMMENTAARI

m
Mart 17. aprill 2018, 08:57
Aga mina oskan siledaid t.tikuulikesi teha!
t
tõusin 17. aprill 2018, 08:15
üles...
Loe kõiki (8)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee