Eesti uudised

Monika Haukanõmm: Kaja Kallase erakindlustus soosib rikkaid! (17)

Toimetas Marvel Riik, 12. aprill 2018 12:40
Monika HaukanõmmFoto: Robin Roots
Vabaerakondlasest riigikogu liige Monika Haukanõmm on asunud ründama tulevase Reformierakonna juhi Kaja Kallase mõtet, et haigekassa asemel võiks rahval olla tervisekindlustus. „Öelgu siis otse, et tervis ja ravivõimalused peavad olema kättesaadavad ainult rikkamale osale ehk 20% elanikkonnast,“ kirjutab Haukanõmm sotsiaalmeedias.

„Solidaarne ravikindlustus ja tervishoid PEAB jääma ja on ülimalt ohtlik rääkida erakindlustuse põhisest süsteemist, mida pakkus välja kohe ametisse pandav uus Reformierakonna juht pr. Kallas,“ märgib Haukanõmm, kelle sõnul ongi solidaarne tervisehoid ja ühtluskool kaks head asja Eestis. „Kui meie inimestel on raskusi isegi omaosaluse tasumisega, sattudes selle tulemusel vaesusriski, siis on lausa vastutustundetu rääkida eratervishoiust. Olemasolevat süsteemi ei tohi elevandi kombel kristallipoes käitudes lõhkuda.“

Sotsiaalkomisjoni aseesimees Haukanõmm nendib, et olemasolevat süsteemi tuleb parandada, rõhudes tagajärgede asemel rohkem ennetusele. „Tervis algab suuresti inimesest endast, aga haigestudes ja abivajaduse tekkides peab tulema appi solidaarsusele tuginev tervishoiusüsteem,“ ütleb riigikogulane.

Eesti Ekspress kirjutas 28. märtsil Kaja Kallase ideest, et Eesti võiks kaaluda oma rahvale kõiki riske katva tervisekindlustuse tellimist erasektorist, mis vähendaks rahakulu ühe inimese kohta. Idee järgi saaks inimene ise valida, kuhu tal on vaja minna, mitte ei sõltuks haigekassast. Kallase nägemuses tekiks tervisehoiusüsteemis konkurents ning seeläbi väheneksid ravijärjekorrad ja hinnad, aga tõuseks ka kvaliteet.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee