Eesti uudised

Varro Vooglaid allkirjast Rail Balticu vastu: see on igatepidi kahjulik projekt (37)

Marvel Riik, 10. aprill 2018, 13:40
Varro VooglaidFoto: Alar Truu
Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juht Varro Vooglaid andis enda allkirja Rail Balticu seaduse tühistamiseks seetõttu, et projekt on mitmel viisil riigile tervikuna kahjulik. Allkirja pöördumisele andis Vooglaid selleks, et ajaloo huvides oleks kirjas haritlaskonna vastusseis.

„Kirjutasin sellele kodanikuna alla sellepärast, et arvan, et see on ühiskondlikult kahjulik,“ ütles Vooglaid, loetledes kahjude saajaks Eesti rahvast, ökoloogiat, majandust ja ka poliitikat. „Poliitiliselt selles mõttes, et lihtsalt surutakse läbi projekt, millel puudub väga suure ühiskonna, ennekõike haritlaskonna, toetus. Sellega tegelikult lõhestatakse ühiskonda.“

Samal teemal

Värske avalik pöördumine, millele andis allkirja 424 ühiskonnategelast ja millega soovitakse Rail Balticu seaduse tühistamist, jääb Vooglaiu sõnul ajalooliseks materjaliks, millega on võimalik tulevikus tänastele otsustajatele näpuga näidata – me ju ütlesime! Vooglaid ise ei usu, et avalikud pöördumised kuidagi mõjutaksid riigikogulase arusaamasid. „Esitatud on väga palju põhjendatud küsimusi, millele ei ole vastatud ja mille vastu on protesteeritud. See kõik loob eeldused selleks, et need inimesed, kes protestidest hoolimata projekti läbi suruvad, peavad hiljem võtma vastutuse.“

Vooglaid lisas, et Rail Baltic mõjutab ka kaudselt teda ennast. Nimelt mööduvad tulevikus raudteerööpad tema Raplamaa maakodu lähedalt.

37 KOMMENTAARI

m
Madis 11. aprill 2018, 07:20
Mis on saanud suurejoonelisest Koidula piiripunktist ja raudteesõlmest? Sinna maeti ikka väga suured rahad maha ja nüüd rööpad roostetavad.
r
rhs 11. aprill 2018, 04:11
Kremli lakei on rääkinud. RB ehitamata jätmine on kasulik ainult Moskvale.
Loe kõiki (37)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee