Eesti uudised

Uus Galojan? Kuidas Viimsi rahvas poole miljoni võrra vaesemaks jäi (75)

Arno Põder, 11. aprill 2018 10:35
Politseinikud leidsid Jõelähtmel asuvast eramust ja kõrvalhoonest kümneid jahitrofeesid.Foto: Keskkriminaalpolitsei / kohtutoimik

“Astu sisse. Kas sa oled veel kõhnemaks jäänud?” uurib Irina naiselt, kes seisab tema kaupluse lävel. “Oh, närvitsemine…” vastab Marge, kes on Tallinnas Roosikrantsi tänaval asuvas moeäris sage külaline.

“No jah, tuleb närvitseda. Mina närvitsesin samuti...” tunnistab Irina ja jutustab politseinike külaskäigust oma raamatupidaja juurde. Poe perenaine kurdab, et ära võetud dokumendid näitavad arvete võltsimist, sest hinnad ei lange müüdud kaubaga kokku.

Samuti on Irina kuulnud, kuidas politseinikud külastasid teist luksuskaupu müüvat butiiki, kus Marge vahel ostlemas käis. “Minu juurest astus täna läbi klient, kes tahtis minna Sonia Rykielisse, aga neil istus seal politsei. Hommikust oli see kauplus suletud, ei lastud kedagi sisse...” meenutab Irina murelikult.

Marge räägib Irinale, et kogu asja taga on uus ülemus, kes üritab süüdlasi leida. Ta imestab, et politsei pole seni tema ja abikaasa Rauliga ühendust võtnud. Naised kiruvad veel põhjalikult ametivõime ja muid vereimejaid. Pärast üksteise murede ärakuulamist jätavad nad hüvasti. “Davai, Marguš!” hüüab Irina sõbrannale järele. Marge astub poe uksest välja ja kaob sombusesse suveõhtusse.

Marge ilmselt ei aima, kui lähedalt politsei tema tegemisi jälgib. Samas on tunda, kuidas ring tema ümber vaikselt koomale tõmbub. Kalendris on kuupäev 13. juuni 2013. Politseinike külaskäiguni Marge kodutallu Jõelähtmel on jäänud vaid loetud päevad.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.05.2017
Kohus mõistis luksuslikku elustiili armastanud firmajuhi omastamise pärast vangi
21.05.2016
Viimsi Vee kulul luksust nautinud perekonna tankist läks prokuröriga kokkuleppele
20.03.2016
Uus "Galojani" juhtum? Mõnus elu Viimsi valla veefirmas
17.08.2003
Algas presidendi majaehitajate kohtuprotsess

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee