Eesti uudised

Mis viib alaealised allakäiguredelile?

„Ka kõige probleemsemalt käituvas lapses on midagi head. See hea tuleb lihtsalt üles otsida.“ (16)

Katrin Helend-Aaviku, 14. aprill 2018 00:14
HEADUSE OTSIJAD: Tallinna Laste Turvakeskuse turvakodude juhataja ja psühholoog Tiina Simson (paremal) ning turvakodude psühholoog Natalja Zaitseva rõhutavad, et ka kõige halvemini käituvas lapses on peidus midagi head.Foto: Tiina Kõrtsini

„Olen seda meelt, et kõigis lastes on midagi head. Absoluutselt kõigis. Mida rohkem on laps tempe teinud, seda sügavamale peame lihtsalt kaevuma, et seda head üles leida,“ räägib Tallinna Laste Turvakeskuse juurde kuuluva kahe turvakodu juhataja ja psühholoog Tiina Simson, kuidas aidata agressiivse ja probleemse käitumisega last. Mida varem märgata ja aidata, seda paremini päästmine õnnestub.

Ikka ja jälle šokeerivad avalikkust teismeliste noortekampade pahateod ja julmad rünnakud. Kust tuleb selline agressiivsus? Mis on lapse elus juhtunud või vajaka jäänud? Kuidas õigel ajal märgata hiilivat agressiivsust ja mida annab teha siis, kui lapse käitumisprobleemid on juba lumepallina kasvama hakanud? Männi ja Lilleküla turvakodu juhataja Tiina Simson ja turvakodude psühholoog Natalja Zaitseva aitavad vastuseid leida.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.08.2019
PÄRNU JUHTUMI VALGUSES | Milline on Eesti alaealise tapja profiil?
02.11.2018
Head lapsed kasvavad vitsata: paljudel Eesti vanematel puudub oskus lapsi peksuta kasvatada
15.08.2018
Lasnamäe lastekamba liider: "Tahaksin teada, mis tunne on inimest tappa"
30.07.2018
Kolm McDonald'si peksmises osalenud noort võeti vahi alla

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee