(Teet Malsroos)

„Juhid peavad suutma… või juht peab suutma kõik need probleemid lahendada“ – see Siim Kallase keelevääratus Reformierakonna juhivalimiste teleintervjuus ei tundu juhuslik. Sest kuigi parteijuhiks valiti Kaja Kallas, on üha segasem, mitu juhti Reformierakonnal siiski on ning kas tegelik niiditõmbaja asub Brüsselis, Viimsis või hoopis kusagil ahju all.  

Siim Kallase viimane avaldus Hanno Pevkuri kui totaalse äparduja kohta oma tütre triumfi eelõhtul oli enam kui kummaline. Selle sõnavõtuga röövis ju papa enamuse tähelepanust, mis pidanuks kuuluma tütrele. Veel kummalisem oleks, kui täiskasvanud tütar kasutaks isa karguna ühise poliitilise vastase tümitamiseks.

Siim Kallas küll rääkis Hanno Pevkuri igavatest ja ebahuvitavatest kõnedest, kuid perekond Kallase enda puhul peab nentima, et särtsakamad ja rohkem tsiteeritavad mõtteavaldused tulevad pigem Viimsist, võibolla ka seetõttu, et tütart pole Eestis.

Kui auesimehe amet on midagi partei omaniku sarnast, kel vabadus igal hetkel öelda, kuidas asja tema arvates tegelikult on ning kommentaaride saamiseks pöördutakse pigem tema poole, siis saab uuele juhile vaid kaasa tunda. Prantsusmaal lasi parteijuhi koha isalt pärinud tütar tülikaks muutunud esivanema erakonnast sootuks välja visata.

Jaga artiklit

14 kommentaari

L
Leelo  /   00:19, 17. apr 2018
Ei saa võrreldagi. Siim Kallas üks vähestest reformierakondlastest, kes tõeliselt tubli poliitik.
O
Oravaperel murelikud näod - tea,kas  /   15:10, 16. apr 2018
10 milli juba otsas - metsavaht teadis rääkida,et känd,mille all
nuts oli,on nüüd täitsa pilbasteks lõhutud ja vaevalt see karu oli...

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis