Seisukoht

Seisukoht | Tänaval telefon taskusse! (4)

Triinu Laan, veebitoimetaja, 10. aprill 2018, 18:36
Foto: Tiina Kõrtsini
Ühistranspordi veendunud kasutajana on mul kotis alati üks raamat, mille sõidu alguses välja võtan ja lugema hakkan. Suviste teetööde aegu õnnestus mul niimoodi ühe sõiduga poolteist tundi lugemisaega võita, samal ajal kui kaasreisijad närviliselt mobiile näppisid ja järjest kahaneva akutaseme pärast muretsesid.

Kui trammis istudes on mõnus paberkandjat lugeda, siis jalgsi kõndides seda teha ei saa ning nii olen isegi patustanud ja telefon näpus, üle sõidutee lipanud. Kiire on ju ja töömeilidele on vaja kohe vastata. Unustades täiesti, et auto alla jäädes ei saaks ma enam tükk aega – kui üldse – tööd teha.

Oleme jõudnud nii kaugele, et politsei korraldab juba kolmandat aastat mobiilivaba päeva, millega tuletatakse autojuhtidele meelde, et sõidu ajal telefoni ei näpita, vaid jälgitakse teed. Juhi kõrval istudes olen näinud ka seda, kuidas nii lapsed kui ka täiskasvanud, pea maas, silmad ekraani jälgimas, hoolimatult auto ette astuvad. Mobiilita ei kujuta oma elu vist enam keegi ette, aga vähemalt tänaval võiksime nii jalakäija kui ka autojuhina liigeldes telefoni siiski tasku jätta. Raamatut me ju liikudes ei loe.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee