Eesti uudised

Maanteeamet loodab kiiruskaameraid juurde osta (22)

Toimetas Silja Ratt, 16. aprill 2018, 12:51
Kristiine kiiruskaamerad  HEIKO KRUUSI/Linnaleht
Kiiruse mõõtekabiinide arv on maanteeameti hinnangul praegu paras, aga kaameraid loodetakse juurde osta, ütles maanteeameti piirkondliku liikluskorralduse talituse juhataja Erkki Vaheoja raadiointervjuus ERR-ile.

Mõõtekabiine on Eesti teedel praegu kokku 66. Tallinnas asub vaid kaks kabiini. Mõõtesüsteeme ehk kiiruskaameraid, mis kabiini sisse käivad ja päriselt kiirust mõõdavad, on kokku 47.

Vaheoja nentis, et kaamerate soetamine ja ülalpidamine maksab.

"Muidugi sooviks, et kõikides kappides oleks kaamerad sees, aga tänane seis on selline, et ei ole," selgitas ta.

Samal teemal

Kõik kaamerad mõõdavad ühte sõidurada, küll aga nad oskavad eristada möödasõitu. Mis puudutab mõlemast suunast mõõtvaid kabiine, siis neid on Eesti teedel neli tükki. Ülejäänud mõõdavad ühest suunast. 

Intervjuus uuriti, kas Eestis on ka välismaale sarnaseid mõõtesüsteeme, kus kaamerad tuvastavad, kui kiiresti kahe kaamera vaheline maa läbiti. Selline süsteem aitaks vältida olukorda, kus juht aeglustab kaamerat märgates hoogu, kuid pärast kaamerast mööda saamist võib ikkagi kiirust ületada.

Vaheoja ütles, et taolisi keskmikkiirust mõõtvaid süsteeme Eesti seadusandlus praegu ei luba. Liiklusohutuse seisukohalt oleks need Vaheoja sõnul mõjusamad küll. "Nende kasutusele võtmiseks on vaja seadusi järgi aidata," märkis mees.

Praegu pole maanteeametil plaanis uusi kabiine paigaldada. 2018. aasta jooksul käivitatakse aga Tallinnas Kristiine ristmiku kiiruskaamerate lisafunktsioon, mis hakkab mõõtma fooritule eiramist.

22 KOMMENTAARI

k
kus see teine Tallinnas on 16. aprill 2018, 16:50
Kristiine ristmikul on üks....
n
Nips 16. aprill 2018, 16:12
Vastikud tundetud rahapumbad! Istuvad seal teeääres ööpäev läbi ja nörritavad sõitjaid. Öösel võiks ju talda panna, aga.... Kui nad oleksid seadistatud tõelisele kiiruseületusele, siis las olla, aga 90 alas mingi ebamäärane 97 vmt - miks? Näiteks 110 võiks lävi olla.
Loe kõiki (22)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee