Muusika

Selgus "Rahvabändi" esimene finalist! (6)

Toimetas Silja Ratt, 14. aprill 2018, 12:10
Nedsaja küla bänd TV3/Kalev Lilleorg
Esimene poolfinaal lõhestas "Rahvabändi" fännibaasi, kuna vastamisi sattusid kaks rahva lemmikut: Village Voice ja Nedsaja küla bänd. Village Voice'i solist Ailo Tael ei pelga oma bändi kohta öelda ausalt süldibänd ja selle mahlane ning maalähedane tümps ja jõuline esitus meeldivad paljudele. Ka kohtunik, laulja Marek Sadam tunnustas Ailo esitatud lugusid. Ometi hääletasid televaatajad võitjaks temperamentse külabändi Setomaalt.

Nedsaja küla bänd on oma muusikaga otsapidi seto pärimuses, kuid ka levimuusikahitid meilt ja mujalt on nende repertuaaris aukohal. Virtuoosne karmoškamängija Toomas Valk annab igale loole kordumatu värvingu, Iisak Sulev Andrelleri mahedad bassigruuvid lisavad lugudele sügavust ning Paul Hunt toetab kogu kooslust kitarriga. 

Samal teemal

Poolfinaalis esitas Nedsaja küla bänd tantsuloona Seto tšastuškad, need on improvisatsioonilised salmikesed, mis Seto külapidudel rahva pöördesse ajavad.

Bändi bassimees, väliseestlane Iisak, esitas "Lemmikhiti" voorus eesti keeles Sven Lõhmuse loo "94/95". Tekstitihedat laulu õppis ta kaks nädalat. Kuidas peaks inglise keelses keskkonnas üles kasvanud mees hääldama fraasi "Klaasist nõiamaja õunaaeda ma...", kui ta ei oska õ-tähte? Hoolimata sellest tunnustas laulu originaali esitaja Laura tema ponnistusi ja oli laulu õnnestunud uusversiooniga rahul.

Lembelaulu voorus kõlas "Armastus silmis" - vana hea Pogues'i lugu Toomas Valgu sõnadega. Uues voorus "Vana kuld" esitati Vello Orumetsa kuldset hitti "Vihm".

Bändi järgmised avalikud esinemised on 22. aprillil Ülenurmel Jüriöö tähistamisel  ja 5. mail Tartus Püssirohukeldris. Kes saab aga Nedsaja küla bändi vastaseks suures finaalis, selgub nädala pärast 20. aprillil.

6 KOMMENTAARI

s
Solgiööbikute pinin setumaa koobastes 16. aprill 2018, 14:09
Sobiks Tallinna TV - sse.
m
Maali maalt 15. aprill 2018, 10:04
Minu hääled neile! Nad on tõesti võitu väärt. Nii vahva punt ja käimatõmbav muusika.
Tõesti tahaks neid rohkem näha ja kuulda!
Loe kõiki (6)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee