Eesti uudised

KRISTA ARU: sisserände piirarvu ei tohi kergitada! (3)

Toimetas Anett Rannamets, 12. aprill 2018 11:01
Krista AruFoto: Teet Malsroos
Vabaerakonna fraktsiooni aseesimees Krista Aru ütles välismaalaste seaduse muutmise seaduse eelnõud kommenteerides, et sisserände piirarvu ei tohi kergitada.

„Tippspetsialistide puhul peab juba eelnevalt olema teada kindel valdkond või konkreetne ettevõte, kus need inimesed Eestisse jõudes tööle hakkavad. Samuti peab Eesti riigil olema väga täpselt teada nende isikute personaalne taust. Meie, põlisrahva heaolu ja turvalisus ei tohi vähimalgi moel Eestisse tulevate võõramaalaste tõttu kannatada,“ rõhutas Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni aseesimees Krista Aru.

Samal teemal

Valitsus arutab eelnõud tänasel istungil ning selle eesmärk on sisserände piirarvu regulatsiooni muutmine lähtuvalt põhimõttest, et muudatused soodustaksid nende välismaalaste Eestisse elama asumist, kes loovad meie majandusele lisaväärtust ja kellel on eeldused ühiskonda lõimuda.

Sisserände piirarvu arvestusest jäetakse välja tippspetsialistid. Eestisse pikemaks ajaks elama asuda soovivatele välismaalastele kehtestatakse nõue osata vähemalt A2-tasemel eesti keelt, kui soovitakse pikendada töötamiseks antud tähtajalist elamisluba või taotletakse uut.

Majanduse tsüklilisest arengust tingitud tööjõupuuduse leevendamiseks pikendatakse eelnõuga lühiajalise töötamise pikimat aega.

Muudatuste väljatöötamise eesmärk on vältida olukorda, kus piirarvu praegune regulatsioon muutub takistuseks väljastpoolt Euroopa Liitu tööjõu sissetoomisel olukorras, kus kohalik tööjõud ei kata kasvava majanduse tööjõuturu vajadusi, sest sisserände piirarv täitus nii 2016. aasta detsembris kui ka 2017. aasta juulis.

Samal teemal

12.04.2018
Valitsus kiitis heaks välismaalaste seaduse muudatuse
23.03.2018
MINISTEERIUM: aasta sisserände piirarv saab juba kohe täis
08.03.2018
Kaubandus-tööstuskoda: usaldusväärse tööandja juurde võetav välismaalane tuleb vabastada sisserände piirarvu alt
16.01.2018
Eesti rahvaarv kasvas pea 1,32 miljonini