Foto: TV3
Toimetas Triinu Laan 12. aprill 2018 13:04
Politsei tuvastas 26. märtsil märtsiküüditamise ohvrite mälestamiseks Vabaduse väljakule asetatud küünlaid ümber lükanud seltskonnas viibinute isikud. Kahe naise ja kahe mehe suhtes alustati väärteomenetlus avaliku korra rikkumise paragrahvi alusel.

Politsei sai 26. märtsi esimestel tundidel aset leidnud vahejuhtumist teada meedia vahendusel. Pealtnägija filmitud videolõigust ilmnes, et südaööl jalutas Vabaduse väljakul neljaliikmeline seltskond. Ühel hetkel lõid seltskonnas viibinud naisterahvad jalaga pikali küünlad, mis olid sinna asetatud märtsiküüditamise ohvrite mälestamiseks ning seltskonnas viibinud mehed kõndisid küünaldest üle.

„Meedias nähtud video pinnalt alustasime väärteomenetluse ning asusime seltskonnas viibinute isikuid tuvastama. 10. aprillil kuulasime üle kaks meest ja kaks naist. Oma ütlustes selgitasid nad, et tarvitasid sel ööl ohtralt alkoholi ning sellest oli ajendatud ka nende käitumine. Nad avaldasid kahetsust tehtu pärast,“ rääkis Põhja prefektuuri kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit. „Linnatänavatel toime pandud süüteod ei jää üldjuhul märkamata ning inimene peab oma vääritu teo eest vastutama,“ lisas Saarniit.

Väärteomenetlus alustati 55-aastase ja 32-aastase naise ning 33-aastase ja 27-aastase mehe suhtes.

"Tore, et vandaalid tuvastati," kommenteeris videot oma saates "Kuuuurija" näidanud Katrin Lust la lisab, et saatetegijad pakkusid seda videot politseile näha viis päeva enne saate eetrisse minemist. "Tegelikult oleks saanud need inimesed tuvastada kohe nii video kui mobiilside andmete järgi. Millegipärast algatati uurimine alles pärast Kuuuurija saadet, mida politsei nüüd üldisemalt meediaks nimetab. Rõhutan, et tegelik olukord oli neile teada viis päeva enne saate eetrit."

Täiendatud kl. 15.26: lisatud Katrin Lusti kommentaar

Samal teemal

Kommentaarid  (120)

Juhan 16. aprill 2018 02:43
Kui politsei ei saa hakkama tuleb tulevikus vabatahtlikud patrullima panna. Mina tean kindlalt,et Vabaduse väljakul on politsei kaamerad ja häirekeskuses on ööpäevaringselt inimene tööl, kes jälgib Tallinnas olevaid kaameraid.Peale kõigi muu on politsei ka valetanud rahvale,et nemad said alles 5 päeva hiljem teada.
Leeni 16. aprill 2018 02:24
Milliste vanematega? Kõige noorem oli 27 aastane ja kõige vanem oli 55 aastane.Sinna keskele mahuvad veel 32 a ja 33 aastased naised.Nii ei saa öelda,et seda tegid noorukid.Nägin ka videot ja kõnnaku järgi küll rasket joovet ei tuvasta.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS