Eesti uudised

Kantsler Priske palvetab, et Jesse ei läheks ministriks (51)

Marvel Riik, 11. aprill 2018 10:55
Marika Priske ja Maris Jesse.Foto: Karmen Ekbaum / Laura Oks
Õhtulehele andmetel saadetakse järgmise nädala esmaspäeval sotsiaalministeeriumis pidulikult uuele tööpõllule ministeeriumi kolm kõrget juhti. Lisaks asekantsler Janar Holmile ja Astangu kutserehabilitatsiooni keskuse juhile Kert Valdarule on ministeeriumiga hüvasti jätmas ka terviseala asekantsler Maris Jesse, kes hakkab valitsuses kandma töö- ja terviseministri portfelli.

Sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske ei lükka ümber väidet, et esmaspäeval kohtutakse ministeeriumis juhtidega, kes on tegemas lõpparvet tööga ministeeriumis ja selle haldusalas. Teadet, et lahkujate hulka kuulub ka Maris Jesse, nimetab Priske spekulatsiooniks. „Jesse lahkumisest ei tea mina midagi,“ ütles kantsler. „Kuidas mina saaksin teile seda kardinat avada? Esiteks ma ei tea ja teiseks, isegi kui teaks, ikka ei saaks.“

Samal teemal

Priske ei varja, et Valdaru lahkumine Reformierakonna peasekretäriks ja Holmi lahkumine riigikontrolöriks teeb teda kurvaks, kuna need inimesed olid ametisse sisse elanud ning rikastasid kolleegide ja meeskonnamängijatena ministeeriumi. „Hästi kahju, hästi kahju,“ märkis ta, nentides ühtlasi, et palvetab, et lahkujate nimekirja ei satuks järgmine tippjuht Maris Jesse.

Vaadates olukord positiivselt, näeb Priske selles komplimenti ministeeriumile. „See ei ole tavapärane, et häid inimesi leitakse järjest sotsiaalministeeriumist,“ märkis kantsler. „Minnakse ju tippkohtadele ja see on hinnang meie meeskonnale.“

Meedias on viimased paar kuud spekuleeritud küsimuse üle, kas Maris Jessest saab järgmine tervise- ja tööminister. Jesse ütles kaks päeva tagasi ERRi uudisteportaalile, et ministriametist on temaga rääkinud ainult ajakirjanikud. Küsimusele, kas tal on valmis ministriks hakkama, vastas Jesse, et ei soovi selle üle spekuleerida.

Täna kogunevad sotsiaaldemokraadid, et arutada ministrikandidaati ja eelseisvaid riigieelarve kõnelusi.

Samal teemal

25.03.2018
VÕIMALIK MINISTER? Heljo Pikhof: ministrikandidaadi leidmine on erakonna esimehe ülesanne
16.03.2018
Maris Jesse on väidetavalt ministriametist loobunud
11.03.2018
GRAAFIK | Amatsoonide heitlus: kes koguks rohkem hääli?
21.02.2018
"Kõigi keeldude ema": Maris Jesse alko- ja tubakarefomid on tulnud selleks, et jääda