Maailm

Austraalias hukkus autoõnnetuses 30aastane eestlane (16)

Toimetas Greete Kõrvits, 13. aprill 2018 15:30
Foto: PETER PARKS/AFP, Scanpix
Austraalias Salamander Bay linnakese lähistel hukkus ööl vastu 13. aprilli 30aastane Eesti kodanik Lauri. Õnnetuses sai viga kaks ning hukkus samuti kaks inimest.

Õnnetus juhtus 13. aprilli esimestel minutitel, vahendab Newcastle Herald. Politsei saabus sündmuskohale kell 1 öösel. Seltskonna Mazda 3 marki sedaan oli teelt välja ja vastu puud sõitnud.

Kohalik politsei ütleb, et on põhjust arvata, et õnnetuse põhjustamisel oli oma osa alkoholil ja liiga suurel sõidukiirusel. Politseiülem Craig Jackson väljendas muret, et endiselt toimub Austraalias väga palju õnnetusi just valesti valitud sõidukiiruse tõttu.

Autot juhtinud 30aastane meesterahvas jäi õnnetuses ellu ning on tõsiste vigastustega haiglas. Eestlane Lauri suri teel haiglasse. Kõik neli meest elasid Queenslandi osariigis (Salamander Bay asub New South Walesi osariigis).

Kaks hukkunut töötasid ehitusfirmas Myzac Constructions. Ettevõte algatas rahakogumiskampaania, et hukkunud tööliste lähedasi matuste korraldamisel aidata ning eestlase surnukeha kodumaale saata.

Välisministeerium kinnitab, et on õnnetusest teadlik ja hoiab hukkunu lähedastega ühendust. Konsulaarabi juhtumid on delikaatsed, mistõttu ei saa ministeerium juhtumiga seotud detailide kohta täpsemat infot anda.