Eesti uudised

ÕNNELIK PÄÄSEMINE: õbluke naine tiris uppuva lapse koos vanaemaga jääaugust välja

Arvo Uustalu, 10. aprill 2018 21:58

53 KOMMENTAARI

õ
13. aprill 2018 09:01
õnneks et nii läks ja tubli päästja oli jumala poolt saadetud
k
ka ise vanaema/ 11. aprill 2018 11:34
Kas vanaema pidanuks last toas arvuti ees hoidma? Läks jalutama ja juhtus õnnetus, hea, et hästi lõppes.
Mis tundega peavad seda lugema Saaremaal kodutiiki uppunud lapse vanemad. Mõelgem ka nendele. Nüüd sellest pääsemisest tehakse nii suur meediasündmus... aga kuskil on lein
k
Kodutiik/ 11. aprill 2018 12:05
Need kodutiiki uppumised on puhtalt vanemate enda lollus ja süü! Kui on väiksed lapsed, siis talveks tuleb tiik kinni katta
k
kohalik saarlane/ 11. aprill 2018 13:06
kahjuks see ei olnud tiik mida kinni katta ,vaid vana kruusa auk. muidugi OLEKS saanud teha midagi.aed,lapsel silma peal hoida jne. aga enam pole kahjuks midagi teha.
a
AASTARINGNE kATE/ 11. aprill 2018 14:05
l
Lolluse tagajärg/ 11. aprill 2018 14:16
Suhtumisega enam pole midagi teha sellised asjad juhtuvadki. Aga seda pea ei jaga, et ennetada. Ega see kruusaauk või muud kodutiigid kuskil esimest päeva polnud, et mõelda, kas ja kuidas see turvaline oleks, kus lapsed lähedal. Pärast takkajärgi kisa.
m
Mall/ 11. aprill 2018 18:52
Eestis voiks koik 1000 jarve ja joge kinni katta- merest raakimata. Samas olen 100% kindel, et koik need veekogude kinnikatjad on autot juthides tegevuses koige muu kui juhtimisega ja see on OK! See oht et kellegile otsa porutate on kordi suurem, et laps jarsku kaest vette jookseb.
s
... kuidas oli Ukuaru filmis / 12. aprill 2018 09:33
selle mammi ütlemine ,et kui enam ei jõua eks siis ...
a
Ando/ 11. aprill 2018 19:00
Ära raputa värskele haavale soola...
j
jah, nii see kahjuks on/ 11. aprill 2018 11:29
igasuguste artiklite eest, kus vähegi mingi oht või õnnetus, küsitakse raha, sest inimestele ju meeldib närvikõdi, moodsa nimega äkšön. Mingi kammermuusikakontserdi teate puhul ju klikke ei tule.
t
to jah/ 11. aprill 2018 12:27
kui on pagulastest juttu siis artiklit alati tasuta
v
vivsiseja/ 11. aprill 2018 10:55
kui lapse jääaugust päästmine nii populaarne teema on, siis hakkavad varsti ajakirjanikud ise lapsi jääauku viskama ja neile järele hüppama, teine sesiab juures ja teeb pilti.
Vanaemast on kahju. Ta ju läks lapsekesega jalutama, ilus ilm, värske õhk, ta tahtis ju lapselapsele vaid head. Aga laps otsustas purdelt alla hüpata, Seega süüdi on purre ja laps. Purre tuleb maha lammutada. Lapsed kõõluvad seal kindlasti ka suvel.
k
Karin/ 11. aprill 2018 10:51
Hea, et vanaema ei löönud põnnama, vaid hüppas lapselapsele järele ja aitas teda vee peal hoida, kuni abi tuli.
Kindlasti suur-suur tunnustus ja tänu naisele, kes nendele appi tõttas. Tubli naine, et ei jäänud ükskõikseks, vaid läks appi ja päästis nii kaks elu.
Õnneks läks seekord kõik hästi. Olge ettevaatlikud ja kindlasti hoidke lastel silma peal!
v
...aga sealsamas kõrval oli ju päästerõngas ,/ 11. aprill 2018 12:19
vanaemale oleks see silma jääma kui üldse sinna jalutama mindi ...
n
nojah,/ 11. aprill 2018 12:42
...oleks lapselapsele visanud päästerõnga ja siis ise kõrvalt vaadanud, kuidas lapselaps vees on ja upub? Esimese instinktina püüad ju ikka appi minna mõtlemata, et äkki jääd isegi hätta. Ja ega vanaema ei teadnud, et sealt väljasaamine võib nii raske olla. Ka päästeõppustel öeldakse tihtipeale, et poleks uskunud, et näiteks enda vinnamine paati võib nii paganama raske olla.
Õnneks lahenes kõik hästi! Loodetavasti on lapselaps edaspidi ettevaatlik ja enam hätta ei satu!
l
lugeja/ 11. aprill 2018 14:40
No 4 aastaselt või veidi vanemalt on asjatu ettevaatlikkust oodata. Lapsel on ikka lapsearu ja ta ei mõista ohtusid. Vanaema aga ilmselt teab edaspidi, et ohtlikus kohas vaja lapse käest alati kinni hoida.
l
Lapsel lapse aru , / 12. aprill 2018 09:09
aga sellel vanaemal, kelle aru temal küll oli ,
et minna lapsega veekogu äärde ,kus praegu libe ja porine ja jääd ju pole nagu õieti ollagi , vee segune jääsupp !?? Lapsed ju muidugi ettearvamatud , alles oli juhus Saaremaal , see oleks küll pidanuks eriti ettevaatlikkusele manitsema !!??
p
Prrrrrrr/ 12. aprill 2018 12:44
Mina arvan, et kui vanaema läheb lapsega veekogu äärde jalutama, siis ta ei vaata, et kas ikka päästerõngas on häda korral olemas. Ma ei usu, et me isegi seda nii mööda minnes märkaks ja isegi kui märkaks, siis ei tuleks paljud ja vb enamus meist selle peale, et seda tooma minna. Kui ei tea kui sügav seal on ja laps vajub läbi jää, plju tal vaja on et vee alla vajuda ja vett kopsu tõmmata? Ma arvan, et see vanaema just seda püüdiski oma kiire reageeringuga ära hoida, et saaks kiirelt natist kinni. Ma oleks isiklikult ilmselt sama teinud kui mu neljane laps oleks sisse vajunud, ilmselt paanikaga. Teiseks kui teil kommenteerija, on vanaema, siis te voib olla saate samastuda, et vanaemad alati oma vanusest tulenevalt ei suuda selliseid asju jooksu pealt kalkuleerida, et esmalt enda turvalisus, alajahtumine, voimaliku abi kauem ootamine jne jne isegi ei suudaks seda nii kalkuleerida. Lihtsalt kummaline kuidas inimesed aina teisi taga kommenteerivad, mis tehti valesti mis ise oleks oigesti teinud jne jne Onnelik onnetus, koigil juhtub, ja kui sul ei ole juhtunud siis tana Jumalat ja oma suu sonade parast peaks me koik olema ettevaatlikud.
k
ka ema/ 11. aprill 2018 10:00
Lapsed tueb veekogudest eemale hoida, kui jalutad või oled eemal, muu siin ei päästa. Üksi neid jätta lihtsalt momendikski ei tohi. See noor vapper naine oli ilmselt sitke ja tugev inimene, et jaksas neid välja vedada ja märkige ära, kes teab teda , et määrataks kindlasti elupäästjaks ja antakse ka vastav auhind. Tubli inimene igal juhul, jumal teda kaitseb.
e
ei/ 11. aprill 2018 12:06
No ei tule lapsi veekogust eemale hoida. Lastele tuleb juba väikesest saati rääkida ohtudest. Mitte ainul rääkida vaid koos nendega veekogude ääres käies. Ja rüblikul tuleb ikka käest tugevasti kinni hoida jalutuskäikudel piirkondades kus on ohud. Linnatänavatel, veekogude ääres. Oma lapselapse iseloomu peaks ka vanavanemad teadma. Kas on allumatu, kärsitu ja teen -mis -tahan tüüpi. Lapsi veekogudega hirmutada ei tohi, tekib kartus kogu eluks . Antud juhtum , kõik lõppes õnnelikult. Ja tubli inimne ruttas appi. Normaalne inimene ei pea ennast seetõttu kanegalaseks. Liig palju kära juhtunu ümber.
a
Andreahanus/ 11. aprill 2018 09:59
Päästja on tõeline kangelanna, kes vääriks riiklikku tunnustamist. Kurb, kui tema isik jääkski anonüümseks.
l
lugeja/ 11. aprill 2018 14:42
Arvan, et IGA inimene oleks sellises olukorras appi ruttanud, nii et ei näe siin erilist kangelaslikkust. Sellega oleks tegemist siis kui enda elu ohtu pannes appi minnakse, näiteks vette hüpatakse.
j
Jaak/ 11. aprill 2018 09:41
Ülivapper naine! Olge hoitud ja õnnistatud!
l
lugeja/ 11. aprill 2018 14:43
Iga inimene oleks appi tõtanud. Purdelt käe ulatamine pole vast see "ülivaprus".

h
11. aprill 2018 09:19
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
n
no/ 11. aprill 2018 09:37
Nii see muidugi, ainult paanikas vanaema ei mõelnud muule kui põnni päästmisele. Noor naine oli tõeline päästja.
t
tarkpea/ 11. aprill 2018 09:37
ei ole mõtet targutada, et miks ei võtnud päästerõngast. Vanaema esimene reaktsioon oli ikka laps päästa ja nii ta hüppaski.Kas see nelja aastane oleks jõudnud või osanud enne vee alla vajumist päästerõngast kinni haarata. Shokis olles ei oska kohe reageerida, alles päästeamet rääkis, et inimesed unustavad isegi õnnetuse korral päästeameti telefoninumbri.Õnnelik õnnetus kokkuvõttes.
t
Tarkpeale/ 11. aprill 2018 10:23
Vanaema oleks saanud ise päästerõngast kasutada
p
11. aprill 2018 12:33
Päästerõngast pole palju tolku kui pead jääkülmas vees olema ja ei pääse sealt kuidagi omal jõul välja. Külmas veel olles tekib alajahtumine ja see saab tihtipeale saatuslikuks, kui abi kiiresti ei tule. Siin oli inimest appi vaja ja jumalale tänu, et üks julge naine juhtus seal olema ja neile kiiresti appi tõttas.
k
11. aprill 2018 09:42
Kui neljaaastane laps kukub vanaema silme all jäisesse vette, siis tegutseb vanaema eelõige instinktiivselt ja hüppab lapsele järele, mitte ei hakka päästjaid ootama. Ju ta oli ka šokis. Muuseas, näiteks Aasias on tehtud uuringuid, et tsunamides hukkub kõige rohkem naisi, sest erinevalt meestest, kes üldjuhul kohe ennast pääastes putku panevad, hakkavad naised oma lapsi jt lähedasi otsima ja ei jõuagi pääseda. Nüüd on mitmes Aasia riigis kehtestatud kord, et kui laine tuleb, peab kohe kõrgemale ja eemale jooksma panema ja eelnevalt peab omastega olema kokku lepitud kohtumispaik seal eemal.
t
tom/ 11. aprill 2018 09:48
Kui laps on üle pea ulatuvas vees jää all kadumas, siis lased tal rahumeeli minna ja tood 20 m eemalt päästerõnga??? Iseendale?
j
11. aprill 2018 10:25
Just nii-iseendale toetumiseks. Rõngas, kaigad, suusk, kepp-kõik mida kätte saab
e
esmaabukursused/ 11. aprill 2018 11:19
kes on süüdi, kui teile seda ei ole õpetatatud, miinused
k
kah keegi/ 11. aprill 2018 11:20
Küll sa oled tark. Enamus inimesi on teoorias 5+ hinde väärilised, aga kui pauk käib, siis mitte kõik ei käitu ehmatuse ja paanikaga hindele 5+. Loodetavasti ei juhtu sul endal midagi sellist nagu antud loos, et saaksime sinu käitumisele kriisiolukorras hinnanguid jagada.
k
Kah keegi/ 11. aprill 2018 11:26
See oli vastuseks to 10:25 Küll sa oled tark. Enamus inimesi on teoorias 5+ hinde väärilised, aga kui pauk käib, siis mitte kõik ei käitu ehmatuse ja paanikaga hindele 5+. Loodetavasti ei juhtu sul endal midagi sellist nagu antud loos, et saaksime sinu käitumisele kriisiolukorras hinnanguid jagada. Lisaks küsiks veel, et kaikad suusad ja kepid tõmbad seal purdel taskust välja või - kõik eeldas kaugemale jooksmist. Tegu oli paanikas lapse rapsimisega - viska talle jope käis või püksisäär - ikka oleks ei oleks abi olnud 4-aastase puhul.
k
kle tommilammas/ 11. aprill 2018 12:07
ja lähed tootki selle rõnga. Praegusel juhul oleks see vanaema koos lapsega uppunud, kui sel momendil poleks juhuslik mööduja peale sattunud. Häda olukorras on inimesel teatud kaitseinstinkt olemas, mis aitab peaga mõelda. Lapsed on nüüdsel ajal eriti lollid. Ennemalt lapsed õues olidki ja pidevalt veekogude ääres, ka ilma vanemateta ja kõik on elus. Nüüd on mingid saamatud mämmerdatud nutinõdrad. Muide uppujate hulgas ongi peamiselt need, kes ujuda ei oska aga ronivad ülepeakaela vette.
h
hhh/ 11. aprill 2018 14:39
Kui laps kukkus purde kõrvale vette, siis mina ei saa küll aru, miks pidi vanaema vette hüppama, selle asemel, et purdele kõhuli heita ja sikutada?
K
/// 11. aprill 2018 16:08
Küllap ta ei ulatunud, laps oli ilmselt purdest natuke kaugemal,nagu ka see jääauk pildilt paistab.
s
SUURIM KIITUS!/ 11. aprill 2018 08:47
Suurim kiitus noorele naisele, kes päästis surmasuust kaks inimelu!
h
häbi!/ 11. aprill 2018 10:45
Ühele miinustajale ei meeldi, et kaks inimest päästeti uppumissurmast
t
tavaline nähtus/ 11. aprill 2018 11:20
tal on kiik peas, alati jookseb üle ja paneb kõikidele,
a
Ajakirjandus käib alla/ 11. aprill 2018 05:48
Inimesed on aru saanud, et ajakirjandus, see on lihtlabane business ja propaganda. Lihtsalt ei lasta ennaste enam ajupesta ja lollitada. Seetõttu üritataksegi müüa viimases vädas ka verd ja pisaraid. Kõik suured veebikeskkonnad kannatavad klikipuuduses ja on ennast monitooringu süsteemist lahti haakinud, et mitte näidata avalikult enda allakäiku. https://tnsmetrix.emor.ee Seal ei ole enam ei postimees, ega Delfit. Numbrid lihtsalt pidevalt kukuvad. Keegi ei vaja enam ajupesu.
j
Jep/ 11. aprill 2018 08:58
"Staarajakirjanik",see uudis oli juba eelmisel päeval nii ajakirjanduses kui ka tv uudistes. Isegi päästja ämm otsiti üles,et asja ikka põnevamaks teha.Tubli naine oli,aga ta ei teinud seda raha pärast nagu ÕL hilinenud uudise eest kerjab.
t
to 00.35/ 11. aprill 2018 00:39
ime õlli ja põhimõtteliselt ei maksa.
k
kallid koonrid/ 11. aprill 2018 00:35
internetis olla ja lehte lugeda on teil tasuta lõbu. ja kui toimetuse eest raha küsitakse, on kiun lahti. olete vist inimesed, kes lubasid kartulikoori süüa. meelest läinud?
n
no/ 11. aprill 2018 08:50
Mis jutt, interneti eest maksame ise. Mina pole lubanud, et söön kartulikoori, mina võitlesin siis Eesti Iseseisvuse eest. See kahjuks parseldati poliitikute poolt maha.
m
Meie./ 10. aprill 2018 23:06
Mul on õhtuleht peresse tellitud, aga vahel tahaks siit ka lugeda, aga ei saa ja topelt maksta oleks kurjast, palju neil seda raha vaja on.
l
lugeja/ 11. aprill 2018 08:22
paberlehe tellija saab ju tasuta sisse logida
n
naine/ 11. aprill 2018 09:59
Tõesõna! Milleks meile neid pealkirjugi siin netis vaja lugeda kui sisu puudub? Pange oma pood üldse kinni või jäägugi artiklid ainult paberkandjale! Villand hakkab saama.
v
Viljandlane/ 10. aprill 2018 22:51
Täitsa kurjaks teeb ,et iga artikli eest peab maksma,mida tõesti lugeda sooviks.nii vaesed need ajalehtede toimetused,kerjavad ja kerjavad!
e
E/ 11. aprill 2018 13:42
ajakirjanikud peaksid siiski ait2hhi eest t66d tegema?
E
.../ 11. aprill 2018 14:40
Ei, ajakirjanikud töötavad raha eest, mida maksavad reklaamitellijad!
n
nõus!/ 11. aprill 2018 16:01
kolm minutit kustutan reklaamiklippe, selline ilus lugu võiks olla tasuta! saasta ju nagunii rohkem...
n
no tule taevas appi/ 10. aprill 2018 22:30
Sellise artikli eest ka raha vaja maksta:(

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee