Krimi

FOTOD SÜNDMUSKOHALT | Kohtla-Järvel mõrvatud neiu leidja: „Uskumatu, et teda varem ei nähtud!“ 

Arno Põder, Gerly Mägi, Silja Ratt | graafik: Margus Järv, 15. aprill 2018 15:26
PressikonverentsFoto: Martin Ahven
„Ma ei saa aru, kuidas keegi teda varem ei näinud,” imestab proua Vika, kes märkas Kohtla-Järvel pühapäeva hommikul 15aastase neiu surnukeha.

Pärna tänaval asub Stalini-aegne mureneva krohviga õmblusvabriku hoone. Tütarlapse elutu keha oli jäetud maja taga asuvale muruplatsile. Niidetud murulapp on kolmest küljest võrkaiaga piiratud ja seal kasvavad puud.

Samal teemal

„Tema pea oli tänava poolt näha. Inimesed käivad siin juba hommikul vara ringi. Lähevad isegi kella viie-kuue ajal tööle,” räägib vene keelt kõnelev Vika, kes jalutas sündmuspaiga lähedal ka õhtul koos oma kolme koeraga. „Äkki oleks olnud võimalik teda veel päästa, kui keegi oleks varem teatanud?” 

Kui Vika märkas pühapäeva hommikul kella poole üheksa ajal maas lamavat neiut, ruttas proua oma naabrite juurde, kes kutsusid kohale kiirabi ja politsei. Päästa polnud enam kahjuks midagi. „Tolik ütles kohe, et ta on surnud,“ lisab Vika.

Mõrvapaika toodi õhtul lilli ja küünlaid. Seal seisnud noored rääkisid, et tundsid Nastjat tantsutrennist. Ta õppis kohalikus erakoolis 9. klassis ja koolis läks tal hästi. Nastja kasvas tavalises peres, temast jäid maha noorem õde ja vanem vend. Noored ei suuda uskuda, et midagi sellist võis juhtuda. Alles neljapäeval olid nad teda elusalt näinud.

Proua Vika ja noored ei mõista, mida neiu öisel ajal küll sellises kohas tegi. „Noored ei veeda seal mitte kunagi aega,“ imestab Vika.

Vanemprokurör Sirje Merilo ütles Õhtulehele, et ilmselt mõrvati neiu kohas, kust tema surnukeha leiti või seal läheduses. „Esialgsetel andmetel tapeti ta terariistaga,” räägib Merilo. 

Sündmuspaik Foto: Martin Ahven

Öösel kuuldi karjeid

Vanemad nägid tüdrukut viimati laupäeva õhtul, kuid hiljem lahkus ta märkamatult kodust. „Vanemad avastasid hommikul, et Nastja pole oma toas ja helistasid kohe politseisse. Sealt said nad teada, et on leitud surnukeha,“ kirjeldab sõbranna.

Viimastel aastatel on Virumaad šokeerinud mitu tapmist, kus elu kaotas noor inimene. Prokurör usub siiski, et noored ei pea tänaval liikudes oma elu pärast kartma. „Need pole olnud sellised juhtumid, kus tänaval ründab võõras inimene. Ohvrid ja süüdlased olid varasemast tuttavad,” lisab prokurör.

Politsei uurib kuritegu mõrvana. Kahtlustatavana polnud pühapäeva õhtupoolikul veel kedagi kinni peetud.

Ida prefektuuri kriminaalbüroo juht Rainet Juuse rääkis kella 17.40 paiku peetud pressikonverentsil, et tegeletakse mitme versiooniga ning üle on vaadatud läheduses asuvad kaamerad. Võimatu pole ka see, et ohver tundis oma tapjat. 

Prokurör Merilo märkis, et juba on kogutud palju infot, küll aga ei saa sellest uurimise huvides avalikult rääkida.

Juuse rõhutas, et kui keegi teab midagi juhtunu kohta, siis tuleb sellest kindlasti politseile teada anda. Näiteks väitsid mõned kohalikud, et kuulsid öösel naisterahva karjeid, kuid politseile keegi ei helistanud.

Politsei palub kõigil, kes võisid juhtunut pealt näha või kuulda, võtta ühendust häirekeskusega numbril 112.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee