Maailm

Venemaal kukkus viienda korruse aknast alla Süürias tapetud palgasõduritest kirjutanud ajakirjanik (90)

Toimetas Piret Kütt, 16. aprill 2018 11:13
Maksim BorodinFoto: Maksim Borodin/Facebook
Venemaal Jekaterinburgis kukkus 12. aprillil viiendal korrusel asuva korteri aknast alla Novõi Denis töötanud uuriv ajakirjanik Maksim Borodin. Väljaande peatoimetaja Polina Rumjantseva ei usu, et tegemist oli enesetapuga. 

32aastane Borodin suri haiglas 15. aprillil, kirjutab Radio Free Europe. Ametlikult käsitletakse ajakirjaniku surma kui suitsiidi. 

Samal teemal

Sverdlovski oblasti politsei pressiesindaja sõnul on ebatõenäoline, et juhtunul on kriminaalne taust. Kõneisiku sõnul oli Borodini korteri uks seestpoolt suletud ning sündmuspaigalt ei leitud jälgi, mis viidanuks jõu kasutamisele. Ta lisas, et välisukse võti oli seespool ning ühtegi enesetapukirja ei leitud.

Borodini sõber Vjatšeslav Baškov kirjutas 15. aprillil Facebookis, et ajakirjanik oli temaga kontakteerunud 11. aprillil kell 5 varahommikul ja öelnud, et maja on ümber piiratud julgeolekujõududega, kes kannavad maske ning kamuflaažriietust. Baškovi hinnangul oli Borodin tol hommikul küll ärev, kuid mitte hüsteeriline või purjus. 

Ajakirjanik olnud veendunud, et tema kodu tahetakse läbi otsida ning julgeolekuametnikud on kohtult käsku ootamas. Kõnes palunud ta sõbral leida endale advokaat. Tund hiljem helistanud Borodin tagasi ja teatanud, et ta siiski eksis –  tegemist olnud õppusega.

„Pärast seda ma talle enam ei helistanud,“ kirjutas Baškov, lisades, et ootas samal ajal, et Borodin midagi Facebooki kirjutaks. „Kuid ta ei kirjutanud midagi ning 13. aprillil teatas meedia, et Maksim on leitud enda rõdu alt ning ta viibib intensiivravi osakonnas.“

Borodini põhiteemadeks olid erinevad kuriteod, sealhulgas korruptsioon. Viimastel nädalatel oli ta kirjutanud veebruaris hukkunud Vene palgasõduritest. Mõnede meediaväljaannete andmeil sai Süürias surma üle 200 palgasõduri, kuigi Kreml ei ole seda kinnitanud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee