Ilm ja loodus

ILMAPROGNOOS: nädalavahetus tuleb kevadiselt soe 

Toimetas Kristel Veerus, 13. aprill 2018, 07:09
Ilm reedel kuvatõmmis: ilmateenistus.ee
Riigi ilmateenistus lubab nädalavahetuseks kevadsoojust. Pühapäeval tuleb arvestada hoovihmaga, kuid temperatuure see ei langeta.

Reedel tuleb kogu Eestis selge või vahelduva pilvisusega kuiv ilm. Puhub idakaare tuul 3-9, saartel puhanguti 12 m/s. Õhutemperatuur on 8..14°C.

Ilm reedel kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Laupäeva öösel ja ennelõunal on ilm selge ja kuiv, pärastlõunal läheb lääne poolt pilvisemaks ja õhtul hakkab saartel hoovihma sadama. Puhub ida- ja kagutuul 3-9, saartel puhanguti 13 m/s. Õhutemperatuur on öösel -2..+4°C, päeval 12..15°C, saarte rannikul kohati 9°C

Pühapäeval läheb ilm sajule. Öösel pilvisus tiheneb ja alates Edela-Eestist hakkab sadama vihma. Puhub nõrk lõunakaare tuul. Õhutemperatuur on 2..7, Kirde-Eestis öö hakul nullilähedane. Päev möödub mitmel pool vihmasena, tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Õhutemperatuur jääb sajupilvede all 7..12°C piiresse, selgimiste korral kerkib 15°C-ni.

Esmaspäeval katab Baltimaad väheaktiivne madalrõhuvöönd. Ilm kujuneb Eestis üsna pilviseks, kohati sajab hoovihma ja öösel võib udu olla. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Õhutemperatuur on öösel 1..7, päeval 8..14, rannikul kohati 5°C.

Tänasest kehtima hakkavad liikluspiirangud

Jõgeva maakonnas Tallinna–Tartu maantee Pikknurme–Puurmani lõigul parandatakse täna teepeenraid, töötsoonis on kiirus piiratud 50 km/h.

Meeldetuletuseks sõidukijuhtidele:

  • Ära juhi sõidukit, kui oled väsinud. Pikema teekonna puhul tee aeg-ajalt peatusi

Liiklejatelt ootame infot teeolude kohta telefonil 1510.

Lisainfot teeolude kohta vaata http://www.tarktee.ee. Nutitelefonis on maanteeinfo kättesaadav aadressil http://m.tarktee.ee.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee