Eesti uudised

Monika Haukanõmm: Kaja Kallase erakindlustus soosib rikkaid! (17)

LISA KOMMENTAAR

esta 13. aprill 2018 17:39
Kaja Kallas on harjund, sellega ta on oma isa tütar ja talle on kõik lubatud,aga ta ei tea ja ei tahagi teada vaesemast rahvast midagi ,ta ei tea seda et ma käin tartu turul ja ostan kõige odavamat kaupa seanahka ja ajan läbi hakklihamasina ja teen sellest kastet ja ütlen, et see on hakklihakaste, teine päev teen seda makaronidega ja lapsed sõõvad ja tänavad mind.Kaja Kallas võta see enda menüüsse ja siis räägime edasi.
esta 13. aprill 2018 17:19
Kaja on harjunud oma vanemate nahal liugu laskma.tema ,tema ei ole seda sõõnud mida minu lapsed on pidanud sõõma ja sente lugema,oli aeg kui käisin turul ostmas seakamarat ajasin läbi hakklihamasina ja tegin sellest kastet ja ütlesin lastele ,et see on hakklihakaste lapsed sõid ja kiitsid, teine kord tegin makaronidega ja jälle lapsed sõid ja kiitsid ja tänasid ,et täna oli nii on hea sõõk.Aitähh kallis emme. Kaja soovitan sulle see endale ja su tulevatele lastele ka menüüsse võtta. Hea ja väga odav.
Scaramanga 13. aprill 2018 14:51
Miks see tervisekindlustus selline püha lehm ja inimõigus on ? Miks mitte auto ? Auto on inimõigus, kõigil peab olema, riik ostab maksumaksja raha eest.
Hind vist on suht sama mis sotsmaksuga per nägu saab :)
Ja mitte õigus autot omada, vaid kohustus ! Peab olema, riik võtab tööandjalt selleks raha ja ostab ise teile auto.
Isegi kui te arvate et teil pole vaja kuskile väga sõita ja arvaksite et selle summa eest saaksite ühe lisa lapse üles kasvatada või korterilaenu maksta. Aga ei, ei tohi, Riik teab paremini, ja ostab selle raha eest kellelegi kolmandale "auto".
Scaramanga 13. aprill 2018 14:41
Sotsialisti esimene reakstioon oli raev rikaste vastu :)
alles siis ütles: "Kui meie inimestel on raskusi isegi omaosaluse tasumisega, sattudes selle tulemusel vaesusriski".
Nojha, see näitabki et süsteem on liiga kallis. Aga mitte ainult kallis, vaid kohustuslik. 25-aastane terve inimene PEAB seda ostma, selle asemel et võtta kaalutletud risk ja see raha hoopis lastele kulutada. Millist kaupa või teenust peale tervishoiu suudab riik "efektiivselt" pakkuda ? Nõuka ajal tegeles riik ka jaekaubanduse , mööbli tootmise ,rõivaste tootmise, restoranidega, telefonide ja paljude muude aladega. Miks te arvate et tervishoid on mingi püha ala millega riik suudab edukalt tegeleda ? Jaekaubadusest ju te ei tahaks riigi kätte anda :)
Praamide tellimine tuli riigil hästi välja ? Maksumaksja raha tuulde ei lennanud ? Mnjah.
Kui palju maksab pimesoole operatsioon ? Keegi teab ?
ok, kumma valiksite, kaks äärmusliku varianti:
1. Üks lapst juurde (või lapselaps), ilma riikliku ravikindlustuseta/pensionita ja samas ilma sotsmaksuta palk.
2. 70-aastaselt "tasuta" puusaliigesed ja jumal teab mis trall. Kui on mingi väga loterii-haigus (0.05% tõenäosusega) siis surete ära.
Mnjah. Tavalisel Maxima müüjal ja keskmisepaljgasaajalmehel oleks mõistlikum valik mitte maksta 33% sotsmaksu ja see raha panna elamise alla või lapsesaamiseks. Aga ei, riik ei luba teha sellist otsust.
Sisuliselt elame pensionäride riigis.
13. aprill 2018 12:42
eratervisekindlustus soosib neid kes enda tervise eest hoolt kannavad. kõigi nende jaoks, kes ei joo, suitseta ega tarbi mingeid kahtlasi aineid, on eratervisekindlustus juba praegu suure tõenäosusega odavam kui see nn. eesti haigekassa teenus. jah, isegi eestis on juba vähemalt kümme aastat võimalik osta niisugust erakindlustust.
vabandage õige mu piiritut arrogantsust, aga ma põhimõtteliselt ei taha tervisekindlustuse mõistes olla rahaliselt solidaarne igasuguste alkaššide ja muude sõltlastega.
13. aprill 2018 10:25
kallast võivad ainult rikkurid valida. enamus valijatest on siiski vaesed.
eks "koolituste" 12. aprill 2018 20:51
mõju lombi taga hakka millalgi avalduma, liberalismi eesmärk pole jaotamine, küll aga kogumine, kuhugi silma alt ära. Karikakramäng - jätkub, ei jätku... reserve, ettenägelikkust, vastutustunnet järjekordse reformi või valimiste järel.
Loogiline 12. aprill 2018 19:33
Reformarid ongi ju rikaste partei.

est 12. aprill 2018 17:51
Haukanõmm ei oska lugeda, palun loe uuesti Kallase öeldu üle ja ürita keskenduda. Proovin aidata - Eesti Riik tellib kodanikele tervishoiuteenuse erafirmast. Kui oled haige, saad ikka arsti juurde, ei pea rohkem maksma hakkama. Rahastamise allikaks on tööandjate poolt tasutav sotsiaalmaks, kusjuures mingi osa sots.maksust maksab tööandja töötajale nn. terviserahaks, mida saab sihipäraselt kasutada (spordi tegemine, ravimite ostmine jms.). Miks seda teha? Kaks põhjust - 1. erasektor on kordi efektiivsem (teeb sama raha eest rohkem ja paremini) 2. inimene osaleb otse rahaliselt oma tervise eest hoolitsemisel (läbi terviserahade) mis paneb tervislikumalt elama või siis vähemalt rohkem oma tervisele mõtlema
lat 12. aprill 2018 21:29
Pole mõtet siin lollikestele midagi selgitada, need lasevad oma laulu.
12. aprill 2018 16:38
ja ikka ei saa aru miks see Haigekassa juht saab palka 8500-euri kuus ,mis ta mulle annab ja minu raha paneb palgana tasku ,ei taha
Vana sots 12. aprill 2018 14:07
Sotsialistlku ilmavaate tunneb ära võimetusest asjadest aru saada. Kallas pakkus ikkagi kõiki riske katva tervisekindlustuse tellimist erasektorist, see ei pea sõltuma inimese sissetulekust. On ju igale lollikesele selge, et iga ettevõtmine, milles osaleb riik, on oluliselt ebaefektiivsem, kui eraettevõtlus. Sest sidruneid ei pea vasakule ja paremale jagama
Era 12. aprill 2018 13:43
Tundub, et uus reformierakonna juht ei hooma üldse tervishoiusüsteemi probleeme ega inimeste arstiabi vajadusi. Eratervishoid ei ole kusagil maailmas tervishoiuteenuseid odavamaks ega kättesaadavamaks teinud (välja arvatud vaid rikastele). Seega rääkida sellist jama on ikka äärmiselt asjatundmatu ja võib teenida vaid väkese huvigrupi eesmärke.
12. aprill 2018 13:40
ega rikas vaesest hooli! vana tõde.
tobe 12. aprill 2018 13:09
Kuidas saavad erasektoris arstiabi hinnad langeda, mille arvelt? Reeglina tahab erasektor vähemalt 25% omanikele kasumit ja lisab sellele summale kõik ülejäänud kulud.
eks 13. aprill 2018 13:11
eraomanik loeb paremini raha, aga ahnus on jälle edasiviiv jõud, seega ...
tobedale 13. aprill 2018 15:41
Kuidas riigitervishoid oma kulud katab? Nende sissetulekut ei nimetata aimult kasumiks.