Krimi

AMETLIK: Munalaiu sadama juures läbi jää vajunud bussi juht oli joobes (2)

Toimetas Triinu Laan, 11. aprill 2018, 15:26
Foto: Politsei-ja piirivalveamet
Politsei lõpetas prokuratuuri loal kriminaalasja, mille raames uuriti 6. veebruaril Munalaiu sadama lähedal läbi merejää vajunud väikebussi juhtumit. Õnnetusest pääses 2 ja hukkus 4 sõidukis olnud inimest, viimaste seas väikebussi juhtinud noor mees.

„Juhtunu on äärmuslik näide sellest, kui ettearvamatu ja ohtlik on joobes inimene autoroolis. See oli õnnetus, mis poleks tohtinud juhtuda,“ ütles prokurör Merry Tiitus.

Traagilise õnnetuse põhjustas kriminaalses joobes autojuht, kes otsustas sõita merejääle ajal ja kohas, kus seda teha ei oleks tohtinud. Kriminaalasi lõpetatakse, kuna teo toimepanija hukkus õnnetuses.

Lääne prefekt Kaido Kõplas ütles, et kahjuks on juhtunu väga traagiline näide sellest, millised võivad olla tagajärjed, kui autorooli istub joobes inimene. „Joobes inimese teod on ettearvamatud ja selline inimene liikluses on ohtlik nii iseendale kui ka teistele,“ lisas Kõplas.

Sündmuste käik 6. veebruaril:

6-liikmeline seltskond veetis 6. veebruaril Pärnumaal asuvas eramus ühiselt alkoholi tarvitades aega. Kõik seltskonnas jõid ning olid teadlikud, et ka teised on alkoholi tarvitanud. Ühel hetkel otsustati minna Kihnu, rooli istus 28-aastane mees.

Sõiduvahendiks oli väikebuss või kaubik Opel Vivaro, millel salongis 3 istekohta. Lisaks juhile istusid salongis 47-aastane ja  54-aastane mees. Auto kaubaruum oli salongist klaasiga eraldatud ning kaubiku osas reisis veel 3 inimest: 41-aastane mees, 51-aastane naine ja 60-aastane mees. 

Kaubaruumi osas istmeid ei olnud.

Väikebussiga sõideti kella 12 ajal sadamasse ja seal seisnud Kihnu praamile. Kuid praam pidi väljuma alles mitme tunni pärast ning laeva töötaja palus sõidukil lahkuda.

Seepeale tagurdas juht praamilt maha ning sõitis otse sadamas merejääle. Ametlikku jääteed selles kohas ei olnud.  Sündmuskoha vaatlusel on politseinik kirjeldanud merejääl veega kaetud laike.

Umbes 500 m kaugusel kaldast vajus väikebussi esiots läbi jää, kogu buss uppus mõne minuti jooksul.

Salongis olnud mehed sõidukist välja ei pääsenud.

Jääle sõitmist nägi pealt sadama töötaja, kes helistas hädaabi telefonil ning kutsus appi hõljuki, mille abil õnnestus päästa kaubaruumist välja pääsenud 41-aastase mehe ja 51-aastase naise elu. Pääsenud olid hõljuki saabudes auto katusel, umbes rinnust saadik vees.

Kolmandana autost välja tulnud meest ei leitud.

Kolme salongis hukkunud mehe surnukehad toodi samal õhtul pinnale politseioperatsiooni käigus, nende kätte saamiseks salongist tuli tuukritel uppunud bussi aknad purustada. Neljandat hukkunut tuukritel kahe esimese päeva jooksul bussist ning selle lähiümbrusest leida ei õnnestunud ja otsingud lõpetati. Tema surnukeha leidsid ja tõid pinnale vabatahtlikud 15. veebruaril.

Kohtuarstlik ekspertiis tuvastas bussi juhil alkoholijoobe, mis oluliselt ületab kriminaalse joobe piiri. Alkoholi olid tarvitanud kõik bussis olnud inimesed.

Samal teemal

16. veebruar 2018, 22:50
Kolm pikka päeva jää peal: vabatahtlikud otsijad tõid välja Munalaiu bussiõnnetuse ohvri
15. veebruar 2018, 19:03
Vabatahtlikud leidsid Munalaiu tragöödia neljanda hukkunu
12. veebruar 2018, 17:15
ÕL VIDEO | Surm silme ees: vesi tuhiseb autosse, kas pääsen õigeaegselt?
7. veebruar 2018, 22:40
Tõstamaa ja Kihnu elanikud on leinas: „See oli meeletu-meeletu katastroof!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee