Julia SkripalFoto: Reuters/Scanpix
Toimetas Piret Kütt 12. aprill 2018 09:15
Salisbury mürgitamisohver Julia Skripal (33) ütles kolmapäeval politsei poolt vahendatud teadaandes, et keeldub hetkel Inglismaal asuva Vene saatkonna pakutavast abist. Viimane on aga avaldanud kahtlust, et avaldus üldse Juliale kuulub.

Julia, kes pääses haiglast esmaspäeval, ütles teadaandes, et ta on veel liialt nõrk andmaks meediale pikemat intervjuud, vahendab BBC. Ta kinnitas, et mitte keegi ei kõnele tema, ega ka ta isa eest. 

Naise väitel on ta turvatud kohas, kus tema eest hoolitsevad väljaõppinud ametnikud. „Mul on võimalus suhelda oma sõprade ja perega,“ rääkis ta. Julia sõnul on talle edastatud ka Vene saatkonna kontaktid, kes teda lahkesti aidata soovivad. „Hetkel ei soovi ma nende teenuseid kasutada, kuid kui ma peaks meelt muutma, tean, kuidas nendega ühendust saada.“ 

Vene saatkond sõnas, et  antud tunnistus aina tugevdab kahtlusi, et tegemist on Vene kodaniku vägivaldse isoleerimisega ning kutsus Inglismaa ametnikke üles viivitamatult andma selgeid tõendeid selle kohta, et Julia Skripalil ei hoita kinni sunniviisiliselt. 

Venemaa endine topeltagent Sergei Skripal ja tema tütar Julia mürgitati närvimürgiga 4. märtsil Inglismaal Salisburys.