Maailm

Eesti välisministeerium: keemiarelva kasutanud Süüria režiimile anti kohane ja proportsionaalne vastus (39)

Ohtuleht.ee, 14. aprill 2018 19:48
USA rünnak Damascuses Foto: Hassan Ammar/AP/Scanpix
Eesti Välisministeerium mõistab hukka keemiarelva kasutamise mistahes asjaoludel, rõhutades, et sellistel tegudel ei ole õigustust.

"Eesti mõistab teravalt hukka keemiarelva kasutamise Süüria režiimi poolt, sealhulgas 7. aprillil Doumas, ja kutsub üles selle korraldajad vastutusele võtma," teatas välisministeerium. "Väljendame kahetsust, et ÜRO julgeolekunõukogu ei ole seni suutnud jõuda üksmeelele, kuidas lõpetada keemiarelva kasutamine Süürias."

"14. aprillil USA, Ühendkuningriigi ja Prantsusmaa poolt ette võetud sammude näol anti kohane ja proportsionaalne vastus keemiarelva korduvale kasutamisele Süüria režiimi poolt Süüria rahva vastu. Rahvusvaheline kogukond peab üheskoos järjekindlalt tegutsema, et selliste relvade kasutamise lõpetada," lisas välisministeerium.

Välisministeerium kinnitas Eesti toetust ÜRO poolt juhitud jõupingutustele saavutada Süüria konfliktile püsiv poliitiline lahendus kooskõlas ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooniga 2254 (2015) ja Genfi kommünikeega (2012) ning kutsub kõiki ÜRO julgeolekunõukogu liikmeid täitma oma kohustusi selles osas.

Samal teemal

15.10.2018
BBC: alates 2013. aastast on Süürias toime pandud vähemalt 106 keemiarünnakut
19.04.2018
ROOTSIS TÖÖTAV SÜÜRIA AJAKIRJANIK: „Miks maailm hullub ainult keemiarelva puhul?“
17.04.2018
NAIIVNE EUROLIIT? Tunne Kelam: me kõik kanname Süüria tragöödia eest vastutust
17.04.2018
„Ta on ju arst!“ Sõjavastane protestija usub, et Süüria diktaator on hea inimene

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee