Foto: Aldo Luud
Toimetas Geidi Raud 13. aprill 2018 10:49
Sel nädalal alustati Võru ajaloolise keskväljaku ümberehitamisega, mille käigus kangutatakse senisest asukohast lahti ka Estonia mälestusmärk. 

Võrumaa Teataja kirjutab, et mälestusmärk tõstetakse umbes 23 meetrit kirikule lähemale. "Spetsiaalselt mälestusmärgi jaoks rajatakse uuel keskväljakul vaikne ala kiriku päikesepoolsele küljele olemasolevate säilitatavate puude alla," sõnas linna avalike suhete spetsialist Marianne Mett.

Foto: Aldo Luud

Võrukeste tunded on aga vastandlikud. "Väga alatu on kõik puud maha raiuda ning mälestusmärgi asukohta vahetada. Ei tunne Võru kesklinna enam äragi," kirjutab üks inimene loo kommentaariumis. "Tõesti õudne vaadata kui mööda sõita. Vanasti sai seal pargis pingil jalgu puhata kui linnas käisime. Aga nüüd?" nendib teine. 

Keskväljaku ehitusala hõlmab Võru linnas paiknevat praegust Seminari parki, mis asub Võru vanalinna muinsuskaitsealal ning on Võru linna ajalooliseks südameks koos Katariina kiriku ja linna vanima hoone, praeguse Võru gümnaasiumiga.

Foto: Aldo Luud

Rajatava keskväljaku ala suurus on koos tänavaruumiga kokku umber 18 575 ruutmeetrit. Ehitustööde kogumaksumus on 3,1 miljonit eurot, tööd peaksid valmima 2019. aasta 31. maiks.

Estonia mälestusmärk püstitati Võrru Seminari väljakule 1996. aastal. See on pühendatud seitsmeteistkümnele Estonia katastroofis hukkunud võrulasele. Mälestusmärgi autor on skulptor Vambola Moldov. 

Foto: Aldo Luud

Samal teemal

Kommentaarid  (16)

Kurb ja vapustatud võrulane 15. aprill 2018 19:54
Totaalselt ilus väike park hävitada oli küll ülimalt barbaarne ja ebainimlik. Kas mõne meelest tõesti mingi kiviplats asendab roheluse?! Kas ei piisa, metsade lageraiest üle Eesti, nii et varsti on järel ainult jubedad kännustikud? Nüüd ka linna kivide vahele ei jäeta enam midagi rohelist ja varju andvat. Kurb ja sünge on pilte ja videot vaadata, "Estonial" hukkunute mälestusmärk ka paluks otsekui armu hävitajatelt...Ei tahaks sellest kohast enam möödudagi,nii valus ja kurb on.
Hüvasti armas mälestuste park!...
Siit maalt 15. aprill 2018 14:14
peab vist emigreeruma tõesti. Siis ei näe vähemalt kodumaal kõige armsa jõhkrat hävitamist. Armas park, jääd alatiseks meelde!...
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS