Eesti uudised

VIDEO | Eesti õpilasfirma võitis rahvusvahelise festivali 

Toimetas Silja Ratt, 11. aprill 2018 13:17
Õpilasfirma LabüüFoto: Erakogu
Tasakaalulaudasid tootev Võrust pärit õpilasfirma Labüü pälvis Riias toimunud õpilasfirmade festivalil parima õpilasfirma tiitli. Eripreemiad tõid koju ka Eesti õpilasfirmad Edible, Choco Le Te ning rahvusvaheline õpilasfirma Tucked.

Kümnendat korda Riias toimuvast rahvusvahelisest õpilasfirmade festivalist “International Student Company Festival 2018” võttis osa kokku 102 õpilasfirmat 13 eri riigist, kokku üle 500 õpilase ja õpetaja. Esindatud olid Norra, Rootsi, Soome, Eesti, Läti, Austria, Itaalia, Holland, Venemaa, Iisrael, Belgia, Türgi ning Taani. JA (Junior Achievement) Eesti juhendamisel võttis Eestist osa kokku 25 õpilasfirmat, millest mõned olid rahvusvahelised ühisõpilasfirmad.

Samal teemal

Kogu festivali peavõidu ehk parima rahvusvahelise õpilasfirma tiitli pälvis Võru Gümnaasiumi kasvandike õpilasfirma Labüü, mis toodab puidust tasakaalulaudu. Lisaks nomineeriti Labüü innovaatilisema toote tiitlile.  

„Labüü suutis žüriid võluda oma innovaatilise ja kvaliteetse tootega, aga kõige olulisemaks sai ilmselt õpilaste suurepärane meeskonnatöö. Igal sammul oli näha nende suurt tahet ja sära silmas,“ selgitas JA Eesti ürituste juht Maria Abel. „Ka teised meie Eesti õpilasfirmad paistsid seekord festivalil kuidagi eriliselt hästi silma.“ 

Festivalil ajal toimus ka liftikõne võistlus, milles Hugo Treffneri Gümnaasiumi söödavaid toidutarvikuid valmistav õpilasfirma Edible pälvis Jyski eripreemia. Lisaks sai Edible Junior Achievement Läti vilistlasorganisatsiooni preemia suurima potentsiaali eest. Võru Gümnaasiumi Choco Le Te, mis toodab šokolaadi valmistamise komplekte, nomineeriti parima müügitöö auhinnale ning samuti ka Kesk-Läänemere ühisõpilasfirma Tucked, milles osalevad ka Eesti õpilased. Tucked toodab särgitrakse. 

Esmaspäeval alanud festival jätkub täna Kesk-Läänemere ühisõpilasfirmade projekti konverentsiga. 

Veebruaris toimunud õpilasfirmade laadal proovis Labüü toodet ka Õhtulehe ajakirjanik.

Samal teemal

11.01.2018
VIDEO JA GALERII | ÕPILASFRIMADE LAAT: kuidas mekib söest valmistatud jäätis ja millise toote müümise terviseamet ära keelas?
10.01.2018
ÕL VIDEO | Suurimal õpilasfirmade laadal osales 260 noorte ettevõtet
27.11.2017
Riik süvendab koolides ettevõtlusõpet