Eesti uudised

Rakvere tapaliini töötajad saavad palgatõusu, kuid streik jätkub  (18)

Toimetas Triinu Laan, 13. aprill 2018, 12:51
Foto: Martin Ahven
HKScan Estonia teatas, et suurendas oma palgafondi viie protsendi võrra, millega suurenes palk ka tapaliini streikivatel töötajatel. 

"HKScan Estonia uuendas esimeses kvartalis palgasüsteemi ja suurendas kogu ettevõtte palgafondi 5% võrra, millest lähtuvalt tehti individuaalsed palgamuudatused ka streikivatel töötajatel. 9. aprillil teavitas industriaal- ja metallitöötajate ametiühingute liit (IMTAL) tööandjat, et nii streikivad töötajad kui ka IMTAL nõustuvad tapaliini töötajate palgatõusuga. Seega on 6. veebruaril alustatud streigi nõudmised täidetud ning streik tuleks lõpetada," selgitas HKScan Estonia juht Anne Mere.

Samal teemal

6. veebruaril algas Rakvere lihatööstuses industriaal- ja metallitöötajate ametiühingute Liidu (IMTAL) korraldatud tähtajatu streik. 28. märtsil saatsid Rakvere lihakombinaadi tapamaja streikijad tööandjale ettepaneku rahu sõlmimiseks.

Ametiühingute keskliit: streik jätkub

Eesti ametiühingute keskliidu organisatsioonisekretäri Artjom Arhangelski väitel  ei ole tööandja töötajatega kokkuleppele jõudnud ja streik jätkub.  Ametiühingute Keskliidu organisatsioonisekretäri Artjom Arhangelski sõnul teatas HKScan tööandja täna, et keeldub ametiühinguga tunnustamislepingut sõlmimast ja ei nõustu ka asuma sel teemal läbirääkimistesse, kuigi kollektiivlepinguseadus neid selleks kohustab.

„Individuaalsete töölepingute muutmine ei ole kokkulepe ametiühinguga,“ rääkis Arhangelski lisades, et tunnustamislepingu sõlmimist ootab ka Soome ametiühing, kes on tähtajaks seadnud täna õhtul kell kuus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee