Tartusse Karlova sadamasse jõudis Soomest laev, mille kodusadamaks saab Värska Foto: Aldo Luud
Toimetas Annika Erg 10. aprill 2018 17:35
Teisipäeval saabus Tartusse uus reisilaev, mis nimekonkursi tulemusel hakkab kandma nime M/L Maar'a.

Seto Line Reisid OÜ soetas reisilaeva sel kevadel Soomest. M/L Maar'a on 1967. aastal valminud plastikuga kaetud puitlaev, kuid 2016. aastal täielikult renoveeritud. Laeva eelmiseks kodusadamaks oli Helsingi, kus seda opereeris laevafirma NorsöLine.

Soomest toodi laev täna hommikul Tartusse Karlova sadamasse, kus see seati reisikorda ning tõsteti vette.

Tartusse Karlova sadamasse jõudis Soomest laev, mille kodusadamaks saab Värska Foto: Aldo Luud

Sadat reisijat mahutav M/L Maar'a kodusadam saab olema Värskas, kus see hakkab tegema igapäevaseid regulaarreise. Sõite tehakse kindlasti ka Räpinas, Piirissaares ja Tartus. M/L Maar'a on Lõuna-Eesti suurim reisilaev ning kavatseb kohal olla igal suuremal Peipsi-äärsel üritusel.

Praeguste plaanide kohaselt saab M/L Maar'aga sõita Avatud Kalasadamate päeval ja Räpina Hea Kodu Päevadel Räpina sadamas, Seto Folgi ja Värska Veepeo aegu Värskas, Seto Kuningriigi Päeval ning Sibula- ja Kalalaadal Lüübnitsas. Kindlasti jätkatakse reisidega Piirissaarde. Sel hooajal on plaanis M/L Maar'aga hulgaliselt eri- ja teemasõite hurmavate vaadetega järvel.

Uus reisilaev Maar'a Foto: Aldo Luud

M/L Maar'at on võimalik tellida nii kooliekskursioonideks, suvepäevadeks kui koosolekuteks, sünnipäevadeks või sõpruskonna pidudeks. Kõige ajakohasemat infot M/L Maar'a tegemiste ja graafikute kohta saab Seto Line Reisid OÜ kodulehelt

Kommentaarid  (8)

Menutades 10. aprill 2018 22:15
Piltide järgi otsustades too laevuke nüüd küll eriti suur välja ei näe. Rohkem suure paadi mõõtu. Mulle tundub, et meie omaaegsed Emajõel seilanud jõelaevad olid tollest märksa suuremad. Ka isegi nood 27 m. pikkused Lydia Koidula ning Kreutzwaldi nimelised. Vanemuise pikkus oli 29 meetrit. Aga tollest kajutitega Lermontovist, mis järvel 12 päevaseid kruiise tegi ei maksa kõneldagi. Tollel oli jões ümber pööramisegagi tegi, too oli ju üle 43 meetri pikk.
10. aprill 2018 21:16
See laev küll ei kutsu sõitma.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS