Eesti uudised

ÕL VIDEO | Hanno Pevkur: mul on põhjust anda erakonna juhtimine üle püstipäi  (21)

Marvel Riik, 14. aprill 2018 17:08
Ametist lahkuv Reformierakonna esimees Hanno Pevkur ütles tänasel erakonna üldkogul Õhtulehele, et ta on viimase aastaga rahul ning ta annab juhtimise Kaja Kallasele üle püstipäi.

Mis tunnetega võtsite vastu eile ilmunud Siim Kallase kriitikakirja? Ikkagi päev enne üldkogu. Käib kõva töölemine?

Vaba Eesti, vaba maa. Igaüks võib arvata, mida soovib. Mina temaga avalikku vaidlusse ei lasku, mina edastan oma sõnumi siin puldis kohe varsti.

Kindlasti oli vastukaal Postimehes ilmunud lugu, mis jättis teid heasse valgusesse. Kas need on viimased käigud enne juhatuse valimisi näitavad, et juhatus on kõige tähtsam?

Juhatus on alati väga oluline. See juhatus, mis valitakse, viib Reformierakonna järgmise aasta valimistele. Loomulikult kujundab see juhatus ka meie näo ja meie arusaamise, kuidas me valimistele läheneme.

Suure tõenäosusega te ikkagi pääsete juhatusse. Millise rolli te võtate seal, kas ujute peavooluga kaasa või seisate sellele ette?

Ma seisan oma tõekspidamiste ees, nagu ma olen seda viimase aasta jooksul samamoodi teinud.

Olete viimased tunnid erakonna esimees. Kui olete tagasi mõelnud, siis kus on tulnud see viga? Miks on läinud nii, nagu tänaseks on läinud, et te tulite, taotlesite muutust, viisite mõned ka läbi, aga töö jäi poolikuks. Millest see kõik algas? Võibolla on siin mõned nõuanded ka uuele juhile?

Eks need nõuanded, mida ma Kajale annan, nendest räägime omavahel. Kindlasti on meil väga palju nii erakonnana kui mul isiklikult viimasest aastast õppida. On olnud õpetlik aasta ja ma arvan, et üht-teist saab kindlasti kõrvataha panna ja tulevikuks ka meelde jätta.

Kas saate ikkagi ühe asja välja tuua?

Ei, ma ei too ühtegi asja välja. Eelmine aasta oli Reformierakonnale väga edukas aasta. Me võitsime kohalikel valmistel enda jaoks valimised selles mõttes, et me tegime läbi aegade parima tulemuse. Meie reiting on sellel ajal, kui mina olen erakonna esimees olnud, tõusnud üle kümne protsendi; täna on see 34 protsenti. Mul on põhjust anda erakonna juhtimine üle püstipäi.

Täna maetakse sõjakirves maha ja homme alustatakse puhtalt lehelt?

Tuleb alustada. Reformierakond on see erakond, mis on ainuke alternatiiv tänasele valitsusele. Kui me tahame, et Eestis läheks asjad edasi õiget rada pidi, siis peab Reformierakond olema tugev juht.

Õhtuleht palus kommentaari ka Siim Kallaselt, kuid mees keeldus intervjuust.

Samal teemal

15.04.2018
ÕL VIDEO JA GALERII | Reformierakonna üldkogu: sõbralikud naeratajad, kellel rusikas taskus?
14.04.2018
Kaja Kallas: nii suurtes võlgades pole erakond kunagi olnud
14.04.2018
REFORMIERAKONNA ÜLDKOGU: mida pingsalt jälgida?