Maailm

Austria kohus saatis Eesti juveelivargad vangi (12)

Toimetas Greete Kõrvits, 10. aprill 2018 19:08
Foto: Tiroler Tageszeitung / Facebook
Austria kohus mõistis Eestist pärit juveelivargad vangi, vahendavad Kronen Zeitung ja Tiroler Tageszeitung. Mehed on endised ehitustöölised, kes võisid omakorda olla kõrgema astme kurjategijate ohvrid.

24. oktoobril tungisid neli maskis meest Innsbrucki linnas kella- ja juveeliärisse. Nende tegevusplaani nurjas turvamees, kes ühte meest tulistas. Üks röövel oli tükk aega jooksus, kolm pätti aga tabati kohe ning selgus, et tegemist oli Eesti kodanikega. 

Samal teemal

Kolm eestlast olid 9. aprillil Innsbruckis kohtu ees. Mehed on endised ehitustöölised vanuses 21, 24 ja 27. Üks meestest läks vangi neljaks, teine kuueks ja kolmas seitsmeks aastaks.

Kohtus rääkisid mehed, et röövimistöö korraldas ning tellis neilt keegi isik, kes olevat neile tugevalt survet avaldanud. Väidetavalt ähvardas röövimise tellija ühe mehe perekonnale viga teha. Trio kinnitas ühehäälselt, et kartsid oma elu pärast.

Tiroler Tageszeitung spekuleerib, et vargad võisid omakorda olla mõne suurema kurjategija ohvrid. See olevat tavapärane muster: kõrgema astme mafiosnik võtab enda „tiiva alla“ Ida-Euroopast tulnud noorukid, kuid ühel hetkel paneb ta kaitsealused fakti ette, et nood on talle suure koguse raha võlgu. Seda saab aga tasuda vaid mõnes suures kuriteos või varguses osalemisega.

Ajalehe Facebooki lehel on austerlased rahulolematud: Eestist pärit sisserändajate vanglaelu eest peavad Austria kodanikud maksma hakkama. „Pärast kinnipidamist pakutakse kindlasti psühholoogilist tuge ja mõni heasüdamlik väidab veel, et need olid tegelikult austerlased,“ põlastab üks.

2017. aasta 24. oktoobri hommikul kell 10.08 tormasid neli maskis meest Innsbruckis asuvasse juveelipoodi. Kõik mehed olid relvastatud: kaks tulirelvade, kaks kirvestega. Samal ajal kui püssidega mehed poes viibinud inimesi sihikul hoidsid, hakkasid kirvestega kurjategijad vitriini lõhkuma ja kalleid käekellasid kottidesse kühveldama.

Mehed ei teadnud, et poe tagaruumis jälgis nende tegevust turvamees, kes relva haaras ning pättide suunas kaks lasku tegi. Üks varas sai kuuli õlga ja ehmunud vargad põgenesid eri suundades laiali. Kaks varast võtsid Innsbruckis takso, kuid jäid politseihaarangul vahele. Mehed näppasid üle 4000 euro väärtuses käekelli.

Täpsemalt loe eelmisel aastal toimunud juveelivargusest SIIT.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee