Eesti uudised

Kulu põletamine on keelatud!

KAART JA FOTOD | Nädalavahetusel möllasid üle Eesti kümned kulupõlengud (5)

Toimetas Silja Ratt, 16. aprill 2018, 14:35
Kulupõleng Järvamaal PällastveresFoto: Lääne päästekeskus
Päästeamet teatas, et nädalavahetus oli neil väga töine, kuna üle Eesti  lõõmasid kümned kui mitte sajad kulupõlengud. Lisaks kulupõlengutele oli ka tavapäraseid väljakutseid, nii et jala puhkamiseks tuletõrjujatel tõesti suurt mahti ei olnud.

Näiteks Lõuna-Eesti päästjad pidid reedest pühapäeva õhtuni kustutama 50 kulutulekahju. Ära põles üle 65 hektari kulupõlde ning metsaalust ja põlengute kustutamiseks kulus kokku üle 32 töötunni. Esines olukordi, kus kõik päästeressursid olid hõivatud ja päästjad pidid töötama võimete piiril. Ligi pooled ehk 24 kulutulekahju süttis lõkkepõletajate tõttu, kes süütasid lõkked tuulise ilmaga või jätsid lõkked järelevalveta põlema. Ülejäänud kulutulekahjud süttisid kuritahtlikust hooletusest lahtise tulega – ära visatud kustumata suitsukonist, tikust või tahtlikust süütamisest.

Kaardil on välja toodud tõsisemad nädalavahetusel süttinud kulupõlenguid, kui pisemaid põlenguid oli veel mitu korda rohkem.

Samal teemal

Tõsisemad väljakutsed

Pühapäeval kell 17.11 teatati, et Türi vallas Kändliku külas põleb lahtise leegiga elumaja ja selle ümbruses kulu. Selgus, et maja seisis tühjalt ning inimesi seal sees ei elanud. Tõenäoliselt süttis maja kulupõlengust. Kustutustöödeks kulus päästjatel neli ja pool tundi. Kulutulekahju süütas tõenäoliselt kellegi kuritahtlikust hooletusest visatud suitsukoni või tikk.

Laupäeval kell 15.25 süttis Haapsalu linna territooriumil Lõbe külas kulupõletamise keelu rikkujate tõttu kaks hektarit kulu. Oma koduhoovil kulu süüdanud inimesed üritasid põlengut piirata, kuid ei saanud sellega kuidagi üksi hakkama. Päästjad said 150 meetrit enne allatuult jäänud elumaju põlengule piiri peale. Kulupõletamine on keelatud ning keelu rikkujaid võivad keskkonnainspektsiooni inspektorid süüdlast trahvida.

Reedel kella 16.20 ajal süttis Nõo vallas Meeri külas hooletu lõkkepõletaja tõttu kõrrepõld. Tuule toel levis tulekahju 30 hektarile. Päästjad kustutasid tulekahju.

Laupäeval kella 16.08 ajal süttis Peipsiääre vallas Välgi külas hooletust lõkkepõletamisest 9,4 hektarit kuluheinamaad, metsaalust kulu ja männinoorendikku. Päästjatel kulus põlengu kustutamiseks peaaegu kaks tundi.

Reedel kella 15.40 ajal põles Võru vallas Meegomäe külas 7 hektarit kulu, mille kustutamiseks kulus päästjatel ligi kaks tundi. Tulekahju põhjustas ilmselt  kellegi hooletus lahtise tulega.

Laupäeval põles Raasiku vallas Kiviloo külas põles 10 hektarit kulu ning Jõelähtme vallas Jägala-Joa külas põles 4 hektarit kulu.

Kohtla-Järvel Lille tänava läheduses põles nädalavahetusel 15 hektarit kulu. 

Toila vallas Konju külas põles nädalavahetusel 2 hektarit turbapinnast.

Kulu põletamine on keelatud!

Päästeamet ohutuskultuuri eestvedajana tunneb muret elanike kevadise tuleohutust eirava käitumise pärast, mille tõttu hävib ja saastub meie ühine elukeskkond ning kustutustööd kulub palju meie ühist raha. Tuletame veelkord meelde, et vähegi tugevama tuulega (üle 5,4 meetri sekundis) lõket teha ei tohi. Lõke tuleb piirata mittesüttiva pinnasega, hoida käepärast esmased kustutusvahendid ning lõket valvata, sest ainult nii saab tagada, et tuli loodusesse või hoonetele ei levi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee