JärvejääFoto: Anni Õnneleid
Krimi
10. aprill 2018 20:31

Rummu karjääris läbi jää vajunud mehe päästsid enda eluga riskides kaks noormeest (7)

Täna kell 17.33 sai häirekeskus teate, et Rummu karjääris on läbi jää vajunud mees. Sündmuskohale jõudnud päästjad tegid kindlaks, et Rummu karjääris veekogu lähedal oli auto, mille kõrval seisis naine. Arvatavasti tema helistaski häirekeskusesse. Seevastu karjääri ühes väiksemas järves toimus päästeoperatsioon.

Nimelt oli umbes paarikümne meetri kaugusel kaldast vajunud läbi järve jää eakas mees, teatas Päästeamet. Õnneks nägid seda kaks noormeest, kes eakale mehele appi tõttasid. Päästjate saabumise ajaks olid nad läbi jää vajunud mehe kätte saanud. Õnnetuspaigas oli vesi üle pea.

Appi tõtanud noormehed said küll ise samuti läbimärjaks, siiski õnnestus neil päästa kõige olulisem – inimelu. Läbi jää vajunud ning korralikult külma saanud mees viidi kiirabi poolt tervisekontrolliks haiglasse.

Selgus veel nii mõndagi. Mees ja naine olid autoga sõitnud karjääri seepärast, et eakal mehel oli tõsine plaan eirata ohutu käitumise reegleid. Tal oli nimelt soov minna järve äärmiselt ohtlikule jääle kalale. Püügi jaoks olematuid jääolusid hinnates ta sisse kukkuski. Autos oli ka kalapüügiks mõeldud varustus.

Antud juhul olid noormehed elupäästjad, Päästeamet neid suure tõenäosusega selle vääriliselt ka hindab. Õnnelik õnnetus.

Viimasel ajal ei möödu päevagi, mil keegi läbi veekogu jää ei vajuks. Paraku mitmed neist õnnetustest ei ole õnnelikud vaid väga traagilised. Esiteks on alates 4. aprillist siseveekogude jääle minek Eestis keelatud, rõhutab Päästeamet. Teiseks peab täiskasvanud inimene saama ka ilma keeluta aru, et praeguste soojade kevadilmadega veekogu haprale või praktiliselt olematule jääkattele minek on äärmiselt vastutustundetu nii enda kui oma lähedaste suhtes.