Kommentaar

Hannes Luts | Tasuta maakonnaliinide vastamata küsimused

Hannes Luts, transpordikonsultant-analüütik, 10. aprill 2018, 18:36

11 KOMMENTAARI

l
lugeja/ 12. aprill 2018, 18:40
Eelköneleja jutt jumala öige.Köigil pole autot ka millega söita ,kui tervis ei luba.Puudega inimesed sunnitakse t66le.Kui elad kuskil asulas ja bussiliiklus on nii ja naa siis pole v6imalik t66le saadagI.
s
sõitja -analüütik./ 12. aprill 2018, 16:56
Lugesin lutsu üllitise läbi.Et siis diskrimineerimine.On jah.Tallinnas,kus töökohti jalaga segada,kõik käe-jaka juures,teatrid,kinod,huvialaringid,no kõik.Sõidavad tasuta,aga maainimene,vot sellel on see mõttetu ja kasutu.Vaatasin teie eelnevaid "analüütikume" ja arvan kindlalt,et poja ,kasva veel ja tule elama linnast 70km kaugusele ja hakka ühistranspordiga linnas siis tööl käima.Tule autost välja.Selline ila ajab hinge täis.Mina ja väga palju maainimesi sõidab aastakümneid kodukohast linna tölöle.Sõit röövib pool palgast või redutad linnas kuskil korteri urkas ja siis ratsutad veel kodu vahet.Mehepoeg,sul tuleks see triangel aastakümneid läbi teha,aga mitte kõõrutada kui analüütik ja teadjamees,nagu teine mang juba.See,et bussigraafikud paigas ei ole,on ikka siiani olnud oma valla asjapulkade tegemata töö.Sest kuradi hea on samamoodi nagu sina,analüüsida pehmes toolis ja rahva raha eest mugavustega autos omi ja natuke riigi asju ka ajada.Hingega oma rahva eest seisjaid on vähe.Sest miks pingutada,kui pappi niigi voolab.On valdasid kus valla ametnikud on oma rahva ühistranspordi eest väga seisnud ja see kiidlaul läheb Märjamaa valla juhtidele.Siin üks kirjutab,et tema kohe ei saagi bussiga sõita,sest buss ei pidadegi tema magamistoa akna alt mööda sõitma,vaid 1,6 kilti eemalt.Mul elupäevad 2,5 kilomeetrit bussipeatusse.Tööle sõidan 109 km ja 4 bussiga.Palgaraha jääb suht napilt kätte.Aga oma isikliku transpordiga tööle sõita sellise maa taha,tänan,ei!Tallinn - Ikla mnt. om analüütikul kahe silma vahele jäänud.Vüi on sealne liiklus pojale normaalne nähe.Nüüd see 2 +1 tee ehitus.Vot see on alles arulageduse tipp.Kui seda raha pole 2 +2 ehituseks,siis tuleb riigil võtta laenu ja see õuduste maantee,mis praegu,valmis ehitada.Käib üks lolli mängimine ja kui midagi hakatakse tegema,siis analüütikud kohe teavad.Tead mehepoeg,mul tõmbas kohe käe rusikasse,kui sinu üllitist lugesin.
k
11. aprill 2018, 15:56
KINDLASTI ON VAJA TASUTA BUSSILIIKLUST MAALE - ÜLE EESTI!
KUI SEDA EI JAKSATA, SIIS VÄHEMALT PENSIONÄRIDELE TASUTA SÕIT. NEMAD EI JAKSA KOHALIKEL KALLITEL POODIDEL END LÜPSTA LASTA.
KES SELLE VASTU RÄÄGIVAD ON KOHALIKUD JUPIJUMALAD ,KES TAHAVAD NEED RAHAD OMA KÄPA ALLA SAADA,(ja nende tallalakkujad,neid on palju,sest terve nn.külakogukond sõltub neist alates lasteaiast ,töökohast ja lõpetades hooldekoduni),sIIS OMA TÖÖLISI VEDADA.
MITTE KÕIK POLE MAAL NII JÕUKAD,ET AUTOT PIDADA.
KADRI TEHKU ASI ÄRA,SEST NÜÜD ON TEGEMISE AEG.
m
maakas/ 11. aprill 2018, 16:59
Teed on vaja korda teha, mitte tasuta busse rahastada. Kus need bussid sõidaksid, kui teidki pole.
t
Tegelikult.../ 11. aprill 2018, 11:09
...on asi ikka päris hull, minister surub häälte kogumiseks jõuliselt peale nö. tasuta transporti maal, aga maapiirkondade teede olukord on selline, et ka maasturiga raske läbi saada, kuidas need bussid veel sõidavad? Suunaku raha parem külade teede remonti ja mustkatete ehitusse, korralik teedevõrk on maapiirkondade eduka elu ja majanduse alus, kui kunagi riik nii rikkaks saab, et raha enam tõesti ära kulutada ei jõua ja kõik tarvilik tehtud, eks siis tegelegu oma "tasuta" veidrustega.
m
MAAKAS/ 11. aprill 2018, 09:33
minul pole tasuta sõidu vastu midagi, aga ma ei saa seda kasutada, sest minu kodust on bussipeatuseni 1,6 km!
a
Absurdi tipp Türil/ 11. aprill 2018, 06:55
Reaalne näide elust.
Elron #371 Tallinnast saabub Türile 11:23.
Buss 10-I väljub Türilt Säreverre... 11:23! (Järva ÜTK ja ATKO)
Kui just Elron enne aega kohale ei jõua, ja seda tavaliselt ei juhtu, jääb üle ainult bussi tagaotsa näha!
Nagu meelega tehtud, et rahvast mõnitada.
Masendav tase!
s
söör fon krat / 10. aprill 2018, 19:40
Tasuta ühistransport on rahva raha tuulde loopimine
o
on/ 11. aprill 2018, 01:31
iseasi kui kõik liinid tasuta aga sellest võib unistada veel terve sajandi, praegu on vaja võrumaalt läbi põlvamaa tartusse sõita, kuni tasuta pole , tuleb arsti juurde autoga sõita, kahjuks on parklad masinaid täis ja kui leiad pool kilti eemal kohagi, siis kellaajaks ikka kohale ei jõua- miks parklad on väikesed, tekib küsimus, kuigi paistavad nii suured aga teeääred on ka veel masinaid täis, nii, et tänavaid oleks vaja laiendada.
Tasuta maakonnaliinist pole mulle küll tolku kui nüüd teine maakond on.
k
keski provokaatorile/ 10. aprill 2018, 18:11
Simsoni tasuta kommunism on hukule määratud.

r
reformar/ 10. aprill 2018, 18:00
Miks on teed tasuta? Miks te ei taha maksta teede kasutamise eest?

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee