Eesti uudised

Riik panustab energiasäästu 101 miljonit eurot (9)

Toimetas Silja Ratt, 16. aprill 2018, 13:27
Kortermaja. Pilt on illustratiivne. Teet Malsroos
Riigieelarvestrateegia läbirääkimiste käigus otsustas valitsus eraldada neljal järgmisel aastal korterelamute rekonstrueerimiseks 100 miljonit eurot, päikesepaneelide soetamiseks lisandub 1 miljon eurot.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo ütles, et elamumajandusse investeerimine on olulise tähtsusega, sest olemasolev elamufond ei uuene jätkusuutlikult, on halvas seisukorras ja tarbib palju energiat.

Samal teemal

"Rekonstrueerimistoetusega on korda tehtud 160 maja ning tegemisel ehk taotlus rahuldatud veel 240-l, kuid Eestis vajab rekonstrueerimist umbes 13 000 enne 1993. aastat ehitatud korterelamut," ütles Palo, "Ilma riigi toeta ei suuda eraomanikud korterelamuid vajalikus mahus rekonstrueerida ning elamufondi olukord halveneb."

Kuna Euroopa Liidu struktuurfondide kaudu eraldatud 102 miljonit korterelamute rekonstrueerimiseks said taotlustega kaetud juba möödunud sügisel, kuid vajadus renoveerimiseks on endiselt kõrge ning korterühistute valmisolek suur, siis otsustas valitsus toetuseks eraldada lisaraha.

Lisarahaga oleks võimalik toetada ligikaudu 100 korterelamu rekonstrueerimist aastas. Tulemuseks on ligi 50% kütteenergiasäästu ja seeläbi CO2 emissioonide vähenemine ning parem ja tervislikum elukeskkond.

Toetus on mõeldud möödunud sajandi kortermajadele

Taastuvenergia kasutuselevõtuks eraldatakse riigieelarvest järgmisel aastal miljon eurot lisaks ka päikesepaneelide toetusmeetmele. See tähendab, et päikesepaneele saab paigaldada tänavu 1,4 miljoni euro eest ning järgmisel aastal veel 1 miljoni eest.

Korterelamute rekonstrueerimise toetus on mõeldud enne 1993. aastat ehitatud korterelamutele, milles on moodustatud korteriühistu.

Päikesepaneelide toetus on suunatud põhiosas väljapoole Tallinna linna ja taotlejateks võivad olla riigi- või kohaliku omavalitsuse asutused, mittetulundusühingud, äriühingud, sihtasutused, seltsingud või korteriühistud.

Mõlemat toetust annab välja KredEx.

9 KOMMENTAARI

r
riik annab 100miljonit aga korteriomanikud 16. aprill 2018, 22:18
maksavad 300miljonit ja seda kõike majanduse elavdamise pärast!
t
täiesti masendav 16. aprill 2018, 16:44
kes on küll need, kes seda raha välja ajavad ja inimestele sunniviisil pähe määrivad? Teada on, et põhjamaad juba ägavad renoveerimise tagajärgede käes -- tugevasti halvenev mikrokliima korterites, lisaks välisseintele hävitavalt mõjuv peno, vill ja vett mitteläbilaskev värv.
Loe kõiki (9)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee