Monika HaukanõmmFoto: Robin Roots
Toimetas Marvel Riik 12. aprill 2018 12:40
Vabaerakondlasest riigikogu liige Monika Haukanõmm on asunud ründama tulevase Reformierakonna juhi Kaja Kallase mõtet, et haigekassa asemel võiks rahval olla tervisekindlustus. „Öelgu siis otse, et tervis ja ravivõimalused peavad olema kättesaadavad ainult rikkamale osale ehk 20% elanikkonnast,“ kirjutab Haukanõmm sotsiaalmeedias.

„Solidaarne ravikindlustus ja tervishoid PEAB jääma ja on ülimalt ohtlik rääkida erakindlustuse põhisest süsteemist, mida pakkus välja kohe ametisse pandav uus Reformierakonna juht pr. Kallas,“ märgib Haukanõmm, kelle sõnul ongi solidaarne tervisehoid ja ühtluskool kaks head asja Eestis. „Kui meie inimestel on raskusi isegi omaosaluse tasumisega, sattudes selle tulemusel vaesusriski, siis on lausa vastutustundetu rääkida eratervishoiust. Olemasolevat süsteemi ei tohi elevandi kombel kristallipoes käitudes lõhkuda.“

Sotsiaalkomisjoni aseesimees Haukanõmm nendib, et olemasolevat süsteemi tuleb parandada, rõhudes tagajärgede asemel rohkem ennetusele. „Tervis algab suuresti inimesest endast, aga haigestudes ja abivajaduse tekkides peab tulema appi solidaarsusele tuginev tervishoiusüsteem,“ ütleb riigikogulane.

Eesti Ekspress kirjutas 28. märtsil Kaja Kallase ideest, et Eesti võiks kaaluda oma rahvale kõiki riske katva tervisekindlustuse tellimist erasektorist, mis vähendaks rahakulu ühe inimese kohta. Idee järgi saaks inimene ise valida, kuhu tal on vaja minna, mitte ei sõltuks haigekassast. Kallase nägemuses tekiks tervisehoiusüsteemis konkurents ning seeläbi väheneksid ravijärjekorrad ja hinnad, aga tõuseks ka kvaliteet.

Kommentaarid  (17)

esta 13. aprill 2018 17:39
Kaja Kallas on harjund, sellega ta on oma isa tütar ja talle on kõik lubatud,aga ta ei tea ja ei tahagi teada vaesemast rahvast midagi ,ta ei tea seda et ma käin tartu turul ja ostan kõige odavamat kaupa seanahka ja ajan läbi hakklihamasina ja teen sellest kastet ja ütlen, et see on hakklihakaste, teine päev teen seda makaronidega ja lapsed sõõvad ja tänavad mind.Kaja Kallas võta see enda menüüsse ja siis räägime edasi.
esta 13. aprill 2018 17:19
Kaja on harjunud oma vanemate nahal liugu laskma.tema ,tema ei ole seda sõõnud mida minu lapsed on pidanud sõõma ja sente lugema,oli aeg kui käisin turul ostmas seakamarat ajasin läbi hakklihamasina ja tegin sellest kastet ja ütlesin lastele ,et see on hakklihakaste lapsed sõid ja kiitsid, teine kord tegin makaronidega ja jälle lapsed sõid ja kiitsid ja tänasid ,et täna oli nii on hea sõõk.Aitähh kallis emme. Kaja soovitan sulle see endale ja su tulevatele lastele ka menüüsse võtta. Hea ja väga odav.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS