Põnevat ja kasulikku | Sisuturundus

Juku mängumaal leiab rõõmsa tegevuse nii laps kui ka vanem 

Juku mängumaa, 16. aprill 2018, 17:11
 
Tallinnas Rocca Al Mare keskuses asuv Juku mängumaa on ideaalne põnnidele esimesest eluaastast, kuid seal ei hakka igav ka suurematel lastel või isegi täiskasvanutel.

Olin kuulnud võimalusest poodlemise ajaks mõneks tunniks laps mängumaale jätta. Minu jaoks on see ideaalne variant, sest kuueaastasel preilil on tulemas sünnipäev ning kingiotsingutele ma ju teda kaasa võtta ei saa. Et aga teada, kuhu ta täpselt üksinda jääb, veetsin lapsega kõigepealt tunnikese mängumaal.

Ma ei jõudnud õieti diivanile istudagi, kui laps tormas oma lemmikatraktsiooni juurde – ronimisväljak. Tegemist on suure ja vinge ehitisega erinevate ronimisvõimaluste- ja allalaskmisliumägedega. Sealt saab ronida ka mängutoa teisele korrusele, kus asuvad batuudid. Et vanemad ei peaks lastele järele ronima, on ema-isa jaoks olemas lift. Kusjuures proovisin koos lapsega teisele korrusele turnida, aga ei õnnestunud. Eks aastad teevad oma töö ja eriti sportlik pole ma iialgi olnud. Selle asemel libistasin end mäest alla ja läksin teiste omavanustega lifti. Aga peab ütlema, et laps see-eest turnis küll ülijulgelt ja oli seal nagu väike ahvipoiss (või siis ahvitüdruk).

Mis minule kui täiskasvanule väga imponeeris, oli mängumaa avarus ja valgus. Kuna ka laed on klaasist, siis valgust on piisavalt. Eestis näeb ju päikest nii harva ning jama oleks tuua lapsed sellisesse kohta, kus ei saa aru, kas on öö või päev. Ja siis veedaksid mõned lõbusad tunnid ning õue minnes tuleb välja, et on kõledalt pime.

Selgus, et Juku mängumaal on erinevad toad (eraldi poistele ja tüdrukutele) sünnipäevade tähistamiseks. Muide, tüdrukute oma on üliilus ja meeldis lapsele väga. Just seetõttu, et tuba pole liiga titekas, vaid peen ja stiilne ning sobib ideaalselt väikestele preilidele.. või printsessidele. Väikesed mehed võivad aga rõõmustada oma sünnipäevatoas x-boxi mängukonsooli üle. Kõik vajalikud nõud ja tehnika sünnipäevade pidamiseks on mängumaal olemas.

Silma jäi seegi, et eraldi tuba on mänguautomaatide ja lauajalgpalliga. Ja muide, seal ei lõbutsenud ainult lapsed, vaid nii mõnigi isa.

Kui kõht tühjaks läheb, siis sealsamas on kohvik. Valikus on näiteks hamburger, pitsa, pannkoogid, aga ka erinevaid mahlu, pulgakomme, smuutit, krõpse. Midagi näksimiseks leiab igaüks.

Juku mängumaa on ideaalne koht, kus veeta lapsega sportlikkust ja energiat täis päev. Veel toredam on, kui vanem ise ka kampa lööb. Kuna ronimisväljak Juku mängumaal on Tallinna suurim, siis saab laps seal hõlpsasti isu müramisest ja turnimisest täis. Minu laps ütles igal juhul, et elamus oli nagu oleks olnud seiklusmaal. Kui laps aga turnimisest ära väsib, siis saab rahulikult multikaid vaadata.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee