Tapjakoer Chico oma saatust ootamas. Foto: Imago/Scanpix
Toimetas Aadu Hiietamm 10. aprill 2018 18:00
Saksamaal Hannoveris pures segavereline staffordshire'i terjer eelmisel nädalal korteris surnuks invaliidist 52aastase ema ja 27aastase poja. Nad võtsid kurja koera selleks, et too kaitseks neid endise vägivaldse perepea eest. Pärast veretööd viidi umbes kaheksa-aastane tapjakoer Chico koerte varjupaika oma saatust ootama.

 Kui alguses arvati, et Hannoveri linnavõimud langetavad kiiresti otsuse panna terjer surmasüstiga magama, siis nüüd on selgunud, et Chicole antakse uus võimalus.

Nimelt astusid koera kaitseks välja loomakaitsjad, kes algatasid veebis petitsiooni „Laske Chicol elada!“. Teisipäeva lõunaks olid sellele ligi 270 000 inimest allkirja andnud. Samuti oli pühapäeval Hannoveris veterinaarameti ees 70 osavõtjaga meeleavaldus – loosungi all „Chicol on õigus elule!“. Samuti avaldasid sajad inimesed soovi võtta terjer enda juurde elama.

Hannoveri linnavalitsus teatas seejärel, et loomaarstid vaatavad koera põhjalikult läbi. Ja kui nad peaksid ikkagi leidma, et Chico tuleb magama panna, siis seda ei tehta, vaid ta viiakse salajasse erivarjupaika, kus ta ei ohustaks kedagi.

Teisipäeval teatas Saksa meedia aga juba uuest tragöödiast. Nimelt hammustas segavereline staffordshire'i terjer esmaspäeval Hesseni liidumaal Bad Königis kodus peast seitsmekuulist beebit. Pisipoiss suri saadud vigastustesse mõni tund hiljem haiglas. Pere võttis koera varjupaigast.