Galeriid

GALERII | Valitsus sõitis uhkesse Sagadi mõisa riigi raha üle nõu pidama (87)

Ohtuleht.ee, 12. aprill 2018 16:56
Valitsuse väljasõiduistung Foto: Robin Roots
Alates täna pärastlõunast kogunevad valitsus ja koalitsioonierakondade fraktsioonide esindajad kahepäevasele seminarile Sagadisse, et panna paika riigi järgmise nelja aasta rahalised plaanid. Valitsus peab riigi eelarvestrateegia heaks kiitma aprilli lõpuks.

Eelarvestrateegiaga planeeritakse riigi tegevusi ja raha pikemaajaliselt, pidades silmas valitsuse prioriteete, tulevikuprognoose ja globaalseid trende. Seminari esimesel päeval kuulatakse ära rahandusministeeriumi ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ettekanded, aruteludele on planeeritud seminari teine päev ehk reede.

Valitsuse väljasõiduistung Foto: Robin Roots

Eelkõige peab valitsus kinnitama eelarvestrateegias iga aasta kohta valitsussektori eelarvepositsiooni eesmärgi, mis näitab, kui suur on planeeritav eelarve ülejääk või puudujääk igal aastal. Samuti arutab valitsus riigile oluliste kinnisvarainvesteeringute kava. Valitsus käsitleb ka riigieelarvest rahastatavate asutuste personali- ja palgapoliitikat.

Valitsus uuendab strateegiat igal kevadel, täpsustades kolme eelseisva aasta kavasid ning täiendades neid vähemalt ühe aasta võrra. See annab võimaluse kohandada riigi rahalisi plaane vastavalt muutustele majanduses, riigi rahanduses ja ministeeriumite valitsemisalades.

Valitsuse väljasõiduistung Foto: Robin Roots

Eelarvestrateegia alusel jätkavad ministeeriumid järgmise aasta riigieelarve eelnõu koostamist, mida arutatakse valitsuskabineti nõupidamistel sügisel. Siis selguvad ka järgmise aasta konkreetsed kulud ja tulud.

Valitsuse väljasõiduistung Foto: Robin Roots

Eelarvestrateegia arutelu toimub tänavu taas Sagadi mõisas, Lääne-Virumaal. Seminaril osalevad kõik valitsusliikmed, riigisekretär, riigikontrolör ja õiguskantsler ning Riigikogu iga valitsusliidu fraktsiooni üks esindaja.

Samal teemal

13.04.2018
Jüri Ratas eelarvepoliitikast: valitsuse tehtud otsused tagavad 2019. aastal maksurahu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee