Maailm

Indias vägistatud ja mõrvatud lapse juhtum tekitab usuvaenu (7)

Toimetas Greete Kõrvits, 13. aprill 2018 18:11
Meeleavaldajad nõuavad Asifale õiglustFoto: AP/Scanpix
Kaheksa-aastase tüdruku vägistamine ja mõrv on Kašmiiris ja mujalgi Indias tänavatele toonud sajad meeleavaldajad. Tüdruku päritolu tõttu on mõrv esile toonud ka India sisepoliitilised pinged.

BBC kirjutab, et jõhkardid jätsid 8aastase Asifa keha metsa, kust tüdruku säilmed jaanuari keskel leiti. Politsei arreteeris kaheksa hindu meest, kellest mitu on suhteliselt heal järjel ja võimupositsioonil. Üks kahtlusalune on endine valitsusametnik, neli meest on politseinikud. Üks vahistatu on alaealine.

Samal teemal

Meeleavaldajad protestivad jõhkra kuriteo ja võimupositsiooni ära kasutavate meeste vastu ning mitmed toovad esile ka Indias varem tähelepanu saanud jõhkraid vägistamis- ja mõrvajuhtumeid. Kuid on ka neid, kes avaldavad meelt süüdistatute kaitseks. Kuidas nii?

Väike Asifa oli pärit nomaadliku eluviisiga moslemite kogukonnast. Vahistatud on hindu mehed. Kašmiir on üks India rahutumaid piirkondi, kus uskudevahelised kokkupõrked ja vastastikune antipaatia on igapäevased nähtused. Rändrahvas, kelle liikmeks ka Asifa oli, kogunevad talviti Jammu orgu, kus elavad enamjaolt hindu rahvusest inimesed. Kuriteo uurijate sõnul on alust arvata, et süüdistatavad soovisid nomaade Jammu orust minema ajada.

Siiski on ka hindusid, kes leiavad, et väikese lapse mõrva puhul tuleks eelarvamused kõrvale jätta. Tennisestaar Sania Mirza kirjutab Twitteris: „Kas me tõesti tahame tänapäeva maailmas selline riik olla?? Kui me isegi ei suuda 8aastase tüdruku eest seista, hoolimata oma soost, kastikuuluvusest, nahavärvist või usust, siis ei seisa me siin maailmas mitte millegi eest... isegi inimlikkuse eest mitte.. mul läheb süda pahaks.“

Samal teemal

12.05.2018
Indias on sel kuul vägistatud ja põlema süüdatud juba kolm naist
23.04.2018
India kehtestab lapsevägistajatele surmanuhtluse
07.04.2018
Kohus on süüdi mõistnud 162 vägistajat
29.03.2018
PISARAIS EMA: isa röövis tütre ISISe enesetaputerroristiks