Maailm

Florida koolitulistaja tahab ohvrite heaks üle 800 000 dollari annetada (2)

Toimetas Greete Kõrvits, 13. aprill 2018 20:07
Nikolas CruzFoto: Reuters/Scanpix
14. veebruaril Floridas Parklandis 17 inimest mõrvanud koolitulistaja Nikolas Cruz soovib, et tema pärandus läheks ohvrite heaks, vahendab ABC News. Paljud neist aga ei soovi tapja raha nähagi.

Cruz tegi oma soovi teatavaks advokaadi vahendusel, kes esitas selle kohtusaalis. Cruzi ema on surnud ja tema kindlustusest Cruzile tehtav makse on väärt umbes 800 000 dollarit. Cruz soovib selle annetada organisatsioonile, mis toetab Parklandi tulistamise ohvreid ja nende perekondi.

Samal teemal

Tegemist on pigem sümboolse žestiga, sest Cruz ei näe oma pärandusest tõenäoliselt sentigi. Mitte ainult pole esitatud mitu hagi tema enda vastu, vaid ka tema ema pärandi suhtes. Kui Cruz oma ema päranduse saab, peab see raha seadusest tulenevalt ennekõike minema nende kohtuasjade kulude katmiseks.

Lynda Cruz suri eelmise aasta novembris grippi. Tema elukindlustuse pealt saaks poeg umbes 25 000 dollarit. Samuti tegeles Cruz väikestviisi investeerimisega ning tal on investeeringutest üle 2000 dollari oma raha. Lisaks sellele saab ta ema kogutud raha, mida on umbes 800 000 dollari väärtuses.

Tulistaja soovib, et selle üle, mida tema rahaga teha - kui talle midagi kätte jääb - otsustaksid tema ohvrite lähedased. „Hr Cruz ei soovi neid varasid,“ ütles advokaat kohtule. „Ta soovib, et see raha annetataks mõnele organisatsioonile, mis ohvrite perekondade veendumusel võiks aidata meie kogukonnal paraneda.“

Mitu ohvrite lähedast ütlesid, et ei soovi mõrvari raha vastu võtta. Meadow Pollacki isa Andrew lisab, et ega raha tema 18aastast tütart tagasi ei too. „Pigem andke mulle võimalus [Nikolas Cruziga] 10 minutit kinnises toas kahekesi olla,“ ütles ta. „Kui ta mulle seda võimaldaks, vaat sellest oleks mulle palju rohkem kasu kui tema rahast.“

Patricia Padauy, kelle 17aastane poeg Joaquin hukkus Cruzi käe läbi, ei soovi samuti tulistaja raha näha. Tema arvates võiks Cruz ise annetada ning teha seda vaimse tervise probleemidega inimeste heaks. „Kui ta millestki hoolib, siis hooligu endasugustest inimestest, kellel on vaimsed probleemid,“ ütles Padauy.

Cruzi esindab kohtus praegu osariigi poolt määratud kaitsja. Ühe viga saanud õpilase advokaadi meelest on kummaline, et Cruz ei palka endale ise kaitsjat. „Kui [Cruzil] on raha, siis seaduse järgi peab ta ise oma advokaadi eest maksma,“ selgitas ta ning on paljude teistega seisukohal, et Cruz üritab kõigest kaastunnet või vastuteeneid nuruda.

Samal teemal

20.04.2018
KÜMME TAPETUT - Texase koolitulistaja karjus: „ÜLLATUS!“
20.03.2018
Kurikuulsa koolitulistamise aastapäeval toimus järjekordne tulistamine, USA õpilased protestivad
14.02.2018
Koolitulistaja Nikolas Cruz ei tunnistanud end 17 inimese mõrvas süüdi
14.02.2018
FOTOD JA VIDEO | USA kooliõpilased alustasid streiki