(Stanislav Moshkov)

Sotside esimehe Jevgeni Ossinovski lahkumine tervise-ja tööministri ametikohalt tähendab, et Jüri Ratas jääb ainsaks erakonnajuhiks valitsuskabinetis. Olgugi, et ministriametisse asumist põhjendas Ossinovski just sellega, et esimeeste valitsusse kuulumine on vajalik, et tagada koostöö ja kokkulepete elluviimine. Kuid valitsustöö sisuline seiskumine aasta enne valimisi ei pruugi üheselt halb olla – ehk jääb mitu rumalust, sh populistlikud kampaaniatrikid, seetõttu hoopis olemata.

Mudavangis rahvas

Esimesed soojemad ilmad on paras peavalu eelkõige maaelanikele – kui sõidetava tee asemel laiub elukoha ümbruses mudamülgas, seiskub elu samamoodi nagu madala veetasemega hädas oleval Hiiumaa rahval. Omavalitsusel napib teehoolduseks vahendeid, riigitoetust tilgub vaevaliselt. Milleks meile siis veel tasuta bussisõit, küsivad koduaresti määratud õigustatult.

Ise ei taha, teistel ei lase

Suurim võitlus ei toimu tihti erakondade vahel, vaid hoopis erakonna sees. Hea näide on IRL. Pensionireformi tuliseim kriitik on IRLi esimees Helir-Valdor Seeder, mis sest, et reformi eest vastutab erakonnakaaslane, sotsiaalkaitseminister Kaia Iva. Ometi oleks esimehel paremad võimalused muudatusettepanekuid päriselt ellu viia, kui asunuks võimaluse avanedes ise valituse liikmeks.

Tark ei torma

Nüüd on otsustatud: Valga haigla sünnitusosakond suletakse 1. juulist ja Põlva osakond 1. oktoobrist. Vaevalt on kohalikes pahameelt tekitanud pelgalt kehv kommunikatsioon, nagu rõhutab haigekassa, pigem tekitab muret teadmatus, millist teenust võivad Lõuna-Eesti sünnitajad edaspidi oodata. Spetsialistidki pole päris kindlad. Miks oli otsustamisega nii kiire?

Naised erakondi päästmas

Nädalavahetusel valitakse Reformierakonnale esimene naisjuht – Kaja Kallas, ning Ossinovski ametipärijaks töö-ja terviseministri kohal näikse sobivat mitu naiskandidaati. Sisseelamiseks paraku aega ei jää: oravaparteid iseloomustavad viimasel ajal majandusraskused ja sisetülid, raske ministriportfell on aga sotside reitingu talumatult madalale kiskunud.

Jaga artiklit

7 kommentaari

T
Ta rohkem varuratta  /   21:27, 27. apr 2018
moodi, õhku täis!
T
T.Mets  /   19:59, 22. apr 2018
Antud juhul on tegemist viienda Rattaga vankri all, ilma milleta ei juhtuks ka midagi hullemat

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis