Maailm

Kataloonia iseseisvuse ideeline pooldaja Carles Puigdemont riskib saada poliitvangiks (6)

Allan Espenberg , 13. aprill 2018 19:30
ENNE PÕGENEMIST: Carles Puigdemont koos abikaasa Marcela Toporiga 27. oktoobril Barcelonas Kataloonia parlamendis. Kolm päeva hiljem põgenes ta vahistamise eest Belgiasse. Foto: AFP/Scanpix

Kataloonia võimalik iseseisvus keerleb praktiliselt ühe mehe – Carles Puigdemonti ümber, kes on välismaale pagenuna kuulutatud Hispaanias kurjategijaks, kuid Kataloonias peetakse temast endiselt lugu. Ta tiirutab ringi  Euroopas, otsides endale parimat elupaika ning riskides arreteerimise ja Hispaaniasse väljasaatmisega. Kuigi Puigdemont pole veel poliitvang, võib ta igal hetkel selleks saada.

Kataloonia pisikeses külakeses 29. detsembril 1962 kaheksalapselisse perre sündinud Carles Puigdemont on juba palju aastaid Kataloonia regiooni iseseisvuse ideeline pooldaja, kes on öelnud, et katalaanid on õigusega välja teeninud võimaluse elada iseseisvas Kataloonia vabariigis, väljaspool Hispaania monarhiat. Puigdemont nimetab end sageli Kataloonia rahva liidriks.

Juba koolipoisina olevat ta olnud võitleja, kangekaelne ja sihikindel. Igatahes nii väidab tema sõber Carles Porta, kelle sõnutsi olevat Puigdemont juba poisikesena unistanud Kataloonia iseseisvusest. Kui diktaator Francisco Franco suri, oli Puigdemont kõigest 13aastane, kuid ta lubas elu lõpuni mäletada Franco repressioonipoliitikat Kataloonias.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.09.2018
AASTA PÄRAST ISESEISVUSREFERENDUMIT: katalaanide unistus oma riigist elab edasi
11.09.2018
Assange võib uue pelgupaiga leida Uus-Meremaal
27.07.2018
Ecuadori president: Julian Assange peab viimaks lahkuma
19.07.2018
Hispaania tühistas Kataloonia ekspresidendi vahistamiskäsu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee