Galeriid

GALERII | Valitsus sõitis uhkesse Sagadi mõisa riigi raha üle nõu pidama (87)

Ohtuleht.ee, 12. aprill 2018, 16:56
Valitsuse väljasõiduistung  Robin Roots
Alates täna pärastlõunast kogunevad valitsus ja koalitsioonierakondade fraktsioonide esindajad kahepäevasele seminarile Sagadisse, et panna paika riigi järgmise nelja aasta rahalised plaanid. Valitsus peab riigi eelarvestrateegia heaks kiitma aprilli lõpuks.

Eelarvestrateegiaga planeeritakse riigi tegevusi ja raha pikemaajaliselt, pidades silmas valitsuse prioriteete, tulevikuprognoose ja globaalseid trende. Seminari esimesel päeval kuulatakse ära rahandusministeeriumi ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ettekanded, aruteludele on planeeritud seminari teine päev ehk reede.

Valitsuse väljasõiduistung  Robin Roots

Eelkõige peab valitsus kinnitama eelarvestrateegias iga aasta kohta valitsussektori eelarvepositsiooni eesmärgi, mis näitab, kui suur on planeeritav eelarve ülejääk või puudujääk igal aastal. Samuti arutab valitsus riigile oluliste kinnisvarainvesteeringute kava. Valitsus käsitleb ka riigieelarvest rahastatavate asutuste personali- ja palgapoliitikat.

Valitsus uuendab strateegiat igal kevadel, täpsustades kolme eelseisva aasta kavasid ning täiendades neid vähemalt ühe aasta võrra. See annab võimaluse kohandada riigi rahalisi plaane vastavalt muutustele majanduses, riigi rahanduses ja ministeeriumite valitsemisalades.

Valitsuse väljasõiduistung  Robin Roots

Eelarvestrateegia alusel jätkavad ministeeriumid järgmise aasta riigieelarve eelnõu koostamist, mida arutatakse valitsuskabineti nõupidamistel sügisel. Siis selguvad ka järgmise aasta konkreetsed kulud ja tulud.

Valitsuse väljasõiduistung  Robin Roots

Eelarvestrateegia arutelu toimub tänavu taas Sagadi mõisas, Lääne-Virumaal. Seminaril osalevad kõik valitsusliikmed, riigisekretär, riigikontrolör ja õiguskantsler ning Riigikogu iga valitsusliidu fraktsiooni üks esindaja.

Samal teemal

13. aprill 2018, 20:26
Jüri Ratas eelarvepoliitikast: valitsuse tehtud otsused tagavad 2019. aastal maksurahu

87 KOMMENTAARI

m
Madis 13. aprill 2018, 22:35
Kas nad üldse aru saavad kuidas raha teenitakse ja kust raha tuleb? Nad on mihklid vaid selles kuidas see papp ära kulutada (maksta hiiglaslikke hüvitisi kui keegi oma töö on lõpetanud jne). Mehed ja naised, mis te teete?
p
palju see meile jälle maksma läks? 13. aprill 2018, 22:23
Ülemaksustatud majandus pole jätkusuutlik-kas keegi ei võiks seda neile öelda?
Loe kõiki (87)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee