(Tiina Kõrtsini)

Õhtuleht: kas viimasel ajal sagenenud teadete valguses, mis puudutavad noortekampade jõhkraid väär- ja kuritegusid, on põhjendatud süüvõime ea langetamine? Milliseid muid võimalusi näete alaealiste korralekutsumiseks ja kaaskodanike turvatunde taastamiseks?

Jaak Madison, riigikogu liige, EKRE
: Noortekampade väär- ja kuritegude sagenemine on mitmekülgne probleem, kus tuleb tegeleda samaaegselt mitme küsimusega. Esiteks on üheks probleemiks meil väljakujunenud üleüldine karistamatuse tunne ja seda kinnistab veel meie kohtupraktika. Kui isegi täiskasvanute poolt toime pandud raskete kuritegude puhul piirdutakse tingimisi vanglakaristustega, siis sarnane mentaliteet saab läbivaks ka noorte seas, kel kalduvus kriminaalsele elule. Seega kui kohtusüsteem on liigliberaalse karistuspoliitikaga süvendanud probleemi, tuleb seadusandjal kaaluda karistuste alammäärade tõstmist. 

Teine suur probleem, mis juurutab valesid väärtushinnanguid, on meie noorte kasvatus perekondades ja haridusasutustes. Tänaseks on tekkinud haiglane olukord, kus alaealisel on küll teada kõik tema õigused koolis, kuid kohustusi ei teata. Koolid on asutused, mis peavad kujundama noore inimese arusaamu elust ja kinnistama väärikust, kuid võimalused selleks on õpetajatel väga piiratud.

Kolmas asjaolu on ehk isegi kõige olulisem ja selleks on vanemad ning perekond. Kõik algab kodust ja vaadates, kui palju on Eestis purunenud perekondi, siis selle tagajärjed väljenduvad kahjuks ka laste käitumises. 

Jaga artiklit

17 kommentaari

J
Jaak mida sa jälle tegid?  /   12:03, 15. apr 2018
nüüd kurdad, et keegi ei karista?
O
ok..  /   20:54, 11. apr 2018
kõige ümaram vastus küsimusele...sisu pole. kõik kultuse liikmed rõõmustavad ja on nõus...

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis