Tõin eile keldri kraamimise käigus sealt välja ühe jooksu rehve. 15-tollised, kenasti kilekottide sees, korralikud naelad all ja muster vaid ühe talve sõitnud.  Lasin lapsel need maja ees magamistoa akna alla paigutada ja seal need öösel ka olid. 

Ei õhtul ega öösel ei kuulnud ühtki kahtlast häält. Aga täna ennelõunal avastasin, et rehvid on kadunud. Ei ole ka naabrid neid koleda vaatepildi likvideerimiseks kuhugi eest ära tõstnud. Kadunud, mis kadunud, suure tõenäosusega varastatud.

Rehvidega oli selline lugu, et need olid sugulase omad ja ta jättis need kunagi maale. Et ta neist enam ei hoolinud, tõin rehvid tema loal kunagi maalt ära ja mõtlesin, et lükkan paari õlle eest turgu.

Üks kodanik käis rehve vaatamas kah, aga koos avastasime ühe asja, mille peale ma ei olnud tulnud. Nimelt olid rehvid toodetud kunagi eelmise sajandi lõpu poole ja kumm oli ammu kivikõva. Täiesti sõidetamatud rehvid. 

Ununesid mul need siis keldrisse ja eile tõin need välja selle mõttega, et saan keldrisse ruumi juurde - ja rehvid viin täna jäätmejaama. Abivalmis varas säästis mind tülikast linna teise otsa sõitmisest. 

Kui teile pakutakse müügiks 15-tolliseid naeltega Goodyear'e (vist olid), siis vaadake kindlasti tootmisaastat, sest nende minu sugulase üle-eelmise auto talvekatega sõita kindlasti ei kõlba.  

Ja vargus iseenesest on muidugi kole ja nõme. 

Margus 

Tartu Tammelinnast

Jaga artiklit

35 kommentaari

O
OB  /   20:11, 24. apr 2018
Mul viimast talve all olnud 14 aastat vanad mastercraftid on ka pehmemad, kui praegused vileuued kingkongid, mida massiliselt on alla keeratud, Karkassis pole ühtegi pragu ega muud anomaaliat.
M
Muidumees  /   20:39, 23. apr 2018
Kui need kummid on olnud keldris, kuuris või mujal päevavalguse käest ära ning jahedas, siis pole neil häda midagi.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis